Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 7 hetes terhes vagyok. Ma...

7 hetes terhes vagyok. Ma dután elmentem a mosdóba és barnás pecsételő vérzésem van. Kicsit fáj is a hasam alja. A babával lehet valami baj?

Figyelt kérdés
2012. febr. 10. 17:38
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Hogy érted azt, hogy "kicsit fáj"? Ha csak olyan "mindjárt megjön"- szerű húzó érzésed van, az nem probléma, annál erősebb viszont baj.

A barnázás nem feltétlenül jelenti azt, hogy veszélyben van a baba, de előfordulhat. Ha teheted, még ma menj el orvoshoz (sajnos az orvosi ügyeletről ilyesmivel gyakran hazazavarnak, de azért egy telefont megér), ha pedig ma nem, holnap mindenképp. Akkor is, ha addigra már nem lesz semmi baj.

Ezt a terhességemet én is hetekig tartó barnázással kezdtem, és most járok a 32. hétben, szóval már minden oké. De elmentem orvoshoz és szedtem Duphastont, nem tudom, anélkül is itt tartanék-e.

Sok szerencsét, majd írj, mi lett veletek!

2012. febr. 10. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem semmi nagy gond nincs. Én most várom a harmadikat. A hasfájás teljesen normális, mert a méhednek alkalmazkodni kell a változásokhoz, és a méhet tartó inak gyúlnak. Ez okozza a kisebb fájdalmakat. De természetesen ha ezt elmondod a nőgyógyászodnak, ő teljesen kielégítő választ fog adni neked, és te is megnyugszol. Nekem görcsök idején sok pihenést javasolt anno... Meg kezdj el vitaminokat szedni!
2012. febr. 10. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Nem olyan erős mint ha megjönne,annál kicsit gyengébb.Még megvárom a holnapi napot,és ha nem javul akkor elmegyek az ügyeletre.De nagyon remélem hg nem lesz semmi baj.Ez az első terhességem,és nagyon véletlen hg úton van a pocaklakó,mert nem terveztük...
2012. febr. 10. 17:54
 4/17 anonim ***** válasza:
Ne csinálj butaságot, azonnal tessék menni a kórházba, ügyeletre akárhová, ez nem vicc, az egyik embernek ezért van barnás a másiknak meg azért, honnan tudod, hogy neked miért?? Sehonnan, első gyereknél nekem is volt, utróra volt szükség, ha akkor nem megyek ma nincs fiam!!!a másodiknál 21.héten volt pici pecsételés, ott egy hétig nézegettek a koraterhesen miért lehet, majd közölték, valszín csak a méhszáj seb miatt..pf azt se tudtam addig, hogy van..nem lett gond amúgy, harmadikkal most vagyok terhes itt nem volt eddig semmi. Tehát ha van benned egy kis felelőségérzet azonnal indulsz és megvizsgáltatod magad, ha meg nem izgat akkor ülj tovább a gép előtt és aggódj.
2012. febr. 10. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem kellene megvárnod,hogy jobban leszel e.Ha teheted mindenképp menj orvoshoz még holnap akkor is ha jobban leszel.

Még annyit,hogy a babát akkor kell fogadni ha jön:)

gratulálok hozzá,és minden jot kivánok.

2012. febr. 10. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen ügyelet..ne várj holnapig!
2012. febr. 10. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Anno feltettem én is ugyan itt ugyan ezt a kérdést!Első terhességem volt és hittem a tapasztaltabb kismamiknak akik szerint biztos túlterheltem magam ,pihenjek és szedjek magnéziumot.Ma már tudom,hogy rosszul tettem 11 hetesen elvetéltem hormonelégtelenség miatt.Ha akkor bemegyek az ügyeletre már lenne egy babám.Ne várj semmire indulás az ügyeletre!!!37hkm
2012. febr. 10. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Remélem már orvosnál vagy, sajnos én 8 hetesen vesztettem el barnázással kezdődött, késő volt másnap bemenni, már nem volt szívhang!

Ilyenkor kapsz utrogestant, ami segít megtartani!!!

2012. febr. 10. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Szerintem is indulj azonnal az ügyeletre!!! Ez nem játék. Lehet, hogy másnál ez nem okozott gondot, lehet nálad viszont fog. Soha nem lehet tudni!
2012. febr. 10. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Hú, olvasva az előzőket, tényleg ne törődj semmivel, irány az ügyelet, a doki, vagy bármi.

Nekem volt egy erős barnázásom 7 hetesen, és erőssen görcsölt a hasam. Nem lett semmilyen következmény, az orvos azt mondta, előfordul, csak, ha vér is társul mellé, akkor ne várjak semmivel.

Nekem azután volt, hogy lehajoltam. Egész este fájt, meg másnap is, de szerencsére nem lett semmi. Remélem, Veletek is minden oké.

2012. febr. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!