Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 22 hetes kismama vagyok....

22 hetes kismama vagyok. Délutánra nagyon feszít a bordám. Nagy hasam van, de ez a feszítő bordafájdalom és az ezzel járó gyomorszáji nyomás sokszor elviselhetetlen. Mit tehetnék, hogy jobb legyen?

Figyelt kérdés
2012. márc. 13. 08:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Semmit. Nő a baba, nyomja kifelé a bordát, nem kellemes érzés, én már harmadszorra tűröm.
2012. márc. 13. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szia! Én 28 hetes kismama vagyok én mostanság vagyok így vele,mintha valaki nyomna kifelé.. :) Meg néha hányingerem van,gondolom nyomja a gyomromat már. :) De nem vészes sztem még,majd az utolsó hónapban :DD Pihenj többet,nekem jó ha néha ledőlök kicsit. :))
2012. márc. 13. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nekem akkor volt így, amikor kicsit felszaporodott a magzatvíz, valami megmagyarázhatatlan feszítő, kellemetlen érzés volt (nem olyan, mint a 'sima' nagy pocak miatti).

Én is pont 22 hetes voltam, egyrészt nagyon meleg nyár volt, másrészt emelni kellett a pajzsmirigy-gyógyszerem napi adagján.

2012. márc. 13. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Babi0906 ***** válasza:

nekem annyira szokott fájni a bordám meg környéke,hogy még a bőröm is fáj,de tényleg.Szóltam a dokinak azt mondta ez normális tünet a baba már nagyon nagy és nyomja felfelé a dolgokat :) Én ilyenkor egy kicsit nyomkodom nem erősen és akkor elmúlik szerintem arrább rakja magát :)

30 hkm

2012. márc. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nekem csak akkor jobb ha négykézláb vagyok vagy ha állok és lekönyökölök, mondjuk a konyhapulton. ha nagyon durva, beveszek egy Renit. van amikor javul van amikor nem ér semmit. azért 22 hetesen még nem akkora a baba... nem tudom. lehet ki kéne próbálnom az Espumisant, hátha segít a gyomromnak..
2012. márc. 13. 11:41
 6/11 Babi0906 ***** válasza:
22 hetesen se kicsi és a méhes is sokat nőtt az eredeti állapotához képest.Nekem olyan 16 hetesen kezdett el fájni.
2012. márc. 13. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Kb nekem is 15-16 hetesen kezdett el fájni. most ebédeltem, szintén feszít a bordám. igyekszem sokszor keveset enni. de mégis. mert inni viszont nagyon sokat iszom és attól is fáj a bordám. ez van :) mindjárt július és túlleszek rajta :)
2012. márc. 13. 12:43
 8/11 anonim ***** válasza:
Valószínűleg tényleg az az oka, amit a többiek is írtak, de azért rendszeresen nézesd meg a védőnőddel, hogy nincs e a vizeletedben fehérje, nem magas e a vérnyomásod (eredetihez képest nem lett e sokkal több, Pl.: ha neked mindig is 100/60-as vérnyomásod volt, akkor most a 130/70-es az már magasnak számít), illetve nem vizesedsz e ezek mellett.
2012. márc. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem kb 18 hetesen kezdett el nyomni a gyomrom és a bordám felé. Kicsit megemelte a doki a magnézium adagomat és próbálok többet pihenni.Ennyi! Szerintem mást nem lehet tenni.
2012. márc. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Babi0906 ***** válasza:

Ja a magnézium nekem is hatott,1 szemmel többet veszek be,(mert ilyenkor általában már mindenem fáj) és akkor elmúlik.

Az én vérképem,vizeletem vérnyomásom tökéletes, engem sokan ijesztgettek a HELP szindrómával (mert hogy ez is az egyik tünete) De az nagyon összetett dolog és sokkal rosszabbul lennél.

2012. márc. 13. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!