Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megpróbálnátok ehhez a vezeték...

Megpróbálnátok ehhez a vezetéknévhez írni egy-két keresztnevet?

Figyelt kérdés

Gondban vagyunk a párommal keresztnév ügyben.

Szeretnénk egy ritka és gyönyörű nevet, de a vezetéknév nem engedi, ugyanis az is ritka. Találtunk már keresztneveket, de egyik sem nőtt a szívünkhöz. A családban mindenki mondta már a Dóra nevet, de az nekünk gyakori és egyszerű. Egyikünk sem egy könnyű eset, hozzátenném. :)

A férjem vezetékneve pedig: Sleimetz.

Valakinek valami ötlet?


2012. jan. 28. 11:00
1 2 3 4 5
 21/49 anonim ***** válasza:
57%
Gréta :)
2012. jan. 28. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 anonim ***** válasza:
58%
mindegy csak kinga NE legyen :D
2012. jan. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/49 anonim ***** válasza:
68%

Ha a gyakoriságot nézzük akkor a Gréta nagyon gyakori. Kislányom 2. neve.


A voksom Alina.

2012. jan. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 anonim ***** válasza:
50%
Sleimetz Gréta....olyan dallamos és mondjátok ki többször egymás után,mintha bemutatkoznátok valakinek! Csak hangosan és magabiztosan lehet bemutatkozni ezzel a névvel! Én tök sokszor kipróbáltam és nem olyan,mint egy Dóra vagy Nóra,mert azokat lehet szégyenlősen,"szürkén"mondani! :)
2012. jan. 28. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 anonim ***** válasza:
74%
3489-en lakják kisvárosunkat,abból egyetlenegy Gréta van!Van még egy lány akit Grétának becéznek,de ő Margaréta!Ennyit a név gyakoriságáról:)
2012. jan. 28. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/49 anonim ***** válasza:
74%
Az én ikerlányaim Ajsa és Gréta és nálunk sincs a településen több Gréta! Ha szóba kerül a neve,mindenki tudja,hogy a Máramarosi lányok egyike:)
2012. jan. 28. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 A kérdező kommentje:
Meggyőztetek. Kettőre szűkült a kör. Már csak el kéne dönteni, hogy melyik legyen. :) Alina vagy Gréta.
2012. jan. 28. 16:36
 28/49 anonim ***** válasza:
65%
Én nagyon szerettem a nagymamámat,ezért lett Franciska a lányom.Apósom édesapja Mátyás volt,a fiam Mátyás lett:)Szerintem nagyon örülne a nagyid(vagy a férjed nagyija)ha az ő nevét kapná!Csak hogy szűkítsünk még azon a körön:))
2012. jan. 28. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 anonim ***** válasza:
51%
Alina nekem szebben hangzik. :) Majd írd meg melyik név mellett döntöttetek. :)
2012. jan. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 A kérdező kommentje:

Pasik... leállnak két néven veszekedni. :))

A fiam azt mondta, hogy ne legyen Gréta, ugyanis nem szereti a nagyit, mert ha találkoznak mindig nagyon megszorongatja az arcát, meg nagyon megölelgeti, a fiam meg csak az apjához bújik és ezeket csak az apjától viseli el (viszont csak anya adhat puszit). :) Ő is pasi, nincs mit tenni. :D

Apának persze a Gréta jobban tetszik, mert a nagymamájának is ez volt a neve, meg az anyukájának is ez a neve.

Nekem viszont az Alina jobban tetszik hangzásilag.

Szóval megbeszéltük, hogy nagyszülőknek csak az lesz megmondva, hogy Sleimetz Alina. Aztán majd ha megszületik jön a meglepetés, hogy a kislányunk neve: Sleimetz Gréta Alina.

Igen, nagyon hosszú, ezt mi is látjuk, de nekem mind a kettő tetszik és a fiúknak is jót akarok.

Úgyhogy marad mind a kettő. :)

2012. jan. 28. 18:52
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!