Down-kór szűrés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


10hetes kismama vagyok, és arra lennék kíváncsi, hogy szerintetek érdemes elmenni a fizetős (komolyabb) Down-kór szűrésre, ahol a vérvétel 10e az ultrahang pedig 20e Ft,ez a kombinált teszt azt hiszem, vagy teljesen jó az a Down-kór szűrés is amit a kórházban csinálnak?!

Jövőhéten szerdán megyek a nőgyógyászomhoz, természetesen megkérdezem, csak kíváncsi lennék tapasztaltabbak véleményére is.


Köszönöm


2012. márc. 14. 14:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

[link]

én még 2009 nyarán szültem, mi befizettünk a legdrágábbra az integrált tesztre, akkor 30 ezer volt, én így voltam nyugodt

2012. márc. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Mindkét gyerekemnél megcsináltattuk a legdrágábbat. ..és elmentünk két egymástól független helyre uh-ra is. Miért? Több, mint 10 évet vártunk a babára, betöltöttem a 35-öt, de nem akartam amnio-ra menni. Így viszont nyugodtan vártam a babákat.
2012. márc. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Én kombinált tesztre be fogok fizetni, az biztos. Előző terhességnél is megcsináltattam, bár akkor bizonyos helyeken ingyenes volt. Most már kérdeztem a dokit, 9000 ft lesz.

9 hetes vagyok.

2012. márc. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Én voltam kombinált teszten, engem nagyon megnyugtatott; szerintem hasznos.

16 hetes kismama

2012. márc. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Mindkét terhességemnél megcsináltattam az integrált tesztet. 25000 Ft-ért. A másodiknál pozitív lett Down kórra. Amniocentézist kellett csinálni. Életem legrosszabb három hete volt, mire megjött az eredmény: egészséges a fiam. Ma már bánom, hogy kiadtunk annyi pénzt a vizsgálatra.
2012. márc. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Én az Istenhegyi klinikán csináltattam 30 ezerért.

Sok, de megérte. Itt pl. 97%-ra tudják szűrni.

A vérvétel több,mint az uh.

Nem sajnáltam érte, ennyit megért a babám!

2012. márc. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Én is megcsináltattam a Down-kór szűrést,30 volt összesen a KYNCS kft-nél.Nálam sajnos kiderült,hogy valami nincs rendben.Voltunk genetikán,és április 3-án kell mennem amnióra.Pedig csak 34 vagyok. :( Szomorú vagyok ugyan,de ha nem csináltatom meg akkor talán csak akkor derül ki hogy tényleg beteg a baba,mikor már megszületik!Ja és amúgy az ultrahangon csak a tarkóredővel volt gond,viszont nálam a véremben is van valami amitől nagyon rossz lett az arány!Ha úgy gondolod,hogy a kórházi nem elég alapos,akkor mindenképpen javaslom a fizetőst!
2012. márc. 14. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Az integrált és a kombinált teszt is csak egy valószínűség számítás és sokba kerül, ami 100%-os az a chorionboholy vizsgálat, sztk által ingyen !
2012. márc. 14. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?Én mindenképpen megcsináltatnám 35 éves kor alatt,a felett a CVS, vagy AMNIO.Én 34 éves voltam,integrált tesztet csináltattam,rossz volt az eredmény.Amnióra mentem,kiderült,minden rendben.Most megint babát várok-39 évesen-és jövő héten megyek CVS-re(12 hetes leszek).
2012. márc. 14. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
én is jövőhéten kedden megyek cvs-re 37 vagyok
2012. márc. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!