Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kedves második, harmadik....

Kedves második, harmadik. Gyereküket váró kismamák? Mennyit emelgettétek az elsőt a terhesség alatt? Nem volt gond belőle?

Figyelt kérdés
2011. nov. 15. 13:18
 1/8 anonim ***** válasza:
Én most a 4. gyermekemet várom, a 3. most 2 éves. Nagyon sokat emelgettem (mindenki óvott az emelgetéstől), de én azt gondolom, hogy amelyik baba megakar maradni, az bármilyen emelgetés mellett megmarad. Most 24 hetes vagyok, néha még most is kénytelen vagyok felemelni a bébit. Kicsit kellemetlen, mert keményedik tőle a pocak. Szerencsére ezen kívül semmi gond nincs. Remélem Nálad sem lesz! Boldog, gondmentes babavárást kívánok!
2011. nov. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Sokat. Kicsi a korkülönbség.Semmi nem lett belőle. A második 40+2 re született (emellett egy másfél-2 éves fiam volt).

A harmadik pedig 40+4-re lett meg.(ez a terhesség mellett pedig egy 13-22 hós lányomat kellett emelgetni)

2011. nov. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Annyit, amennyit kellett. Én a második terhességemnél lakást újítottam fel, s mivel már a mesterembert nem bírtuk megfizetni így bizony 5 hónapos terhesen négykézláb fúgáztam a járólapot. Szülés előtti napon még másztam fel a mászókára az első gyerekem után és még sorolhatnám. A harmadik terhességemnél pedig már két gyerekről kellett gondoskodnom és nem volt, aki szaladt volna segíteni. De nem is kellett. Minden a legnagyobb rendben volt, makk egészséges gyerekeket hoztam a világra.
2011. nov. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
nálunk 17 hónap van köztük, tehát 8 hónapos volt a nagy, amikor kiderült, hogy érkezik a tesó. A párom abban az időben reggel elindult 7 körül és este 8-9 között ért haza, egész nap egyedül voltam a "naggyal", gyakorlatilag mintha egyedülálló szülő lettem volna, ezért muszáj volt emelgetni a nagyot. Viszont baromi hamar megtanult egyedül felmászni az etetőszékbe, a földön pelenkáztam, mert a pelenkázó olyan magasságban van, hogy pont a hasamat rugdosta akaratlanul is, a kis kádat is a földre raktam és ő mászott bele (persze fogtam közben), szóval önállóbb volt, mint a kortársai, mert nem volt szegénynek más választása. Egyébként semmi bajom nem lett az emelgetéstől, a második időre született, megfelelő súllyal, egészségesen. Azért amit lehetett, azt kivédtem, felesleges mozdulatok nem nagyon voltak.
2011. nov. 15. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Én is így gondolom!:) A kislányom 20 hónapos, és ma reggel derült ki a második baba érkezése:)))))
2011. nov. 15. 13:35
 6/8 anonim ***** válasza:

Gratulálok!

Én szívbaj nélkül emelgettem a 18 kg-os 3,5 évesem. Nem egyfolytában, de azért be és ki a kádba, meg ugye Anya vegyél fel, stb.

13 hkm

2011. nov. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én veszélyeztetett terhes vagyok így már elejétől kezdve megértettük a kisfiammal hogy nem emelhetem,nehezen törödött bele,de nyugodtan viselte!22 hetes vagyok és tegnap a bölcsiből a karomban kellet hazahozzam mert ő így szerette volna és borzasztó nagy hisztitt levágott és nem volt más választásom,út közepén földre feküdt!de bízom benne semmi gond nem lesz!amúgy nagyon nagyon hiányzik a fiam emelése,és ha nem lennék veszélyeztett emelném biztosan én is!
2011. nov. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
65%

Ez sajnos nem így működik, hogy az egészséges baba megmarad bármilyen körülmények között. Ha az ember hajlamos rá, az emelgetéstől kinyílhat a méhszáj és vetélés vagy koraszülés következhet be.

Nekem volt már egy vetélésem, így én nem kockáztatnék. Csak akkor vállalok második gyereket, ha az elsőt már nem kell emelgetni, vagy megoldható, hogy a férjem emelgesse.

Mondjuk hozzátartozik, hogy az én véleményem az, hogy egy 3-4 éves gyereknek legyen már annyi esze, hogy normálisan meg lehessen vele beszélni, hogy anya most nem cipelhet, mert vigyázni kell a kistesóra a pocakban. Engem sem cipelgetett anyám ennyi idősen. Törődni meg nem csak úgy lehet a gyerekkel, ha emelgeted, leülhetsz hozzá játszani, leguggolhatsz és megölelheted stb.

De persze mindenkinek a magánügye, van aki úgy áll hozzá, hogy ha elmegy a baba nem gond, majd lesz másik, mindenkinek a szíve joga ezt gondolni.

2011. nov. 15. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!