Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesvitamin? Védönőm szerint...

Terhesvitamin? Védönőm szerint ne szedjem a terhesség utolsó hónapjában a terhesvitamint, mert túl nagyra fog nőni a baba, igaz ez? Melyik a legjobb, mit szedjek ami mindent tartalmaz? Van olyan amelyik növeszti a babát? Én még nem hallottam.

Figyelt kérdés
2012. márc. 30. 08:34
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem növeszti, velem pont, hogy szedetni akarja, de a férjemre hallgatok (ő orvos is egyben), és így tavasszal, az utolsó hetekben csak halolajat szedek, és rengeteg gyümölcsöt-zöldséget eszek. Főleg, hogy már az összes vitamintól rosszul vagyok. Ha akarsz valamit, akkor femibiont, az nem olyan batár adag vitamin.


34 hetes km

2012. márc. 30. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Jó régről maradt itt a védőnőd :-)

Minden gyerekemnél végig szedtem a vitamint, és teljesen normális súllyal születtek. Ez a növeszti a babát szöveg egyfajta városi legenda.

Képzeld el a szervezetedet, mint egyfajta raktárat, amiben vannak vitaminok, nyomelemek,m ásványi anyagok. A babának elsőbbsége van ebben a raktárban, mindent levesz a polcról, amire szüksége van. Ha kevesebb van, mint ami kell neki, az rá van rossz hatással, ha pont annyi, az meg rád. Leüríti a polcokat, neked meg nem marad semmi. Tehát a terhesvitaminra mindkettőtöknek komoly szüksége van.

A hízásról meg annyit, hogy te hízol a multivitamintól? Nyilván nem. Max. ha étvágyjavító hatása van, de a babánál odabenn ez sem jelent semmit.

2012. márc. 30. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok, azt én is ki szeretném hangsúlyozni, hogy nem hízik tőle. :) Semmiképp. Én sem ettől tartok, egyszerűen már csak rettentő bénán vagyok a vitaminoktól. :/
2012. márc. 30. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Mióta terhes vagyok, nem is kívánok mást csak a sok gyümölcs, zöldség, sajtok, egészséges ételek, szerintem mindent eszek amire szükségünk van, de eddig szedtem a vitamint, nehogy valami baj legyen - alapon - akkor ezután is fogom, ártani nem árt.... a babanövesztést pedig elfelejtem a védőnővel együtt :-)
2012. márc. 30. 08:43
 5/8 anonim ***** válasza:
Az elsővel végig szedtem becsületesen, igaz ő télen született 3400 gr lett. A másodikkal 20 hétig rendszeresen, azután csak hetente kétszer, de ő nyáron született, volt miből válogatni, hogy vitaminhoz jussak, mégis 4050 gr lett a drága:)
2012. márc. 30. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én szedtem végig a Hipp Natalt, 40+2 naposan szültem, 3400 grammos volt a Baba.

Úgy van, ahogy előttem is leírták. A Baba elveszi a szervezetből, ami neki kell. A nőgyógyász így magyarázta a Páromnak: tegyük fel, hogy van egy darab vasam, azt a Baba kapja meg ha neki kell, nekem meg nem marad.

Boldog Babavárást!

12 napos Kisfiú anyukája

2012. márc. 30. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Elég szomorú, hogy védőnőként dolgozhat az, aki ilyen hülyeségeket beszél. Ez kb olyan legenda, mint az, hogy ha megütöd magad valahol akkor a babán is folt lesz ott, ahol megsérültél...

Nyugodtan szedd a vitamint, nem fogsz tőle sem te, se a baba meghízni.

Csak úgy mellesleg: én végig szedtem a vitamint, 2150 gramm lett a babám.

2012. márc. 30. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%

Előző terhességemnél nekem is azt mondta a védőnő, hogy elég egy héten 2x szednem. Sajnos így tettem, többet nem is hallgatok rá....

A mostaninál azt mondta egyek több tejterméket (így napi 1 joghurt), rá két hétre csökkentsem le. Már azt se tudják mit találjanak ki. Szedd nyugodtan. Inkább legyen nagy a baba, ha egyáltalán a vitamintól lenne nagyobb. Én gravidát szedek, ezt terhesség alatt és szoptatás alatt is lehet szedni.

2012. máj. 25. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!