Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehet valami baja a babának...

Lehet valami baja a babának ha a terheléses vércukrom magas, és dietetikushoz kell mennem?

Figyelt kérdés
8,3 volt a terheléses, az éhgyomri normális. Második terhességem, és 11 hetes vagyok.
2011. nov. 21. 18:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen, ilyenkor általában a babára veszélyes, de uh-n ellenőrizni lehet. Ne izgulj, majd elmondanak mindent. Nekem brutál magas volt, de a pici egészséges és gyönyörű lett.
2011. nov. 21. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 xStefix ***** válasza:
Ha tartani fogod a kiadott diétát, akkor nem lesz baj.
2011. nov. 21. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát a 8,3 még nem veszélyes, de hivatalosan magasnak számít. Diétázni kell, és kész. Nekem napi 180 g ch-t volt szabad enni és hetente kellettt a diabetológiára vérvételre menni. A gyerekem tök egészséges.

Én 2 hét múlva megyek terheléses cukorra, tuti, hogy magas lesz megint, a nődoki már felkészített :)

Jó egészséget!

14 hkm

2011. nov. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Salgótarjáni vagyok. Tavaly augusztusban szültem.

A terheléses vércukrom 9,2 lett. Visszahívtak a terhesgondozóba, onnan elküldtek dietetikushoz, aki 180 grammos CH-diétára állított be. Kétszer kellett befeküdnöm a kórházba 4 napos vizsgálatra, hogy megnézzük, elég volt-e a diéta, vagy egyéb módon (gyógyszer vagy inzulin) kell a vércukromat beállítani. (Nyolcszor mérték a vércukrot: reggeli, ebéd, vacsora előtt és után, valamint éjfélkor és hajnali 4-kor).

De nem kell idegeskedni, általában elég a diéta!

Ja, annyi még, hogy szülés után a Babának 2, 4, 6, 8, 10, 12, 18, 24, 36 és 48 órás "korában" mérik a vércukrát.

Ja, és a neten (pl. a macosz.hu-n) nagyon finom diétás recepteket találsz!!!

Csak ne idegeskedj, mert az a Babának és Neked is árt!

2011. nov. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszaitokat!
2011. nov. 22. 16:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!