Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van olyan kismama, akinek...

Van olyan kismama, akinek gyógyszer mellett is magas volt a vérnyomása? A baba egészséges lett?

Figyelt kérdés
2009. máj. 13. 17:45
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia. Nekem az egész terhesség alatt 140 körüli volt a vérnyomásom. Szerencsére, a dokim nem parázott, nem dugott kórházba, mert a baba szépen fejlődött. A 30. héttől kb. elkezdett Velem szedetni vérnyomáscsökkentő gyógyszert, sőt, még emelt is az adagon két hét után, de a vérnyomásom szart rá. :-) Ugyanúgy 140 körüli volt állandóan. Ennek ellenére tökéletesen egészséges kislányom született.
2009. máj. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Mennyi a vérnyomásod?Hány hetes vagy?

Én 26 hetes vagyok,12.héttől magas a vérnyomásom(gyógyszer szedése előtt 160/90 volt)A dokim felírt Dopegytet(4x2)de továbbra is maga maradt ezért Depressant(3x2)kaptam még, mindig nem volt jó ezért most Verapamilt is szedek(3x1),akkor beállt 130-140/90-re.Viszont az elmúlt 2 hétben lement 110-120/60-ra.A dokim szerint ha nem megy állandóan 140 fölé,akkor nem lesz baj a picikével!

Eddig szépen fejlődik!

2009. máj. 13. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
24 hetes vagyok, már a baba előtt is magas volt. Nekem olyan 140/90 körüli, de néha magasabb, néha alacsonyabb. Semmi más panaszom nincs, nem vizesedek, nem görcsölök. Ennek ellenére nagyon félek. Dopegytet szedek, 2x1-et,de lehet emelni kell a dózist. A dokinál ráadásul mindig magasabb, mert mindig izgulok. Nem szeretnék kórházba menni én sem, ott még magasabb lenne.
2009. máj. 13. 19:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!