Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyi most Szlovakiaban az...

Mennyi most Szlovakiaban az anyasagi tamogatas havi osszege es mennyi idejig jar? Valamint milyen egyeb tamogatasok jarnak vagy igenyelhetok a szules utan es hol kell ezeknek utana jarni?

Figyelt kérdés
A parommal Kassan elunk es sajnos a szlovak nyelv meg nem megy olyan jol, magyarul viszont semmit nem talaltam ezekrol. Nagyon megkoszonnem a segitsegeteket, mert teljesen tudatlan vagyok ezekkel kapcsolatban...
2012. febr. 27. 09:30
 1/2 anonim ***** válasza:

Szülés előtt 6-8 héttel kiir a doki, 34 hétig tart (ez a materská). Ez a fizetésed 65 százaléka. De kell hogy szülés előtt legalább 270 napig fizesd a betegsegélyzőt (nemocenské). Ha nem dolgoztál akkor simán kapod a rodicovsky prispevok-ot ami 194,70 euró. A gyerek 3 éves koráig, utána még 3 évig lehetsz rodicovsky-n, de itt már nem kapsz pénzt, viszont fizetik helyetted a biztositásokat és ha jól tudom az éveid is mennek. Ezt a Sociálny úrad-on kell kérvényezni ha jól tudom, nekem mivel munkanélküli voltam, az Úrad práce sociálnych veci a rodiny- ide is kellett beadnom kérvényt, mert én innen kaptam.


Vannak egyszeri szülés utáni támogatások:

678,49 euró- ha jól emlékszem a szülés után 28 nappal lehet kérvényezni első 3 gyereknél.

[link]


151,37 euró ez minden gyerek születésénél egyszer. Úrad práce sociálnych veci a rodiny- itt kell kérvényezni, az előbbivel együtt adhatod le.

[link]


Családi pótlék 22,54 egy gyerekre havonta.

[link]


Adóbónusz is jár minden gyerekre, feltétel hogy az egyik szülő dolgozzon. 20,51 euró havonta, ha munkaviszonyban van. Ha maszek akkor az adóbevalláskor lehet megkapni.


Ha viszont nem tudsz szlovákul akkor kérj meg valakit, hogy segitsen, mert bizony engem is küldözgettek ide-oda, mire eldöntötték hogy hova is kell mennem.

Ha van még kérdésed akkor irhatsz nyugodtan, megpróbálok segiteni, bár én sem tudok tökéletesen szlovákul.

Amúgy 1. baba? Ja és van állandó lakhelyetek Szlovákiában?

Én most a 3.-kal vagyok itthon, 20 hós. Én a dunaszerdahelyi járásból vagyok.

2012. febr. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Huuuu nagyon szepen koszonom a reszletes leirast. Igen van allando lakhelyem Szlovakiaban ( Kassa ) es itt is dolgozom mar egy eve szoval a 270 nap az megvan. Ja, es elso baba, most vagyok a 27 hetben. Te a Dunaszerdahelyi jarasbol pontosan honnan vagy?
2012. febr. 27. 15:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!