Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tanácsot, lelki támogatást...

Tanácsot, lelki támogatást kérek. Kiírtam már a kérdést többször, de nemigen érkezett válasz. Van egy kis időtök rám?

Figyelt kérdés
Tehát, áprilisban tervezünk próbálkozni, addig szedem a folsavat. A "gondom" az, hogy már nagyon vágyom a babábra, és iszonyú hosszúnak tűnik az a két és fél hónap. Kis vigasztalást, biztatást kérnék, jól esne olvasni pár kedves szót :D A másik gondom (inkább kérdésem) az lenne, hogy április elején utazunk külföldre, repülővel. Igazából ez a repülőút a fő "oka" annak, hogy még nem vágtunk bele dologba. A kérdésem az, hogy lehet-e már külföldön próbálkozni, és, ha sikerülne, repülőre ülni (mert hát valahogy haza kell jönni :D), vagy jól teszem, ha megvárom, hogy előbb hazajöjjünk, és utána rugaszkodunk neki?
2012. jan. 19. 14:36
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

OLyan gyorsan letelik ez a kis idő, hogy csak na:) De ne így készülj rá, hogy alig várod, hogy próbálkozni kezdjetek, mert pillanatok alatt rágörcsölsz a témára, és másból se fogsz állni, csak ezen agyalásból.


Inkább várd azt, hogy nemsokára szabadon szerethetitek egymást a pároddal, és csak egy plusz adalék, hogy a szerelmetekből kialakulhat egy új élet:)


Nyugodtan bújjatok össze akár külföldön is, a lényeg ti ketten legyetek, ne a gyerekgyártás, és a kicsinek nem fog ártani a repülőút, ha ott fogansz meg.


Sok boldog és szerelmes órát nektek:)

2012. jan. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%

remélem a kérdés második fele nem komoly ?

mi baja lenne egy 1-2 napos/hetes terhességnek a repülőtől ?


az előre a válaszom : türelem rózsát terem :-)

2012. jan. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Èn 9 hetesen és egy 14 hónapossal repültem 10 órát átszállással, majd egy órás út hidroplánnal és még 20 perc egy lélekvesztön a tenger közepén.

A repülö úttól semmi de semmi bajod nem lesz. amitöl bejod lehet ha olyan országba utaztok ahol fertözö betegségek vannak, valamilyen hasmenéses, hányásos vírus stb...

Mi azért választottuk a Maldív szigeteket, mert itt nincsenek betegségek, nincs malária. Az út hosszú, haza fele már érzetem kicsit hogy feszül a hasam.


Mivel engem nagy hassal kiszedtek az elsö terhességem alatt a sorból az átvizsgálásnál, így most szoltam mindenhol hogy terhes vagyok. sehol nem mentem át az átvizsgálon, mindenhol kézzel tapogattak körbe. habár senkinek foggalma sincs hogy veszélyes-e vagy sem, de sehol nem rizikoznak.


Szóval ha ennyire gyereket akarsz akkor ugorj még ma rá apára aztán hajrá. lehet már hármasban mentek nyaralni.

de ahogy írtam, olyan országba mentek ahol van malária vagy egyéb betegségek akkor várjatok mindenképpen míg vissza értek a teherbe eséssel is.

2012. jan. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ne indulj neki ilyen nagy félelemmel a dolognak mert abból jó nem fog kisülni. Szerintem túl aggódód már most lazíts és csak sodródj az árral. Ha nagyon rá görcsölsz csak csalódni fogsz én a helyedbe nem várnék áprilisig mert nem mindenkinek sikerül elsőre se másodjára se. Csak élvezd a dolgot és az életet. Én már sokat csalódtam ezen a téren..
2012. jan. 19. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha az utazás során kezdtek el próbálkozni, és ott összejönne, akkor is a tünetek csak 2 hétre rá jelentkeznének leghamarabb. (hányás, duzzadtabb mell). Ha meg ne adj Isten úgy jönne össze, hogy összejön, de nem marad meg, akkor egy nagyobb vérzés formájában azt fogod hinni menstruálsz. Szóval nyugodtan próbálkoznék külföldön! Sok sikert!
2012. jan. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Talán azért nem kaptál vválaszt, mert nem igazán értik a problémát. Még nem is próbálkoztok, de te már a hónapokat számolod? Mi lesz ha istenőrizz majd évekig nem jön össze?

A repülőtől pedig ne félj, ugyan én nem repültem azidőtájt, de rendes túrákat csináltam végig a terhesség 3-4 hetében, sőt, még azután is rendesen róttam a tíz km-ket, hogy kiderült a baba. Nem kell már ráparázni a dolgokra! Nem fog előrevinni, hidd el!

2012. jan. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Miért kell ezt két és fél hónappal elhúzni? És ez még csak a próbálkozás, lehet nem jön össze, csak a 4-5-6. hónapban vagy esetleg még később. Ha ott van az akarat, a szándék, akkor nem értem milyen akadálya lehet a felelőtlen szexnek. Mi amint megbeszéltük, hogy jöhet a kisember máris próbálkoztunk és 3 hónap kellett, mire teherbe estem, de csak akkor kezdtem el vitamint szedni, amikor megtudtam a teszt eredményét.

A repülőn az égadta világon semmi bajod nem lesz és a picinek sem, mert ha azonnal össze is jönne nektek, akkor is csak két és fél hónapos, tehát max. 9-10 hetes terhességről beszélhetnénk.

Én azt mondom vágjatok bele most, ma este akár :) Sok sikert és boldogságot kívánok.

34 h km

2012. jan. 19. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A repüléssel nem a repülés ténye a gond, hanem az, hogy ha beindul a szülés a repülőn. Ezt nem igazán szeretnék a légitársaságok, mert iszonyatos költségei lennének. De hát most nem mondod, hogy eddig ezért nem próbálkoztatok?!
2012. jan. 19. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Római út lesz, és elsősorban a mágneskapu miatt félek, a neten írnak mindenféléket, azért kérdeztem.
2012. jan. 20. 19:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!