Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Más kismama is érezte, hogy...

Más kismama is érezte, hogy egyáltalán nem törődnek vele, mióta kismama?

Figyelt kérdés

Anyum meg a tesómék 25 kilóméterre laknak tölünk. Egyikőjök sem jön el soha, mindig mi megyünk. Anyósom egy köpésre lakik tölünk , ő igaz jött de soha meg nem kérdezi, hogy hogy vagyok a babával mi van? Mintha terhes sem lennék. Soha meg nem kérdeznék, hogy nem-e kell valamien segitség. Egy tányér kaját nem adna, a lányáék meg napi szinten ott esznek. Pedig néha mostmár jol esne , ha nem is segitenek csak meg kérdeznék.

Lehet én rontottam el , mert soha semmien segitséget nem kértem, igyekeztem megoldani a problémákat a férjemmel.

Anyósom mindig előadja, hogy mit főz én meg forrongok magamban mert nekünk nem ad belöle. Szerintem egy kismamával nem kéne ilyet tenni. Mert a multkor is ugy megkivántam amit előadott, hogy mit fog csinálni. Egy szomoru 3 hetes kismami.


2012. febr. 2. 15:05
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
79%
(3 hetes?)
2012. febr. 2. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Bocsi 34 hetes kismami vagyok!
2012. febr. 2. 15:13
 3/18 anonim ***** válasza:
82%
ez akkor is furcsa, ha valaki nem terhes, akkor is illik megkérdezni, hogy van. Biztos érzékenyebb is vagy a hormonok miatt. De azért jó lenne, ha törődnének veled, hiszen szülés után jól jönne majd a segítség. Velem törődött anyám, de én egy szem gyerek vagyok, igaz, szülés után jött el, mert messze lakik. Mivel otthon voltam a végefelé, nem kellett segítség, tudtam mindent csinálni. Viszont mikor a 2-kal voltam terhes, jól jött, hogy néha küldött anyós kaját, másban nem kellett segítség, csak főzni utálok.
2012. febr. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
82%
Párodnak mondtad már, hogy mi bánt? Talán ketten meg tudnátok beszélni az anyóssal a dolgot. Vagy esetleg ő pedzegethetné neki... Az anyukádnak meg a tesódnak szerintem Te is elmondhatnád, hogy mi bánt, mert végül is velük őszinte a kapcsolatod, nem? Próba cseresznye
2012. febr. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
82%

Ja, az más. :) Úgy már értem! :)


Hát nézd, az ember ilyenkor több figyelmet is igényel, mint máskor, sajnálom, hogy ezt nem adják meg neked. Esetleg mondd el a bánatodat a férjednek, hátha tud rá valamilyen megoldást, esetleg beszél az édesanyjával.


További szép babavárást, és szülésből is nagyon könnyűt! :)

2012. febr. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Persze anyummal meg a tesómmal minden oké. Igazábol őrájuk nem is tudok haragudni mert a hugomnak a kisfia sokat betegeskedik és mindkettőjüknek elég rossz a munkahejük. De ha akarnák azért egyszer-egyszer megoldhatnák, hogy bejönnek.

Anyósomat meg most ugy megutáltam, hogy nem is akarok már vele beszélni sem. Ő aza fajta, hogy ha én fehéret mondok ő biztosan feketét. Annyira próbáltam alkalmazkodni de hozzá ha megveszek akkor sem tudok. 4 évig türtem de most , hogy kismama vagyok duplán rosszul esik nekem minden szerintem. HA megszülök nem is tudom ki hoz nekem egy tányér levest. Majd a férjem étteremböl esetleg. Én meg anyu meg a tesóm után rohangáltam annyit, mind aketten voltak már korházban. De velem mi lesz. Most sajnálom nagyon magam.

2012. febr. 2. 15:22
 7/18 anonim ***** válasza:
69%
Egy kicsit sajnáld, aztán rázd meg magad és teremts le mindenkit, aki így viselkedik. Ha meg nincs is kedved beszélni az anyósoddal, akkor ne tedd! Párodnak mond el, és kész. Talán helyre rázódik a dolog. Amúgy meg egy őszinte, jó beszélgetés, ami párosulhat akár veszekedéssel (de neked csak csínján), abból még jó is kisülhet. Szóval fel a fejjel, koncentrálj a babádra és saját magadra! Boldog babavárást!
2012. febr. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Köszi! Én is ugy gondolom, hogy ma még sajnálom magam, de holnaptol már csak azon leszek, hogy össze szedjem magam, mert a kisfiamnak és a férjemnek is szüksége van rám.

Anyósommal nem is akarok beszélni mert olyan mintha lóval imátkoznék, erre jutottam itt magamban. Soha nem tudom, hogy mit gondol, vagy , hogyan fog reagálni. Csak ámulok rajta néha és már el sem tudom dönteni, hogy melyikünk a fura.

2012. febr. 2. 15:39
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben kicsit bánnám csak, mert nálunk meg az a helyzet, hogy sokat eszünk ott anyósoméknál meg sokat is találkozunk velük. Viszont az a baj, hogy én meg sokszor ezt nem szeretem, mert mindenbe beleszól anyósom és az előző babámnál mikor megszületett totál megkattant és állandóan irányítani akart engem, hogy mit, hogy csináljak és nem hagytak nekünk nyugtot sosem! Most a sógornőmnek 5hós a babója, én terhes vok, és most úgy érzem, hogy erre a babóra már nekem sem érdeklődnek annyit, mindig én mesélek a vizsgálatokról, de senki nem kérdezi soha, hogy hogy vagyok. Engem ez már nem zavar, sőt azt gondolom, hogy így legalább nagyobb nyugtunk lesz. Becsüld meg az önállóságot, mert nem tudod mi a fekete leves!
2012. febr. 2. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Szia! Jaj dehogynem ismerem azt a bizonyos fekete levest. Első perctöl kezdve irányitani akar minket. Szerintem ez is a baja, hogy nem kérem ki a véleményét vagy ha esetleg én jobban tudok valamit mint ő na hát akkor végkép betörik a feje. A férjem volt ott és nagyon utál anyósom, mostmár tuti, mert minden voltam csak jó nem. Át akart jönni kiosztani engem, hogy papucsot csináltam a fiábol.

Még jó, hogy a férjem nem engedte meg neki. De hiányozna ez most nekem.

2012. febr. 2. 17:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!