Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Jól észlelem hogy itt elég...

Jól észlelem hogy itt elég sok kismaminak van problémája a kedves anyósával?

Figyelt kérdés
Szerintetek ez mitől lehet? Mintha én is érzékenyebben reagálnék a hülyeségeire. Pedig már négy éve viselem őket. De most már az ideg kerülget ha tudom találkozni kell vele. Állandóan kerülöm a társaságát. Néha sajna a párom is bántom vele, de tudom hogy nem kéne. De tényleg a halálba tud kergetni néha. Arról nem is beszélve hogy meg sem hallgat. Csak magáról tud beszélni, szinte szóhoz sem hagy jutni. Ja persze a "kisunokája" szokta néha érdekelni, de az is úgy hogy teljesen belemászik az intim terembe és kérdezés nélkül letaperol. És még sorolhatnám... Mit tehetnénk ellenük? Sajna a páromra én annyira nem számíthatok, mert már csak az anyukája van neki és mi. Szóval ő nem olvasna be neki soha... Meg szerintem nem is igazán érti a problémám vele kapcsolatban. Hiába mondom..
2009. jún. 5. 15:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
46%
Szerencsére az én anyósommal nincs gond.
2009. jún. 5. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%

Na, mintha csak a saját problémámat olvastam volna..:) A kedves anyóstól a falra tudok mászni! Most hogy jön az unoka (első és nagyon várja) félek, hogy még inkább idegesíteni fog. Szerencsére Ő a Dunántúlon van, mi pedig az Alföldön, elég nagy a távolság :) Nálunk csak annyiban van különbség, hogy Ő magáról nem is mesél soha (igaz nincs is mit, mert szegénykém már egyedül van, ráadásul 15 éve nyugdíjas, legalább járna szövőszakkörre, vagy mit tudom én...) Szóval Ő mindig csak engem kérdez, de olyan mézes-mázasan, amitől a falra mászok. És hetente megkérdezi, pedig mindig mondom neki, hogy jól vagyok, nem történt 1 hét alatt semmi (mondjuk szegénykémet nem is avatom be a dolgokba, neki nem mesélem, hogy mikor voltam UH-n, már éppen befordult...stb.) Félek, hogy totál ki fog akasztani a szülés után. De ha nagyon az agyamra megy, akkor én finoman a tudtára fogom adni, hogy a baba születésével egy új család is született, a férjem, én és a pici, tehát mi hárman alkotunk már egy családot! Nagyon önző vagyok? Néha én is kiakasztom a férjemet, és örülnék, ha néha beolvasna az anyjának, de nem fog neki soha, Ő mindig mindent diplomatikusan intéz, és azt mondja, hogy lehetnék diplomatikusabb én is az anyjával! Hát, nem igazán megy, mindenki mással megy, de vele nem...

32 hetes kismama

2009. jún. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
57%
Nekem sincs szerencsém az anyóssal, pedig csak rá számíthattam volna az első baba érkezésénél a segítségre. Köszönöm inkább nem kérek belőle. Én inkább arra lennék kíváncsi, hogy vajon a babácskám érzi a "negatív hullámokat", amiket én is? Mert hát azt azért nem akarom, hogy ne szeresse az egyetlen mamáját :S
2009. jún. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
57%

Az első egy mázlista:D

Az én anyósom csak segíteni akar, de bárcsak ne tenné.

Gerincproblémáim vannak, így a terhesség előtt is gyakran szidtam a zokni kitalálóját, most 37hetesen ha véletlen felszisszenek mert húz a derekam azonnal pánikolva, ugye betétet raktál a kórházi csomagba, és különben is mars az ágyba. És ez az egyetlen olyan dolog ami "jól" esik tőle. De az egyébb ötleteiről ne beszéljünk, mert azok hajmeresztőek. Ami a saját panaszait illeti, néha gondolkodok rajta, hogy bizony le kéne csapnom, mert nagyon tudja magát sajnáltatni, olyan dolgokban ami nekünk nőknek KÖTELEZETTSÉGÜNK a társadalom felé(ha már egyszer kivívtuk a jogainkat:)) (nem vezeti a háztartásást, nem neveli a gyerekeit, és folyton panaszkodik, hogy fáradt, de a munkahelyén is "lazsál")

2009. jún. 5. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
70%

Hát hála az égnek nekem sincs vele probálámám.

De nem értem hogy hogy nincs nekik annyi eszük, már bocs, hogy pont ilyenkor nem piszkálnának egy kismamát.Meg amúgy is, miért kell egyáltalán bármibe is beleszólniuk.

Ilyenkor a fiuknak kellene kicsit a sarkukra állni, és megmagyarázni neki hogy a ti életetek a tiétek.

2009. jún. 5. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
57%

Sziasztok!

Hát látom sokan vagyunk egy problémával. Úgy látszik kétféle anyós van: a ritka példány aki kedves és a többi maradék akiktől falra mászunk. Mintha csak a saját problémámat írta volna le a kedves kérdező! Nem is szaporítanám tovább a sort, de azt sajnálom, hogy nincs ellenük védőoltás! Kitartást minden kismaminak és anyósmentes napokat!

2009. jún. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
77%
Hát, ne is mondjátok! A mi kislányunk már megszületett, 4 hónapos, de anyóstól Én is kikészülök. Folyamatos fontoskodás, okoskodás, azt hiszi valamiért, hogy Nekünk feltétlenül szükségünk van Rá, különben minimum meghal a gyerek. Szerencsére 150 km-re lakik, így csak ritkán kell elviselnem. Sok otrombaságot művelt az elmúlt hónapokban, amitől egyszercsak besokalltam, és leépítettem, sajnos elég durván, mert a szép szóból nem értett. Szerencsére rájött, hogy ha látni akarja az unokáját, akkor jobban teszi, ha azt csinálja, amit Én mondok. Egyenlőre itt tartunk. Talán Nálad is működne ez....
2009. jún. 5. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
57%
Sziasztok!Nekem sajna az "édesanyám"ilyen!!!! :-(
2009. jún. 5. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
56%
Én kifejezetten utálom anyósomat. Kiállhatatlan egy nő. És a kisfiát is ellenem haragítja. De bezzeg a másik menye, na ő az isten. Ő is terhes, a seggét kinyalja, így hogy 200 km van köztük, ő 39 hetes. Én kb 300 m-re lakok tőlük, de utoljára 7 hetes koromba kérdezte meg magától hogy vagyok. Jelzem most 24 hetes vagyok... :) Nagyon sokat nem találkozunk, de nagyon remélem ha megszületik az uncsi,akkor is ennyit fog majd jönni. Találkozni nem sokat talizunk, csak a fiát hangolja ellenem!
2009. jún. 5. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Első vagyok tévedés ne essék nekem azért nincs gondom vele mert nem engedem neki hogy bele szóljon a dolgainkba de amúgy tényleg szerencsés vagyok mert még soha nem bántott egy szóval se és nem is szól bele a dolgainkba mondjuk ritkán találkozunk. Alapból jó fej az öreg lány.
2009. jún. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!