Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az idegesség, stressz, befolyá...

Az idegesség, stressz, befolyásolja a vércukor szintet?

Figyelt kérdés
Most ideges vagyok egy dolog miatt, és a 8,6 volt a vércukrom. Tegnap mikor ettem édességet akkor csak 7 volt.
2012. jan. 15. 09:33
 1/6 anonim ***** válasza:
természetesen befolyásolja. Stressz hatására megemelkedik. Engem emiatt nyílvánítottak diabetes kismamának nyílvánítottak. Terheléses vércukorvizsgálatra mentem, előtte nap volt egy tárgyalásom, alig aludtam éjszaka és terhelés után 8-as lett a cukrom. De azóta meg normális, csak az volt az egyedüli eset. Úgyhogy emiatt ne aggódj :)
2012. jan. 15. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen.
2012. jan. 15. 09:53
 3/6 anonim ***** válasza:

Mindenképp, de akutabb módon, mint ahogyan első válaszoló írta: a szimpatikus idegrendszer riasztási funkciója a vér glükóz szintjének emelése, tehát például egy vizsgahelyzet előtt közvetlenül megemelkedik, de utána lecsökken, krónikus hatása extrém esetben van.


Ha most éhgyomorra 8.6, az semmiképp nem jó, kivéve ha valami olyan stresszhelyzetben vagy, ami nagyon extrém. Mérj újra, de otthoni körülmények között ilyen maszek vércukorterhelést csak úgy érdemes, ha mondjuk eszel egy kiflit és iszol egy kis tejet (ezt gesztációs diabétesz kontrolljaként is végzik: felkelsz, megméred, utánamegeszed ezt a kiflit/zsömlét és tejet, és aztán 2 óra múlva mérsz. Jó lenne, ha 7 alatt maradna). Az, hogy más módon milyen értékű egy otthon mért,nem éhgyomri vércukor, hacsak nem extrém magas, annyira nem sokatmondó. Az éhgyomri annál inkább, ha ez a 8.6 ilyen eredmény,én utánajárnék, a stresszre nem érdemes fogni.

2012. jan. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

köszi szépen!

Reggeli után 1 órával volt 8.6.

2012. jan. 15. 11:10
 5/6 anonim ***** válasza:
Azzal semmi baj nincsen, mérd azért folyamatosan, főleg az éhgyomrit vagy esetleg a kiflis-tejes terheltet, de azt is két óra után! :)
2012. jan. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi:)
2012. jan. 16. 20:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!