Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyha nem abban a kórházban...

Sziszi... kérdése:

Hogyha nem abban a kórházban szeretnék szülni ahova területileg tartozom, akkor másik kórházért fizetni kell és ha igen mennyit?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 3. 14:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem kell fizetni.
2012. ápr. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Elvileg csak akkor szülhetnél máshol ha van fogadott dokid ott és beírják a kiskönyvedbe, hogy ott várnak. Gyakorlatilag meg szülő nőt még nem zavartak el egyik kórházból sem.
2012. ápr. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Azért kérdeztem mert én a Barossba tartozom,de onnan amikor 23 hetesen kértem időpontot genetikai UH-ra akkor aztmondták nem adnak.És így nem igazán bízom a kórházban.
2012. ápr. 3. 17:53
 4/8 anonim ***** válasza:
Mit mondtak miért nem adnak? Nem lehet hogy későn mentél? Nálunk csak a 12. és a 18. héten van genetikai UH.
2012. ápr. 3. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Azért kellett volna mert 17hetesen volt az első utlrahangom,ugyanis addig az orvosom nem vette észre.Akit utána ott is hagytam.

És ezért adott beutalót a másik nőgyógyászom,mivel kimaradt az apf,és azt mondták hogy csak akkor adnak hogyha vagy magas vagy alacsony,de akkor nem hogyha nem volt,ezért félek a kórháztól.

2012. ápr. 3. 19:03
 6/8 anonim ***** válasza:
53%
Felénk van egy nagyon hülye divat. A területileg illetékes kórházban nem szeretnek szülni a kismamák, nem minden ok nélkül. Szomszédos két megye mindkét kórházában viszont igen, mert tényleg nagyon jó a szülészeti osztályuk. Szóval, mikor már érzik, hogy szülni fognak (vagy ha nincs panaszuk, akkor a terhesség legvégén), elmennek abba a városba, ahol a kiszemelt kórház van, bemennek egy nagyáruházba, ahol néhány órányi mászkálás, lépcsőzés után lesz minimum jó erős jóslójuk, és kihívják a mentőt szüléshez. A mentő ilyenkor viszont nem vihet más megyébe, csak a saját körzetében, így jutnak be a kiszemelt kórházba. Szóval, ha nincs az általad kiszemelt kórházban fogadott orvosod, elvileg nem szülhetnél, csak ott, ahová tartozol, de fizetni nem kell, ha valahogy mégis máshol szülsz.
2012. ápr. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
18:25ös vagyok. Amikor én voltam a 18. héten genetikai UH-n, az István kórházba nekem adtak szó nélkül időpontot, viszont amikor oda mentem kérték az AFP leletemet, ami még nem volt kész. Azt mondta az asszisztens hogy megkérdezi a doktort hogy így megcsinálja-e. Szerencsére olyan doki volt aki lelet nélkül is megcsinálta. De szerintem az hülyeség hogy nem csinálják meg, csak más dolgokat néznek a lelettől függően, mert nekem ráírták a papírra hogy nem annyira részletes a vizsgálat az AFP hiánya miatt.
2012. ápr. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

A 6-os válasz nagyon jó, én is ezt javasoltam volna. Én 300 km-t utaztam, hogy a saját orvosomnál szüljek. (merthogy közben - a 8. hónapnál - elköltöztünk) Mindenki furán nézett rám, nagy pocakkal, nagy táskával.

Azzal, hogy bedagadt a lábam, ill. az utazás veszélyes lenne, befektetett, így semmit nem kellett fizetnem és nála szülhettem.

2012. jún. 24. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!