Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van olyan akinek a 30. héten...

Van olyan akinek a 30. héten született meg a babája? Mennyi ideig voltatok kórházban? Mi volt az oka a koraszülésnek? Teljesen egészséges lett a baba? Ha esetleg nem milyen következmények lettek?

Figyelt kérdés
2011. nov. 10. 19:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem a 31.-ik héten született meg a babám! Több, mint két hónappal előbb, mint kellett volna! Nekem terhességi mérgezésem lett, egyik napról a másikra! Mondjuk vizesedtem nagyon, de a magas vérnyomásom és a fehérje egyik napról a másikra lett! Azonnali SOS császár lett, mert már alig volt szívhang! Nem volt másfél kiló a babám! 2 napot lélegeztetőn volt, nehezen fogadta el a táplálékot, gyomorszondán etették, nehezen indult be a széklete, igazából más gond nem volt! Csak nőnie kellett! Ugye vissza fogyott a súlyából még, majdnem 1300 g-ra! 5 hetet voltunk bent a kórházba, vagyis ő, én csak egy hetet! Igazából vissza maradása szerencsére nincs, annyi, hogy először kellett kontrol vérképre vinni, mert vérszegény volt, amikor haza jöhetett, szemészetre kellet kötelezően vinni, azt hiszem, 3-szor is, de szerencse minden rendben van! Meg koraszülött utógondozáson voltunk, először 3 hónaposon, majd félévesen, és egy évesen, és majd 2 éves lesz a legközelebbi! Gyógytornászhoz kellett vinni, de mivel behozta a lemaradását teljesen, így már nem kell! Makk egészséges, eleven kiscsaj szerencsére! Veletek mi volt a gond?
2011. nov. 10. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szia!


Köszönöm, hogy megírtad és gratulálok a kislányodhoz. Sajnálom, hogy ennyi nehézségen kellett keresztül mennetek, de minden jó ha jó a vége és az a lényeg, hogy minden rendben a lányoddal. Igazából ez a 2. terhességem az elsőt végig ki tudtam hordani végig, most az orvos a keményedések miatt (a 27. héttől vannak) veszélyeztetett terhesnek nyilvánított, bár zárt a méhszáj, de letiltott mindenről még az apróbb házimunkákról is mondván "fenn áll a koraszülés veszélye". Nyilván ezt egy majdnem 2 és fél évessel nehéz megtenni. Félek, hogy ha most megszületnem milyen esetleges következményei lehetnének, persze amennyire lehet kímélem magam.

2011. nov. 10. 19:40
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Elmesélem a történetünket, hátha erőt ad! :)

Nekem 31 hetesen beindult a szülés fájásokkal!Rohantunka akórházba (bár őszinte leszek nme tudtam miez, csak éreztem hogy nagyon nagy baj van)Cuccot sem vittünk!Úgy melegítőbe mentem zuhi nélkül! :(


Reggelre le tudták állítani a folyamatot, de!Elment a nyákdugóm, felpuhult elvékonyodott a méhnyak, és 2 ujjynira kinyíltam!


A 35. hétig szigorú fekvést írtak elő, még a védőnő is házhoz járt :)De utána mondták, csinálja mindent úgy ahogy eddig!Mostam főztem vasaltam takarítottam bevásároltam!ÉS a kiscsaj 39+4-re született!Szóval kihúztuk a végéig! :) Bár én megtehettem hogy a 35. hétig tényleg fekszem, de szerintem látva mi volt utána, egyáltalán nem azon múlt!


Szerintem ha érzed hogy kellmetlen, vagy fáradt vagy dőlj le, azt gondolom megérti a gyerkőcöd, vagy fektesd le őt is és mesélj neki!Az még a te gondolataidat is eltereli :)Ne foglalkozz a házimunkával!Csaka gyerkeiddel :)


És nekem még akkor ugye a 35. hétig kellett megnéziumot szednem, és a magnerotot javasolták 3*1-et!Abban 500 mili van egyben!Ettől helyre is álltam, talán az a alatt a 4 hét alatt 2* keményedtem!


Drukkolok, hogy időre szülessen a kisbabád!Minden rendben lesz, ezt Te is próbáld elhinni


23 hós ksilány és 14 hetes pocakbabi anyuja

2011. nov. 11. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a Te válaszod is!

A lányom már régóta megérti, hogy nem emelgethetem vagy cipelhetem úgy mint a kistesó előtt. Így amikor kelnék fel a kanapéról már nyújtja is a kezét és mondja közben, hogy "segítek". Sajnos a nagy bevásárlást pl. karácsonyi ajándékok nélkülem nem tudják megoldani, de mindenki aki tud segít főleg a férjem. Amikor érzem, hogy már egy kicsit is fáradok akkor leülök vagy lefekszem.

Szeretném ha már minden meglenne (1-2 apróság kivételével ez sikerül is), de a héten már talán sikerül még a hiányzó dolgokat beszerezni az nekem is ad némi nyugalmat. Magne B6-ből az orvosom napi 6 szemet javasolt ezt szedem is rendszeresen. Kímélem magam és ameddig a nyákdugó nem megy el nem izgulok minden apró keményedésen és görcsön.

Neked is nagyon boldog babavárást és jó egészséget! :)

2011. nov. 14. 14:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!