Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kórházi csomag: Ki mit tett...

Kórházi csomag: Ki mit tett bele? Mi az ami megkönnyítette a kórházban töltött időtöket, és amire feltétlen szükségetek volt?

Figyelt kérdés

Kedves kismamák, illetve már anyukák!Érdekelne, hogy ti mit tettetek a kórházi csomagba magatoknak, és mit a baba csomagjába. Tudom, ezt kórháza válogatja, hogy mit adnak és mit kell vinni, és nézegettem már listákat is, illetve kaptam is listát, de érdekel mi az ami feltétlen jó ha nálam van? Ami esetleg nem került fel a listára, de hiányozhat ha nincs velem?

Még egy röpke kérdés: Most léptünk a 32. hétbe. A héten szeretném összekészíteni a csomagunkat, mert nem lehet tudni mi jön közbe. Szerintetek ez nem korai?


Köszönöm a válaszokat!



2012. febr. 6. 10:45
 1/9 anonim ***** válasza:

Írd le mid van a listádon, megmondjuk mi hiányozhat.

Én egy polcot kipakoltam ilyenkor a kórházas cuccoknak, oda pakoltam be, nem táskába, ott szépen rendezve volt, akció esetén meg mehet be a táskába, esetleg apa is be tudja pakolni, én nem tartom jónak, hogy 2 hónapig a táskában "rohadnak" a cuccok.

2012. febr. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

tena bugyi,az a legjobb,legkényelmesebb. ülőpárna és fűző,igy akár gátsebed lesz akár császárod,fel leszel készülve. szopipárna. mellbimbó kenőcs és ha gondolod bimbóvédő. ha szereted a homeopátiás bogyókat,azokból azokat amik akár sima akár császárszülésnél kellhetnek. pohár,evőeszköz,és szivószál,mert ha császáros leszel,akkor nem mozoghatsz csak úgy ihatsz. köntös,szopis hálóing,szopis melltartó. h ne legyen nagyon nagy a cuccod, vegyél úti méretű piperélket-pl dm ben- kismamavitamin,szopitea-granulátumos-ásványviz rengeteg. natur keksz a vajúdáskor jól jön és a szőlőcukor. más ennivalót ne vigyél,vajudáskor hányhatsz és ha császár lesz nehezebb lesz a dolguk az alatással/spinálissal. én vittem plusz kis takarót és kis pamut sapkát a babának. fényképezőgép,telefon.töltő. hajgumi,wc ülőke papir,intim törlőkendő,intim lemosó-laktacidnak van olyan amit kifejezetten szülés utánra ajánlanak. apró az automatába.


hú egyelőre ennyi!! :)


3.babás mami

2012. febr. 6. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

kieg:

babaruhát elég akkoir ha jön apa értetek. neked hazamenős ruhának pont jó lesz amiben bemész,a kismamanadrág még bőven fog kelleni. zokni nem árt az ágyban sem. pár pelus,pici popsikrém,de ezeket adniuk kell bent,mint ahogy ruhát és köldökápoló dolgokat is adnak. újság,babanapló,keresztrejtvény. pár napot bentlesztek,jól jöhet amikor nincs veled a pici-pl vizsgálni viszik,vagy fürdetni. én vittem cumit is. én steril gézzel és vizzel minden szopi előtt és után lemostam a mellbimbóm. melltartóbetét. illóolaj is jól jöhet vajúdáskor-olyan ami nyugtat és lazit


2.voltam

2012. febr. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem nem korai, én is kb. a 32. héttől készítgettem össze. Volt egy listám, ami bekerült, azt kihúztam. Még most is van pár dolog, amit meg kell venni (betét, szoptatós melltartó), illetve majd induláskor rakok be (pl. telefontöltő, fogkefe).

Pénteken volt nálunk a védőnő, nagyon kedves és segítőkész, és vele átnéztük a csomagot, elmondta hogy mi kell. Én valószínűleg Siófokon fogok szülni.

Van 2 törülközöm, 2 mélyen gombolhatós hálóing (adnak a kórházban, de azt mondta, vihetek sajátot is), tisztálkodószerek, evőeszközök, eldobható bugyi (azt mondta, hogy nem lehet használni bugyit, de vihetem, csak vizit alkalmával dugjam el), 2 papucs (egy zuhanyzáshoz), melltartóbetét, 2 szoptatós melltartó, szülés utáni betét, zoknik. Remélem nem hagytam ki semmit.

A Babának csak popsitörlőt kell vinni, és esetleg pelust, minden mást adnak. Pelust is adnak, de napi 4-5 db-ot, és jó ha van tartalék. Mást azt mondta, ne vigyek, mert nem tudják hova tenni, és hazaküldenék. Azt mondta, hogy készítsem össze a hazajövős csomagját (ruhák, 2 eldobható pelus, 3 textilpelus), és majd Apuka hozza, amikor jön értünk.

A hazajövős ruhámat is valószínűleg a Párommal hozatom majd be, előtte összekészítem azt is.

Esetleg ha van ismerősöd, aki ott szült, ahol Te is fogsz, kérdezd meg tőle, én is érdeklődtem.

Boldog Babavárást!

34h kismama

2012. febr. 6. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Bocs, OFF leszek

Miért nem lehet bugyit használni? És akkor mi lesz a szülés utáni vérzéssel? Most rám hoztátok a frászt. Mi az, hogy megmondják, hogy hordhatok-e bugyit...

2012. febr. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én tettem be kanalat villát szalvétát wc papirt sok betétet hálóinget(3 váltásnyit) bigyikat,köntöst papucsot!Mellbimbóvédőt,krémet!Tüsfürdő sampon mellszivó pelus a kicsinek popitörlő krém!Szénsavmentes ásványvizet!kb ennyi de lehet hagytam ki pár dolgot!
2012. febr. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én csak azt írom le, ami a fentiekből szerintem hiányzik:

- apás ruha (ha apás szülés lesz)

- papír wc ülőke vagy wc ülőke fertőtlenítő (guggolva nem fog könnyen menni...)

- szénsavmentes víz, csoki (vajúdás alatt kellhet)

- glicerines kúp vagy laevolac, az előbbi jobb (ha császár lesz, széklet nélkül elméletileg nem engednek haza)

- Legalább 4 db (!!) tena bugyi. Bár ezt ki lehet mosni, szerintem nem lesz erőd hozzá és egy nem drága dolog.

- kis kesztyű a picinek (hogy ne karmolja szét az arcát)

- Sok textilpelus vagy törülköző meleg vizes borogatáshoz (nekem kellett, segített beindítani a tejtermelést)


hirtelen ennyi jutott eszembe

2012. febr. 6. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Harangozó Sára ***** válasza:
Sziasztok én Szegeden szültem mindhárom gyerekemet(9 éves, 3 éves , 4 hós) s megengedték a bugyi használatát már a 2 órás megfigyelés után. Egyébként természetes úton szültem.
2012. febr. 6. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ami kimaradt szerintem:

- a baba anyakönyvezéséhez a házassági anyakönyvi kivonat vagy apasági nyilatkozat

- terhes kiskönyv és leletek

- papír wc ülőke helyett fertőtlenítő kendő (pl. domestos)

- aranyér kenőcs (recept nélkül kapható, sok anyukának kijön a szülés alatt)

- valami ennivaló szülés utánra, pl. egy szendvics (ha éjjel szülsz, reggeliig nem kapsz enni, és jól jöhet valami harapnivaló addig)

2012. febr. 6. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!