Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nálunk a 22. hét körül a...

Nálunk a 22. hét körül a védőnő végez cukor vizsgálatot (reggeli után másfél órával megböki az ujjam), és ha ennek nem jó az eredménye csak akkor küldenek el terheléses cukorvizsgálatra. Ez normális?

Figyelt kérdés
2008. márc. 20. 12:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Én még ilyenről nem hallottam. Nálunk automatikusan a doki mindenkit elküld terheléses vércukor vizsgálatra a 24-25. héten. Akinek eddig nem volt gond a cukrával azt tejes-zsömlésre küldi, akinek esélyes, hogy gond lehet azt cukoroldatosra.
2008. márc. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nálunk nem így van. Nekem mindenképp kellett mennem cukorterhelésre.Hát véeredménybe megspórólsz egy utat magadnek, én csak azt nem értem hogy ebbe hol a cukor terhelés?Én diabeteses vagyok, és 2 hetente kapok a korházból vércukor mérőt 1 hétre, és nekem is így kell itthon mérnem. Reggeli után, vagy ebéd után, vagy vacsi után 1 órával, de hangsúlyozom ez már a rossz cukor eredmény miatt van nekem. Kicsit furi, mert ez nem nevezhető terhelésnek, de azért én a dokidat megkérdezneém. Jó babavárást 35hetes kismama
2008. márc. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

a doki adja a beutalókat, szóval ő együtt működik a védőnővel. :S

akkor ez most baj?

2008. márc. 20. 12:43
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha nálatok így van,akkor nem baj.Az a lényeg,az orvos is be van vonva.
2008. márc. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha a doki b avan avatva akkor nem baj, de hangsúlyozom,hogy én a helyedbe kérném. Ha terhességi cukor betegsége van valakinek, az nem rád hanem a babódra veszélyes. Ha nem derül ki a terhesség alatt akár a baba cukrosan is születhet.Nem éri meg játszani vele. Jó babavárást 35 hetes kismama
2008. márc. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én mindkét terhességem alatt cukros voltam/vagyok. Úgy gondolom, hogy van jelentősége, hogy mennyit mér a védőnő reggeli után másfél órával, viszont az abszolút mértékben befolyásolja az eredményt, hogy mit ettél. Nekünk cukrosoknak is jó reggeli után 1 ÓRÁVAL a cukrunk, hiszen betartjuk a megfelelő étrendet és szénhidrát-mennyiséget. Szóval ha olyat találsz enni, ami nem emeli a cukrot, akkor kaphatsz jó eredményt, de attól még lehetsz cukros. Úgyhogy szerintem ez nem a legjobb megoldás, ilyenről még nem is hallottam. A cukorterhelésen, ha jó a reggeli (éhgyomri) cukrod, cukrosvizet itatnak veled, majd két óra múlva mérnek (vérvételből). Ez tényleg megmutatja, hogy a szervezeted fel tudja-e dolgozni a cukrot. Én a babád érdekében mindenképpen javaslom, hogy menj cukorterhelésre. Veszélyes, ha a baba magas cukorhoz szokik, mert születése után ezt nem kapja meg, és leesik a cukra. Én az első terhességemet szinte az elejét végigdiétáztam és emlékszem, mikor megszületett a kislányom óránként vitték mérni a cukrát, hogy nincs e baj. A diétának köszönhetően nem lett. Szerintem végeztesd el a terhelést.
2008. márc. 20. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mindenképpen meg kell csinálni a terheléses cukorvizsgálatot. Utolsó hozzászolónak mondnaám, h akinek magasabb, mint 7.8 mmol/L a terhesség allat, az nem azt jelenti, hogy cukros lenne az illető. Így az utolsó hozzászóló sem cukros, csupán csökkent glükóztoleranciáról van szó, ami azt jelenti, amit már ő is jól fogalmazott, hogy a szervezeted nehezebben bontja le a cukrot, így a vércukorérték tovább marad magasan, és nem tér vissza 1-2 óra múlva az étkezés előtti értékre, csak kb 3 óra múlva, ami a babára nézve és születéskor valóban veszélyes lehet.

Tehát ezt a vizsgálatot mindenképpen el kell végeztetni. A védőnő méregessen utána, miután kiderült, hogy van-e anyagcsere elváltozás, vagy nincs. Mert ha van, akkor fokozott figyelemmel kell étkezni! És ez csak a terhelés után derül ki. Én a zsemlés módszert sem tartom túl jó ötletnek, bár valakinek a tejcukor dob magasra.

És a kérdező kérdésére válasz: reggeli után eleve egy órával kell mérni, másfél órával a tényleges cukrosoknak mérik, akiknek terhelés után 11mmol/L fölötti az értékük, és annak 7 alatt kell lennie. Terheseknek reggeli után egy órával kell 7 alatt lennie! A házi vércukormérők nem adnak minden esetben pontos eredményt! Ennek eredményétől föggetlenül is el kell menni terheléses vizsgálatra!

Boldog babavárást!!!

36hetes kismama

2008. márc. 21. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!