Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Csináltatnom kell amniocentézist?

Csináltatnom kell amniocentézist?

Figyelt kérdés
Most 12 hetes kismama vagyok,jelenleg 34 éves. Február végén leszek 35 éves és úgy tudom e kor fölött kötelező az amnio. Még nem beszéltem erről a dokimmal, de biztos fogunk majd. Nagyon félek-félnék a vizsgálattól. Nektek mindenképpen meg kellett csináltatni 35 fölött? Köszönöm.

2012. jan. 27. 13:43
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindegy hány éves vagy, nem kötelezhetnek erre a vizsgálatra, mert magas a vetélési kockázata.

Tehát nem "kell"!

Viszont egy cipőben járunk, és a teherbeesés időpontja számít, nem a szülésé, így Te még 34-nek számítasz.

Én is rákérdeztem erre, mert szüléskor már épp 35 leszek.

2012. jan. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és a 35 éveseknek kötelező, hogy felvesse az orvos ennek a vizsgálatnak a lehetőségét.
2012. jan. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Jövök vitatkozni: A genetikai tanácsadás sem kötelező egyáltalán, esetleg ajánlott. 35 éves kor felett.

Az amniocentézis pedig egyenesen nem kötelező!!!

2012. jan. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia, 35 felett sem kötelező elvégeztetni, csak javasolják.

Az én történetem:

34 évesen 2.babával vagyok várandós. Helyi kórház 12 hetes UH: miómám van, ami növekszik, talán nem is lehet megtartani a babát...

16 hetesen kaptam beutalót a SOTE-ra, genetikára. Indokok: a korom (34) és az AFP szintem alacsony lett (előző babánál is alacsony lett...) Ott is csináltak egy UH-t, ott azt mondták, nincs semmiféle mióma viszont ciszta van a baba fejében, amniot javasolnak.

Erre én másnap felhívtam az egyik legjobb fővárosi UH központot, sos kaptam időpontot 2 nappal későbbre, felbuszoztunk 130 km-t, de ott megállapították hogy sem mióma sem ciszta sem semmi, hanem egy egészséges kisfiú.

Innentől nem csináltattam amniot. Nem bántam meg. Most vagyok 22 hetes.

2012. jan. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
70%

Én 37 éves vagyok, és ennyi is maradok, mire megszületik a baba. ) hétben vagyok.

3. baba lesz, de én kifejezetten kértem az amnio-t, nem hiszek a vérvételben, mert az orvosom szerint is, a vérvétel csak kockázatokat saccol, az amnio pedig megmondja, hogy beteg, vagy egészséges.

Itt 35 alatt nem kell genetikára menni, 35-37-ig ajánlott, de nem kötelező, 38 felett ajánlott.

A vetélés pedig kevesebb mint 1 százalék, ezt szintén az amnio-t végző orvos mondta.

2012. jan. 27. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
)= 9 hétben, bocs :)
2012. jan. 27. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én nem azt mondtam, hogy kötelező a genetikai vizsgálat, hanem hogy az orvosnak kötelező felhívni a 35 feletti kismama figyelmét ennek lehetőségére (az esetleges kockázatokra stb)
2012. jan. 27. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"az amnio pedig megmondja, hogy beteg, vagy egészséges."

Ez azért nem teljesen így van. Az amniónál néznek bizonyos kromoszómarendellenességeket, de nyilván nem lehet átnézni az egész génállományt, hogy minden létező genetikai rendellenesség kiderüljön. Csak meghatározott, gyakrabban előforduló betegségekre szűrnek, mint pl a down kór.

Arról nem is beszélve, hogy nem csak genetikai rendellenességek következtében lehet beteg a baba. (pl nyitott gerinc)

2012. jan. 27. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!