Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mitől lehet aceton a vizeletben?

Mitől lehet aceton a vizeletben?

Figyelt kérdés
diétán vagyok a cukrom jó mert naponta mérem 10-ből 1x megy fel 7-re étkezés után,ma mégis acetont talált a védőnő a vizeletemben és azt mondja hogy cukoranyagcsere zavar miatt lehet....más ok nincs amire vissza lehetne vezetni?1 hónapja negativ volt a vizeletem.35 hetes vagyok
2009. máj. 28. 11:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ha aceton van a vizeletedbe akkor bizony a vércukrod rendetlenkedik!Figyeld a lehelletedet !Te is megtudod ha magasabba cukrod, mert acetonos lesz a lehellet is.Ja és igyál sok folyadékot, mert csökkent vízháztartástól is lehet!
2009. máj. 28. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

szia, a cukor miatt


a diéta miatt ha a szervezetednek kevés a bevitt szénhidrát, hiába jó a cukrod aceton lesz a vizeletben,

ilyenkor ameddig engedi a vércukorszint, emelik a napi szénhidrát mennyiséget, ha nem engedi tovább a ch emelését mert több lesz a cukor inzulin kell

2009. máj. 28. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
második vagyok, nekem már nem akartak inzulinozni ezért 39 hétre megindították, az ivás önmagában nem oldja meg, feltétlen menj a dokihoz mihamarabb
2009. máj. 28. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
azért gondoltam valami másra mert 2 hónapja is volt aceton a vizeletben akkor kicsit könnyitettem a diétán utánna való hónapban negativ volt a vizeletem most pedig megint volt benne 1 keresztes aceton.....holnap megyek orvoshoz viszem a cukoreredményeimet is,gondoltam a folyadékbevitelre is mert most beteg vagyok és nem nagyon iszom sajna...:( a lányom ilyen kis kiszáradós neki szokott aceton lenni a vizeletében ha beteg és nem iszik eleget.
2009. máj. 28. 11:25
 5/14 anonim ***** válasza:

2. vagyok, akkor ha diétát könnyítettél és nem volt, akkor így szokott lenni, de a cukornak em szabad emelkednie csak a határig.

nekem úgy mondta a doki hogy éhezik a szervezet a kevés ch miatt és ezért acetonos, emelni kell a ch bevitelt addig míg nem lesz acetonos a vizelet és a cukor is engedi,

igyál sokat, de nálam nem segített, nem valószínű hogy a kevás foly. miatt van

2009. máj. 28. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Kevés CH-t eszek "éhezik a szervezeted", nekem így mondta a dietetikus.

Ha sokat CH-t eszel akkor jelenik meg a cukor.

2009. máj. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
44%

Szia!!!

Aceton lehet a vizeletben,ha kevés folyadékot iszol!!!!

Kiszáradásnál,hasmenés hányás után is!!!!

Próbálj meg többet inni (vizet) naponta!!! Hátha segít!!!!

2009. máj. 28. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
most döntöm magamba az ásv vizet bár a védőnő nem kért kontroll vizeletet,igy nem fogom megtudni hogy eltűnt e az aceton,a cukromat is mérem folyamatosan naponta és nem szokott magas lenni, vagy étkezés után másfél órával a 7 az magas?mert ez volt eddig a maximum amugy kaja után másfél órával szokott 5,5-6,7 lenni.jó lenne mostmár gubanc nélkül kihúzni ezt a pár hetet,kiváncsi leszek mit mond a nődoki holnap.köszönöm a válaszokat.
2009. máj. 28. 12:24
 9/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Nemcsak a cukortól lehet aceton,hanem akkor is,ha éhezel.Ezt nevezik éhezési acetonnak!Ha hibás a diétád,akkor is előfordul,mert nem jól oszlik el a CH mennyiség és éhezés lép fel a szervezetedben.A sok folyadék jó,de nézd át a diétád jó-e!

2009. máj. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Most olvastam hogy állitólag attól is lehetett esetleg acetonos a vizelet hogy a reggeli első pisi volt és nem ittam éjszaka,ez valóban igy van?
2009. máj. 28. 15:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!