Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért nem javasolják a kismamá...

Miért nem javasolják a kismamáknak a görögdinnye fogyasztását? És a csípőset?

Figyelt kérdés
Én nagyon szeretem a dinnyét és eddig mindenhol azt hallottam, hogy a görögdinnye nem kismamáknak való!!!! De miért????? Mondjuk én vagyok vele, hogy ami jól esik azt elfogyasztom és kész! De mégis érdekelne az indok!
2009. jún. 18. 17:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Ha jól tudom, (javítson ki valaki, ha tévedek), a csípős értágulatot okoz, pl. a csípős ételek után sokan kipirulnak, izzadnak, szóval vetélési kockázat.

De a dinnyét én sem értem. Pont az lenne benne a jó, hogy sok folyadék van benne, kevés kalória, vitaminok stb.

2009. jún. 18. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
A görögdinnye nem tilos! Sőt! Én azt hallottam, hogy ha sok görögdinnyét fogyaszt a kismama, akkor kisebb lesz a kutacsa a babának. Nem tudom mi lehet az összefüggés, de pont ma hallottam ezt.
2009. jún. 18. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Most vágtam be egy fél görögdinnyét felkockázva kimagozva behűtve! És nagyon jól esett. Hülyeség hogy dinnyét nem ajánlják. Max azért mert sokat jársz pisilni, de mivel amúgy is, és sokat kéne inni, a dinnyéből pedig szerencsére sok folyadék jut a szervezetbe. Vagy talán a cukortartalma miatt? De hát minden gyümölcsben van cukortartalom.

Tehát egyél nyugodtan dinnyét! Főleg nyáron a nagy melegben nagyon üdítő!!!

2009. jún. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Engem a védőnő pont ma fenyített be hogy meg ne próbáljak dinnyét enni mert olyan leszek mint egy vizilufi :( Pedig nagyon szeretem a dinnyét...eddig én sem hallottam hogy nem szabadna,de most olyan tanácstalan vagyok... :(
2009. jún. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Én a sárgadinnyéről hallottam, mivel édes, hogy annak, akinek gond van a cukrával, vagy esélyes az eredményei alapján, hogy kialakulhat cukorbetegség, annak nagyon nem kéne. De én simán eszek görögdinnyét, mértékkel, hogy ne 5 p-ként járjak pisilni, de semmi gondom/gondunk.
2009. jún. 18. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
18.21-es vagyok! Pont ezaz, azért kell sok folyadék hogy kevésbé vizesedjünk! Vizesedés ellen az a jó ha kevés sósat eszünk ami megköti a vizet! Én így tudom!
2009. jún. 18. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Ja az lemaradt hogy a g.dinnye 90%-a pedig víz.
2009. jún. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Na, már megint egy agyrém:)

Lassan már mindenre azt mondják, hogy nem lehet...


Dinnyét nyugodtan lehet enni, nekem még ajánlották is. Jó kis folyadéktartalma van,ami a nyári nagy melegben jól jön, és jót tesz a vesének.

Én olyanról is hallottam, hogy meg kell mosni, de én nem foglalkozok ilyenekkel.

Én MINDENT megeszek, amit nem terhesen. Májat sem szabad állítólag, nekem szinte kötelező volt, és semmi bajunk nem lett.

2009. jún. 18. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

[link]


[link]



[link]

Az utolsóból kiemeltem:

A görögdinnyelé elsőrangú vese- és hólyagtisztító, vízhajtó hatásának köszönhetően elősegíti a fölösleges folyadék távozását a szervezetből.

Fogyasztása AJÁNLOTT bőrbetegségek, VIZESEDÉS, hólyagpanaszok, vesebántalmak, ízületi gyulladás, prosztatapanaszok, súlyfelesleg, székrekedés, TERHESSÉG, a vér rendellenességei esetén. Az éretlen (legtöbbször apró) dinnye sajátos felhasználási módja a savanyítás, egészben vagy szeletelve, önmagában, vagy más zöldségfajokkal vegyesen.


Ismét a 24 hetes voltam. :)

2009. jún. 18. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Eperszezonban az epret, most a dinnyét ne együk? Ezt tuti valaki olyan találta ki, aki életében nem volt terhes és önjelölt professzor.


Igenis nagyon jót tesz a dinnye, max annyi gond adódhat belőle, hogy nem tudod abbahagyni a fogyasztását. Az elmúlt hetekben, mióta lehet normális izűt venni, és rendszeresen eszem, lement rólam a víz!


35 hetes km

2009. jún. 18. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!