Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyibe kerül egy cukorszint...

Mennyibe kerül egy cukorszint mérő? Van e értelme magamnak méregetni, ha magas lett a terhelésem?

Figyelt kérdés
2008. márc. 29. 21:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha nincs otthon cukormérőd, akkor nem érdemes vennii erre a "pár" hétre, mert szülés után már úgy sem lesz rá szükséged. Legalább is én nem szoktem javasolni a kismamáknak, meg elég drága is (a legolcsóbb olyan 10000 ft körül van úgy tudom). De a háziorvosnál, illetve a patikákban ingyen is megmérik a vércukrodat, az nem kerül semmibe. Szóval, szerintem ne vegyél, de ha megnyugtatna és megteheted akkor miért is ne....
2008. márc. 30. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én viszont ugy gondoltam,hogy nem akarok szórakozni a gyerekem egészségével,és bár nem esett jól a 10.000ft os kiadás,mégis megvettem,mert ugye minden nap értékpárokat méregetünk,ami étkezés előtt,és utánt jelent.Csak igy kaphatunk pontos képet,hogy is áll a cukorszintünk.És ha olyan ételt eszek,amit még a diéta alatt nem ettem,utána meg tudom nézni,hogy mennyire dobja meg a cukromat,tehát ehetem e tovább vagy sem.Éd sajna tegnap ettem valamit amit nem kellett volna és még ma is 6.6körül van a cukrom(ami nem jó)de legalább meg tudtam mérni magamnak,és tudom hogy ezt az ételt a továbbiakban ki kell hagynom.Ha egyszer-egyszer belemérne a körzeti vagy a védőnő,azt hiszem,én attól nem lennék nyugodt,hisz mi van ha épp akkor jó csak??Bár mikor szóltak hogy meg kéne venni a cukormérőt,én mondtam hogy nem biztos hogy lesz rá pénzem,na azt hallottad volna,hogy hogy lehurrogtak(doki,és a nővérke is).Ami nagyon rosszul esett,de végülis nem bántam meg.
2008. márc. 30. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A második hozzászólóval teljesen egyetértek. Én is uebben a cipőben járok, de nekem szerencsémre sikerült kölcsönkapnom egy mérőt. Azt hozzá kell tenni, hogy ha megvetted a mérőt, akkor rögtön vehetsz 50 db tesztcsíkot is, ami 3000 Ft. Én eddig kb 4szer vettem már, mert állandóan mérem, de így vagyok nyugodt. És valóban fontos méricskélni, kizárni azokat az ételeket, amit a te szervezeted nem bír el. A baba érdekében. Én néha túlzásba is viszem a szúrkálást, az sem jó, annyira azért nem kell, de az éhgyomrit és rá egy órával valamelyik főétkezésit hetente 3szor minimum mérni kell.

Nem lesz semmi gond.

2008. márc. 30. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2008. márc. 30. 19:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!