Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pécsi szülészeti klinika?

Pécsi szülészeti klinika?

Figyelt kérdés
Légyszi írjatok minél több infót a pécsi szülészeti klinikáról. Lehet látogatni a kórteremben? Velem maradhat a baba szülés után? Császár után meddig szokták benntartani az anyukákat? Kötelező a beöntés (császár esetén)? Van egyszemélyes (VIP) kórterem? Esetleg olyan, ahol az apuka is bent alhat?
2011. dec. 7. 17:51
 1/4 anonim ***** válasza:

majdnem ugyanez a kérdés, hasznos válaszokkal:


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__szules..

2011. dec. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A szülés után lekerülsz a gyerekágyas osztályra. A látogatók a kórterembe nem mehetnek be, csak a folyosón lévő étkező részig jöhetnek. Általában 1 látogatót engednek be a tumultus elkerülése végett. Minden kórházi ágy mellett van egy babaágy is, végig veled lehet a baba, amíg bent vagytok (3-4 nap). Beöntés normál szülésnél nem kötelező, de hasznos ;) (és nem kellemetlen). Van VIP szoba, 1 db, nagyon szép, nem tudom, mennyibe kerül. Apuka nem alhat bent.
2011. dec. 7. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Utolsó, köszi a választ. Még egy kérdés: a VIP szobába sem jöhet be senki? Még az apuka sem? Azért kérdezem, mert én nem nagyon fogok tudni kicsámborogni egyedül a szobából. (egészségügyi okok miatt, nem részletezném)
2011. dec. 7. 20:32
 4/4 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


2 hete szültem itt, leírom a friss tapasztalataimat, sokaknak nyújthat támpontot.


Még szülés előtt 3 napot feküdtem lent a terhespatológián, teljesen rendben volt minden, nagyon kedvesek voltak a szülésznők, látogatók jöhettek többen is be, szobatársakat ha nem zavarja, akár a szobába is be lehet jönni. Ki lehet menni sétálni is.


Nekem indították a szülést farfekvés, meg túlhordás miatt, volt dokim is. Kedd reggelre volt megbeszélve az indítás, előtte hétfőn befeküdtem szintén a terhespatológiára, dokim többször odatelefonált, mindenki tudott róla, hogy másnap indítanak nálam. Előtte este borotválás, illetve eldönthettem, hogy akarok-e beöntést, kérdezgettem a szülésznőket, hogy ők mit tanácsolnak, segítőkészek voltak nagyon.


Másnap kicsit várni kellett az indításra, sok volt a spontán szülés. Amikor eljött az én időm, felkísértek a szülőszobára, rám rakták a szívhangfigyelőt, bekötötték az oxi injekciót, utána bejöhetett a párom. Sokszor rám néztek, az orvosom is, de amúgy békén hagytak. A műtőben is mindenki nagyon kedves volt, utána felkerültem az intenzívre, itt szintén nagyon rendesek voltak, pár óra múlva felhozták a babát, aztán 10 perc múlva elvitték.


Másnap le a gyerekágyra.... A nővérek nagyon kedvesek, segítőkészek, a csecsemősök viszont... Nekem első babám volt, császároztak, abszolút nem volt tejem, hiába kérdeztem őket, csak nevettek, hogy majd megindul, meg ez így természetes. 0-24 nálad a gyerek, amíg ebédelsz vagy fürdesz, addig vigyáznak rá, de amúgy veled van végig. Utolsó éjszaka kértem, hogy had adjam be pár órára a picit, mert nagyon fáradt vagyok, csak húzták a szájukat, hogy max. 2 szopi közötti időre... Engem nagyon megterhelt a bent eltöltött idő, nyilván nem számítottam luxusszállodára...


A látogatást nagyon szigorúan veszik, egy anyukához egyszerre csak egy hozzátartozó jöhet be, kiküldik a többieket simán, kórterembe nem lehet bemenni, csak a társalgóban lehettek, ami nem is gond szerintem. Ha jön hozzátartozó, szól a nővérpultnál, hogy kihez jött és majd a nővérek szólnak az anyukának. Babát ki lehet hozni a látogatókhoz, kézbe lehet adni nyugodtan.


Még annyit, hogy kedden császároztak, fél 4kor volt meg a baba és pénteken jöhettünk haza.



Hát kb ennyi jutott eszembe... :)

2014. júl. 22. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!