Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha már össze van pakolva, mi...

Ha már össze van pakolva, mi van a kórházi csomagodban? Mindent beletettél, vagy van olyan dolog is, amit induláskor fogsz? (papucs, fogkefe)

Figyelt kérdés

Olyan sután hangzik, hogy ha készen van a csomag, csak kimondottan a pakk kedvéért vettél 1 plussz köntöst, 1 plussz papucsot, 1 plussz fogkefét, stb. Nem?


Nekem van pár ilyen cuccom, amit induláskor teszek bele: ajakfény (megőrülök, ha ki van száradva a szám), papucs (ami plusszban van itthon, arra addig még szükség lehet), fogkefe (csupor és fogkrém van elég, de fogkefém csak egy van). Más is van így ezzel, vagy mindenki MINDENT belepakol a kórházi csomagba?


Itthonra is összepakoltál már pl. hazavivős ruhácskát a babának, stb? Én még a saját ruháimat is összekészítem, mert az első szülésemnél a férjem még véletlenül sem azt hozta be utánam, amit telefonban felsoroltam neki:)


Ti hogy álltok?


35 hetes kismami


2011. nov. 18. 14:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem már 3 éves és 14 hós gyerekeim vannak. De ha elfogadsz egy tanácsot. Amit nem teszel előbb bele, azt írd fel egy post-it-re amit ragassz a táskára. Ha sanszos hogy a férjednek kell megtalálni írd rá hol találja.

Mi az elsőnél jártunk úgy hogy a fényképező eleme töltőn volt, és szépen otthon is maradt.

2011. nov. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én 32 hetes vagyok és nagyjából összepakoltam. Fogkefét és fogkrémet vettem külön. Vettem 1 pár papucsot (úgysem nő már a lábam és tökéletes lesz itthonra ha a másik elszakad). Köntöst nem valószínű, hogy viszek, mert itthon sem használom ott pedig pólóban és direkt erre az alkalomra vettem 3 sötét színű melegítő alsót. A babának a hazajövős cuccot magammal viszem az én ruháimat egy zacskóba összekészítem és így nem tud másikat hozni. Egyedül a kontaklencse tartómat teszem be az indulás pillanatában. Fésű, tusfürdő, sampon vastag betét (Tenna), eldobható bugyi már bepakolva.

Remélem tudtam segíteni!

Könnyű szülést kívánok!

Egy gyönyörű 2 és fél éve és egy 32 hetes magzat anyukája

2011. nov. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Én cédulát írtam a bőröndre, hogy mit kell betenni még induláskor (pl töltő).

Amiket írsz, azokból nekem volt pluszban:

fogkefét vettem egy 100 ft-ost

köntöst sose hordok itthon

beraktam egy gagyi tangapapucsot kórházinak


Mindegy, szóval nem kell mindent berakni, de amit nem raksz be, arról írj listát, és tedd rá a bőröndre :)


Hazavivős ruhából kettő adagot tettem be, egy 56-ost és egy 62-est. Saját ruhából pedig direkt olyanban mentem be, amiben haza is tudtam jönni (nem terhesgatya, hanem ilyen megkötős derekú).


Két gyerekem van.

2011. nov. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát azért nem azon a 700 ft-os fogkefén múlik...

Az első babánál MINDENT bepakoltam, szerintem a tisztálkodószerekkel nem érdemes hülyéskedni. Mikor hazajöttünk a kórházból, elfogyott itthon, és legalább nem bent kapkodtam, hogy hú ezt meg azt felejtettük otthon...

Most a másodiknál a plusz papucsot kell beraknom indulás előtt, remélem nem felejtem el.


A hazahozós ruhát még nem raktam ki, bár szerintem azt már a férjem is össze tudná szedni saját kútfőből.

Mondjuk mi rutinosak vagyunk,az első babával 4nap túlhordás+ 7 nap a babával bent, szóval egykét dolgot be kellett hoznia utánam:)


40 hetes

2011. nov. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

A napokban kezdem el pakolgatni, 32 hetes vagyok, nagyjából tudom mi kell és mi felesleges, mert van már egy kisfiam.

Fogkefém itthon elektromos van, egyértelmű, hogy azt nem viszem, 90 ft-ért vettem egyet, amit azalatt a 3 nap alatt használok majd.

Papucsom 4 db van itthon, így simán be tudok tenni 2-t, egy zuhanyzósat, meg egy mászkálósat.

A kislányom ruhácskáit amiben hazajön is lassan bekészítem apának, 2 méretet, mert ki tudja mekkora lesz, már most több, mint 2 kg a drágám. A kisfiam 2 héttel előbb jött, sokkal jobb, ha minden összepakolva, készenlétben áll.

2011. nov. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

köszi:)

Mivel már van egy fiam, én is cetlit ragasztottam a táskára arról, hogy mi kell még bele. Csak az volt a furcsa, hogy én nyugodt szívvel mondom azt, hogy a táskámból már csak szalvéta és vatta hiányzik, noha még nincs benne pár fontos dolog, amiket utolsó pillanatban rakok bele.

2011. nov. 18. 14:58
 7/12 anonim ***** válasza:
72%

Szia!


Nekem széplista volt a babaszoba ajtajára ragasztav!

Fényképező/töltő

Telefon/töltő

Homeós bogyóim

Api ajándákát készítsem ki (még ezt is felírtam,nehogy elfelejtsem)

Piere táska


Nekem a tisztálkodós tasi a fürdőben volt, és a végén már abból intéztema dolgaimat otthon is :)

Én is olyan ruhában mentem amiben ki is tudtam jönni :)


Mi tartottunk egy "főpróbát" 31 hetesen!A férjem mindent be tudott nekem hozni(bár telefonon navigáltam a lakásban)Mert be kelltt rohanni, és vissza is kellett tartani a szülést! :( De bent maradt, viszont semmim nme volt összarakva... :(Ahogy hazamentem össze is raktammindent!Most tuti 30 hetesen mindent bepakolok! :)


A gyerkőc ruháit kikészítettem a hordozóba!Úgy hozta Apa! :)


23 hós kislány és 15 hetes pocakbabi anyuja

2011. nov. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nekünk első baba, a fogkefét kell beraknom utoljára meg a hajkefémet,de a pipere táskám ott van a fürdőben és én is abból pakolászok köntösöm van 3 is itthon de mivel nem hordom őket ezért a legnagyobbat már beraktam ,papucsot vettem, zuhanyzósnak meg egy nyárit viszek,induláskor csak a töltőt kell beraknom majd,a babának készítettem össze benti ruhát is ha esetleg kellene és haza hozósat is 50-es és 56-os méretet,a takarót meg az overallt apa hozza be azt beraktam a hordozóba,én meg abban jövök haza amiben megyek.

Nekem már az autóban van a bőrönd meg a táska hiszen bármikor indulhatunk de hétfőn a kiirt napon amúgy is befektetnek.

üdv 40 hkm

Könnyű szülés és kellemes babavárást mindenkinek!

2011. nov. 18. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Sziasztok! Nekem még semmi sincs bepakolva a táskába, a listát már megírtam, de még egyszerűen nem értem a pakolásig.Nekem is van már egy 5 éves kisfiam akivel ilyenkor már minden készen állt, most meg teljesen el vagyok késve, igaz még van egy kis idő most vagyok 34 hetes.
2011. nov. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én csak összekészítettem mindent, de a táskába nem tettem be. Majd induláskor,addig minek gyűrődjön, álljon benne?

A babának még szedtem össze a hazahozós cuccát. Igazából annyi ruhája van,hogy a férjem is össze tudja szedni,ha véletlenül én elfelejteném!:)

35 hkm

2011. nov. 18. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!