Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor és hogyan kell bejelente...

Mikor és hogyan kell bejelenteni a munkahelyeden, hogy terhes vagy?

Figyelt kérdés

Elég cikis a helyzet, mert 2 hete dolgoztam az új munkahelyemen, amikor kiderült, hogy terhes vagyok! Van 3 hónap próbaidőm, addig semmiképp sem akarom elmondani. Nem tudom mi lesz a reakció. Azt tudom, hogy törvény szerint rendes felmondással nem rúghatnak ki, de azért aggódom egy kicsit, hogy mi lesz! Volt már valaki hasonló helyzetben?

Köszi


2007. júl. 27. 13:30
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Hú, ez nehéz kérdés, nehéz a megoldása is, és többrétű... Mindenképpen mérlegelned kell. Ha 3 hónap után jelented be, nem biztos, hogy utána jó szemmel néznek rád, mert joggal gondolhatják, hogy becsaptad őket. Ha 3 hónapon belül árulod el, nyugodt szívvel kitehetnek, mert próbaidőn vagy...

Viszont vannak olyan nők, akik 3-4 hónapos terhesen jönnek rá arra, hogy babát várnak, talán ezt kellene megjátszanod. Ez egy adu ász lehet, és talán a sok rossz közül én ezt választanám a helyedben, hiszen a jövőtökre is gondolnod kell. Viszont nem biztos, hogy ide visszamehetsz gyes után... Nehéz ügy, a megoldásához sok kitartást, a babavárásban sok örömet kívánok!

2007. júl. 27. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
24%

Próbaidőn belül SEM tehetnek ki! Törvény véd!!!!!

Már a terhesség első napjától! Ha kirúgnak, be kell jelenteni a munkaügyi Bíróságon! Nem fognak kirúgni, mert NEM tehetik meg, hacsak nem követsz el bűncselekményt. Amennyiben nem tudod megfelően ellátni az addigi munkádat, akkor nekik kell biztosítani másfajta, könnyebb munkát, de nem tehetnek ki mindenféle indokkal!!! NE HAGYD MAGAD!!!

2007. júl. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
100%
Én is voltam hasonló cipőben. 1 hete dolgoztam az új munkahelyemen , amikor megtudtam, hogy terhes vagyok. Hozzáteszem, én és a férjem már nagyon vátunk egy újabb babát (már van 1 gyermekünk). Nem szóltam seniknek sem, nem tudtam, hogy mitévő legyek. És 6 hét után derült ki, hogy méhenkívüli terhes vagyok, és sajnos meg kellett szakítani a terhességet.
2007. aug. 4. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!