Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Én nem tudtam, Ti? Most...

Én nem tudtam, Ti? Most mondta Czeizel professzor, hogy a hányingeres, rosszullétes terhességekben kisebb a vetélés és koraszülés aránya! Tehát ez vígasztalhat mkit, akit kikészítenek a terhes tünetek. (? )

Figyelt kérdés
2012. febr. 11. 11:46
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
50%
Ez természetes, elég régóta rájöttek már erre. Azért van, mert a szervezet védi a magzatot a méreganyagoktól. Ezért rókázunk. Minél egészségesebb a terhesség, annál inkább így reagál a szervezet. Természetesen totál általánosítani nem lehet, hiszen született már rengeteg makkegészséges kisbaba olyan terhességből is, ahol az anyuka egyszer sem volt rosszul, de a statisztikai adatok azt bizonyítják, hogy valóban sokkal ritkább a vetélés és koraszülés, ha az anya az első hetekben rosszul van.
2012. febr. 11. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
87%
Nekem ez a 3.terhességem és az előző 2gyerkőccel nem hánytam meg semmi émelygést nem éreztem. Most is csak 7hetesen hánytam 1szer ..ja és az állandó fejfájás megőrít.. Most akkor kezdjek aggódni? Utálom hogy mindíg van valami ami miatt parázhatok..márciusban lesz u.h..addig bekattanok.
2012. febr. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
50%
Hááát..én eddig az ellenkezőjére láttam példát, de lehet, hogy ha a statisztikákat nézzük, akkor tényleg így van.
2012. febr. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
74%
Nem akarok ünneprontó lenni, de én megcáfoltam a statisztikát.. Pedig én is olvastam erről az első várandósságomnál, aztán mégis elment a baba. Ez csak statisztika, nyilván nem 100 %.
2012. febr. 11. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
74%

Én sem tudtam és nem is adok ilyenekre.Szerintem az, hogy mikor indul be a szülés a méhlepény érettségétől függ nagyrészt.Igaz nem vagyok orvos, de remélem, hogy így van.Én sem hánytam egyszer sem amúgy..

33hkm

2012. febr. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
74%
4. válaszadó vagyok, bocs, de a lényeg kimaradt: én végighánytam a 10 hetet, mégis elment...
2012. febr. 11. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Persze ez csak statisztika és nem lehet mkire egyértelműen kifejezni, csak hát mégis a Professzor Úr mondta:)

Amúgy én is 2x voltam terhes, egyszer sem! hánytam, sőt az elsőnél még csak hányingerem sem volt...a másodiknál pedig ikertehrhes voltam, de csak émelyegtem. 40 hétre születtek és egészségesek. (koppkoppkopp)

2012. febr. 11. 13:11
 8/20 anonim ***** válasza:
Én az elején majdnem minden nap hánytam. A férjem állt a hátam mögött a vécében és volt, hogy fogta a homlokm. Azt hitte, hogy a gyereket is ki fogom már hányni. Ezen kivül minden ugy történik a terhességemben, ahogy a nagykönyvben meg van írva!
2012. febr. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Szerintem lehet benne valami: egészséges kisfiamnál rosszul voltam már a 6. héttől,de amelyik a 8.héten elhalt semmi rosszullétem nem volt.
2012. febr. 11. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Én is ellenpélda vagyok sajna. Első terhességnél végig rosszul voltam, 9 hetesen halt el, de még az utolsó hetet is végighánytam, pedig akkor már tudtam, hogy nem él. :(
2012. febr. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!