Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A terheléses cukorvizsgán...

A terheléses cukorvizsgán nagyon alacsony lett a cukrom - 2,7 az elsö eredményem egy óra múlva 3,6 két ára múlva 2,8 és három óra után 2,3- beijesztettek hogy hipoglikemias lesz a babám. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2008. ápr. 12. 11:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
növelned kell a szénhidrátbevitelt...Én is épp nemrég voltam dietetikusnál,de én magas cukor végett járok le hetente,és volt 2 otthoni mérésem ami 2.8 a másik 2.9 volt.A doktornő azt mondta szerinte kizárt hogy ilyen alacsony értékekkel ne lennék rosszul,valamint kérdezte nem érzem e ugy hogy éheznék(azért mert én diétán vagyok),és szerinte ha nem vagyok rosszul és nem éhezek,akkor vagy rosz volt a mérés(ami később beigazolódott!!)De azt mondta ha mégsem a mérés lenne rossz,akkor mindenképp fokozni kell a szénhidrátbevitelt......
2008. ápr. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
HÁt igen elvileg ezeknél az értékeknél már kellene tüneteknek lennie. Iszonyú gyengeség, remegés, izzadás, éhenhalás érzése. Menj be egy gyógyszertárba ahol mérnek cukrot, vagy valaki ismerős akinek van gépe, illetve szerintem meg kellen ismételni a terhelést. A babád (úgytudom) akkor lehet hipoglikémiás, ha a cukrod folyamatosan normál tartomány felett van! De ezt kérdezd inkább a dokitól, védőnőtől. És egy véleményre ne adj, mert bele fogsz őrülni! SOk egészséget! Még annyit, hogy amennyiben tényleg jó az eredmény akkor valóban több szénhidrátot kell bevinned!
2008. ápr. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A baba akkor lehet hipoglikkémiás ha folyton jóval normál alatt vannak az értékeid.Mikor kiderült a terhességi magas cukrom,akkor anno én rákérdeztem mindenre a diabetológián... az 1.válaszoló.
2008. ápr. 12. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat , semmilyen tünetem nincs ami arra utalna , hogy ilyen alacsony a cukrom , de meg fogom ismételni a vizsgálatot.
2008. ápr. 12. 19:40
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Zsömle-tej, vagy glükóz fogyasztása volt? Nagyban függ ám attól is!!!
2008. ápr. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Cukros vizet kellett innom az elsö vérvétel után.Májusban lesz az ismételt vizsgálat akkor zsömlét és tejet kell vinnem de addig?
2008. ápr. 13. 14:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!