Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Második babával várandós...

Második babával várandós kismamák hogy tudtok helytállni a már meglévő gyerek mellett amikor egész nap fáradtak vagytok?

Figyelt kérdés
Alig bírok fennmaradni, egész nap csak aludnék, sokszor csak vegetálunk a kislányommal és csak fekszem nincs erőm semmihez és nagyon rossz hogy nem tudok aludni csak este...emlékszem az előző terhességem végigaludtam szinte :) 8 hetes terhes vagyok...
2011. nov. 16. 20:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

én az elözöt a munkahelyemen szenvedtem végig, az sokkal rosszabb volt.

a kislányom mellett talán többet mozgok, nincs annyi idöm magamra gondolni.


nekem a gyomrommal van problémám.

2011. nov. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

én már a 16.hétben vagyok, az első 13 hét katasztrófa volt.rosszul voltam lelkileg és fizikailag is....aztán gyorsan eltelt ez a pár hét, most azért izgulok hogy nem lesz e ettől beteg a baba:(

Amúgy nekem anyukám segített 2 éves a nagyobbik

2011. nov. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Anyukám segített, ha nem segített volna akkor nálunk csak a vegetálás, és egész napos mesélés ment volna fekve. Másra nagyon nem volt erőm. most vagyok 24 hetes és most már minden okés, simán bírom az iramot. Munkahelyen rosszabb volt.
2011. nov. 16. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Én most 20 hetes vagyok, most épp jó, de az eleje katasztrófa volt, nem csak a fáradtság, hanem a rosszullétek miatt is. Tényleg nem egyszerű helyzet, tudom, milyen lelkifurdalásom volt, amikor többször előfordult, hogy ő még lent maradt volna a játszón, de muszáj volt felmennünk, olyan rosszul voltam. :(

Amikor aludt, aludtam én is. Meg az is jó volt, hogy a játszótéren leültem egy padra, és vegetáltam, amíg ő motorozott. Szerintem a második harmadban jobb lesz Neked is.

Jó babavárást!

2011. nov. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Átérzem a helyzetet, ugyanis jelenleg hét hetes terhes vok. Talán annyi szerencsém van, hogy az én lányom már betöltötte a 3 évet, és már ovis. Napközben igy jut egy kis idő pihenésre, de a reggelek azok nagyon rosszak. ő álmos én meg nagyon szarul vok,néha el is vesztem a türelmem, után persze szégyellem magam. Bizom benne hogy nem tart sokáig, elrepül ez a 6hét. :-))) Kitartást neked/nekünk!
2011. nov. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem még két hetem van és van egy másfél éves fiam. Hát nem könnyű, most már nagyon fáj mindenem, ráadásul harmadikon lakunk, naponta kétszer menni kell sétálni, néha úgy érzem, hogy összecsuklok.

Hogy vészelem át? Este már 9kor alszok, és délután is, nem érdekel a házimunka, semmi, csak magammal foglalkozom, ha van egy-két órám pihenni. Nem vagyok rá büszke, de gyakori ebéd a pizza, és előfordult, hogy a szennyesből túrtam pulcsit, mert elmaradtam a mosnivalóval:) Ha fáradt vagy, pihenned kell, amennyit tudsz, ha valaki felajánlja a segítségét, bármiben, fogadd el (nekem senki nem tette), és küldd el néha a gyerkőcöt egy-két órára otthonról apával, ha máskor nincs lehetőség, legalább hétvégén.

2011. nov. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Túl kell élni azt az első kómás pár hetet. Utána elmúlik ez a hihetetlen fáradtság.

1,5 éves fiam mellett vagyok 20 hetes babás. Az álmos időszakomban, amikor ő aludt napközben, én is lefeküdtem (francba a főzéssel, takarítással, stb-vel), és igenis, volt hogy úgy olvastunk könyvet, hogy közben félálomban lapozgattam meg beszéltem, az ágyon fekve...

Most már jó, tele vagyok energiával, nem ismerek magamra. Úgyhogy bízz abban, hogy 2-3 hét múlva újra a régi leszel. :)

2011. nov. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Én 27 hetes vagyok.Most sokkal könnyebb, mióta rossz az idő, mert előtte folyton kint voltunk.Futottam a tanulóbicikli után és játszótereztünk.Most azért elvagyunk a gyurmával, festékekkel, könyvekkel.

Könnyítettem az életemen.Heti 3-4 alkalommal úgy hozzuk a kaját a helyi oviból.

2011. nov. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Én 6 hetes vagyok, 20 hónapos a nagyobbik. Reggel míg Apa el nem megy ki nem szállok az ágyból, délután pihi, de az este a legrosszabb,mikor a gyerek még pörög, én meg már sírni tudnék a fáradságtól...
2011. nov. 17. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem értek egyet azzal az anyukával, aki szerint csak az első pár kómás hetet kell túlélni:S Én a kisfiam mellett az első pár hétben egyetemre jártam és államvizsgáztam. Kómás is voltam, nem mondom, hogy nem. De most a harmadik trimeszterhez képest az leányálom volt!!!! Egyrészt semmi kedvem a nagyikat időcsődíteni, mert egyébként mindent megcsinálok, csak néha olyan írtó gyomorégés jön rám, hogy azt hiszem, összehányom magam. A fiamat pedig emelgetni kell kádba be, kádból ki, etetőszékbe be, kiságyból ki stb. A fáradtsággal csak annyi a bajom, hogy napközben sajnálom rá az időt, este a férjemmel is kell beszélgessek, 12 előtt nem fekszünk le, a fiam pedig mostanában reggel 8-kor vagy már 8 előtt ébred. Ha véletlenül alszik tovább, akkor pedig éjszaka nem aludt. Hullafáradt vagyok reggel, mikor fel kell kelni. Jó volna még lustizni, de fafűtésünk van, reggelre kihűl a ház, a férjem elrohant már dolgozni, a fiú ugrál rajtam, és ha nem akarom, hogy pizsamában megfázzon, fel kell keljek tüzet rakni. Szóval szörnyű az egész. A baj csak az, hogy szülés után sem lesz jobb a helyzet az első hónapokban:(
2011. nov. 17. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!