Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy mondanatok meg egy 5...

Hogy mondanatok meg egy 5 eves fiunak, hogy hol jon ki a baba?

Figyelt kérdés
Neki a baratja azt mondta,hogy o az anyukaja fulen jott ki.
2009. máj. 30. 19:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem először, a gólyás, káposztaföldes szituációt adagold be neki, és ha nagyobb lesz, akkor rájön magától is, hogy mi az igazság!:) Ugyan is a mai fiatalok hamarabb tudnak olyan dolgokat, mint amit egy felnőtt ember!:D
2009. máj. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

én megmondtam a lányomnak (4) az igazat, persze az ő szintjén, és azóta sem kérdezett rá újból.

mondjuk csak azért, mert az oviban már megelőztek, és a mi kérdésünk az volt, hogy " Tényleg ott jön ki a baba?"

erre én rávágtam, hogy igen, mert ha már tudja, akkor nem terelem el más irányba.

2009. máj. 30. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Az az igazság,hogy annyit embertől hallod nem ugyanazt,de még a dokik vagy a pszchihológusok is mást mondanak,ki azt,h sérül a gyerek ha beszélnek róla,ki azt,hogy már oviban meg kell neki mondani gyereknyelven


Nos bnőméknél ez nem tabu téma.2 lánya van első császárral másik természetes úton.Múltkor hintáztunk és kérdeztem a szülésről milyen volt stb.Erre a kiscsaj aki am most lesz 3 éves beszól,hogy én az anyu pocijából(ő volt a csaszis) a tesóm meg a nunijából jött:DÚgy elkezdtünk nevetni,hogy hajjajjj:DNáluk a nagyobb már tudja ezt,meg hát érdekelte is.Gondolom nem részletesen mondott el neki mindent,de hát azt már tudja,hogy honnan jön ki:D


Aztán,hogy a gólya hozta stb az sztem már idejétmúlt,5 éves,ha úgy haladnak mint most,már 13-14 évesen nemi életet fognak élni,ezért mondja sok doki,h kezdjük minél hamarabb mondani nekik,hogy mi hol.Mondjuk én vennék egy kisfütyi meg kisnuni vagy milyen könyvet(alexandrában kapható) és abban aztán ilyen 5 évesek szintjén minden le van írva.De ha nem veszed meg,akkor is megmondod neki,hogy úgy kerül be a baba,hogy anyu meg apu nagyon szeretik egymást,és ezért megpuszilják egymást,aztán megölelik egymást,majd összebújnak és hopp,ott a tesó.Ennyi elég,nehogy próbálkozzanak XD(ez csak vicc nyugi)a hopp helyett vmi mást:D

2009. máj. 30. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Meglepődik az ember az első ilyen kérdéseken, de természetesen kell kezelni. Annyira kell mindig válaszolni amennyit a gyerek kérdez. Egy öt évesnek nyugodtan meg lehet mondani, hogy az anyuka lába között van egy nyílás, amin kibújik a baba, ha eljön az ideje. Ennyi magyarázat elég volt, én is arra számítottam, hogy elkezd rajta problémázni, hogy hogyan fért ki.
2009. máj. 30. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne hazudj a gyerekednek! De nem kell a nemi életetek részletes elemzésébe kezdeni! Annyit kell megmondani neki, amire szüksége van, és amennyit megért. Abban szerintem nincs semmi kinos, hogy a gyerek a mamája pocakjában volt. Szerintem amúgy gáz, hogy a 21. században vannak Magyarországon még szép számmal szülök, akik a gólyát emlegetik, meg hogy a gyerek az anyja fülén jött ki. Nem kell azt a gyereket hülyének nézni!!!
2009. máj. 30. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem fog a gyerek korábban nemi életet élni csak azért mert tudja, hogy mi hogy müködik. Söt! Aki pontosan tudja, miröl is van szó, az könnyebben tud döntéseket hozni az életében, hogy mit akar csinálni, mit nem (és hogyan..). Szerintem a kamasz terhességek egy részét is meg lehetne elözni azzal, ha a tizenéves lányoknak (és fiúknak!!!)több fogalmuk lenne arról, hogyan is esik az ember teherbe! És akkor a nemi betegségek terjedéséröl még nem is beszéltünk!

Hazudni meg tényleg nem jó. Az nem tesz jót az öszinte kapcsolatnak a szülö és a gyerek között, azzal inkább csak azt éred el, hogy idövel nem töled, hanem máshonnan próbál meg infohoz jutni, így viszont neked fogalmad sincs arról, mit tud, mit nem. És esetleg teljesen fals és téves infokhoz jut mondjuk haveroktól, ami idövel a fentebb vázolt problémákhoz vezethet!

De egy öt évesnek, mint azt már elöttem is mo´ndták, olyan szinten kell megmondani, amilyen szinten ö tudni akarja. Tehát, hogy a mama meg a papa nagyon szeretik egymást, összebújnak és akkor a mama pocakjában elkezd fejlödni egy pici baba. És amikor a baba már elég nagy, akkor kijön a mamából. Valami ilyesmi. Szerintem ez így kb elég is.

2009. máj. 31. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
utolso valaszolo!ezt mar tudja.de hol?
2009. máj. 31. 12:44
 8/11 A kérdező kommentje:

4.valaszolo.nem az anyuka mondta a gyereknek.

hanem a 2 kisfiu beszeltek ezt egymas kozt,mert a baratja ugy gondolja,o ott jott ki.en nem mondtam,hogy ezt az anyuka mondta.

2009. máj. 31. 12:46
 9/11 A kérdező kommentje:
mindenkinek koszi a valaszt,igazabol a hol-kerdesre kerestem...
2009. máj. 31. 12:47
 10/11 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszoló. Hát hogy hol? A néniknek a pisilönyílás mellett (de a kakilónyílás´elött) van még egy lyuk. És ott nyomja ki a néni a babát, amikor eljön az ideje. Azt remélem, az öt éves gyerek már tudja, hogy a lányok másként pisilnek, mint a fiúk.
2009. máj. 31. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!