Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti csináltok 30-sok hetesen...

Ti csináltok 30-sok hetesen álló házimunkát, mint pl. vasalás, vagy inkább "hanyagoljátok"?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 19. 19:26
1 2 3 4 5 6 7
 21/66 anonim ***** válasza:
89%
Hát nem tudom, én imádok babamocorgással a hasamban cikket írni és dolgozgatni, a férjemmel is eljárok a konferenciáira 37 hetesen, és kiborítana, ha nem én vasalnám a babaruhákat pl. Utálom, szívből utálom, ha kiszolgálnak. Főzni eddig is együtt főztünk a párommal, de ha pl. ügyeletes, nyugodtan éhen halna, ha nem készítenék neki enni. Tudod, én ezt szeretem csinálni. Soha senki nem mondta, hogy pihenjek, azt mondták, hogy ha pörgős maradok, nem fog kicsinálni a szülés. És erre a párom is nagyon ügyel, aki az orvosom is egyben - de biztos azért mert begyepesedett asszonyszerepbe vagyok kényszerítve. ugyanmár.
2012. ápr. 19. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/66 A kérdező kommentje:
Ne haragudj, én nem bántottalak semmivel. Azt is írtam még, hogy "szerintem is kötelessége annak, aki megteheti"... Mi ez, ha nem egyetértés? Állj már le... Azért tettem fel a kérdést, mert szeretném tudni, hogy ki-hogy van a dologgal!
2012. ápr. 19. 20:53
 23/66 anonim ***** válasza:
31%

Érdekes, hogy akik lehúztak azoknak fel sem tűnt, amit írtam: 3 gyerekem van. Nem lazsálok. Főzök és mosok. De nem fogom minden áron.

A gyerekeim szerencsére önállóak, és nem halnak éhen, csak mert anyának le kell ülnie, mert épp a sérve miatt bömböl a fájdalomtól. Én ERRE vagyok büszke.

Van még más, aki leírja, hogy ő szorgos háziasszony még mindig és képes óriás hassal ugyanúgy élni, ahogy eddig, én meg sztereotípiákkal vagyok teli?

Mondjuk valahol irigylem őket, hogy nem kell nekik pihenés. Biztos valami szuperwomen társaság.

2012. ápr. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/66 anonim ***** válasza:
82%
Hát én is beállok a superwomen társaságba :D Azzal a különbséggel hogy én sosem hajszoltam magam, annyit csináltam, amennyi jól esett, mert megtehettem - nekem volt segítségem. Na nem a vasalásról beszélek, mert azt nem szeretem. De pl kútról még az utolsó hetekben is hoztam a vizet locsolni, és sokat sétáltam a kutyákkal a természetben, kis emelkedők - ez ugyebár nem házi munka. Nekem hatalmas volt a pocakom, de sosem éreztem kényelmetlennek, alváskor sem, szóval én amit bírtam csináltam mert nem szeretek tétlenkedni. Babám egészségesen jött világra.
2012. ápr. 19. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/66 anonim ***** válasza:
77%

66%, te borzasztóan frusztrált és elégedetlen ember lehetsz. Ami műsort itt lerendeztél, már ne is haragudj, de finoman szólva is meghökkentő.


Jó neked, hogy tudsz lustálkodni, és tudod hanyagolni a házimunkát, hurrá. De nehogy már idióta legyen az, aki képes ezeket mind megcsinálni, mert veszélyezteti a babáját(?), és majomként tűri, hogy a társadalmi elvárások ronccsá tegyék.

Én magasról tojok a társadalmi elvárásokra, a saját elvárásaimnak óhajtok megfelelni, és ha engem zavar, hogy nincs kitakarítva a kád, vagy kivasalva a ruha, akkor hadd legyen már az én dolgom, hogy nekiállok-e megcsinálni.

Pihenek, és nem viszem túlzásba, de legyen már az én belátásomra bízva, hogy mit vállalok terhesen, és mit nem.


Kicsit úgy tűnik, mintha az egész világra haragudnál, amiért más képes megtenni valamit, amit te nem. Képzeld, az is normális, ha valaki mindent megcsinál otthon, és az ilyen kismama sem veszélyezteti a terhességét.


Sajnálom, hogy ennyire kiborít téged, hogy létezik anyuka, aki képes terhesen is megtenni azt, amit a várandóssága előtt - de a terhesség nem betegség (természetesen a kivételek mindenhol előfordulnak, csak általánosságban írom ezt), hanem állapot, és adott állapotban szerintem bárki képes eldönteni, mit bír, és mit nem.

Ettől senki nem jobb, vagy rosszabb a másiknál.


A te hozzáállásoddal nem is lenne baj, de a stílusod katasztrofális - mindenkit idióta pancserrá próbálsz degradálni, aki másként csinálja mint te - és superwomannek, és társainak csúfolod őket - az egész úgy jön le, mintha magyarázatot gyártanál a hozzáállásodra, mert még magadat sem igazán sikerült meggyőznöd.

Teljesen hiteltelen vagy.

2012. ápr. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/66 anonim ***** válasza:
56%

"megvetem a hősöket" inkább irigyled...

"szeretem annyira magam és a babám" erről kit akarsz meggyőzni? nekem pl. sosem volt rá szükségem hogy bizonygassam: szeretem magam, vagy a babámat. Te miért érzed szükségét? Valami gondod van talán?

2012. ápr. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/66 anonim ***** válasza:
82%
Nekem fura milyen indulatokat vált ki egy ilyen kérdés. Én írtam, hogy 38hetesen a kádat már nehéz volt kimosni. Engem nem kényszerít senki, hogy takarítsak, főleg a férjem nem, még amikor nem voltam terhes is mondta, hogy nem kell mindig takarítani. Sokszor előfordult, hogy akár 2 hétig nem porszívóztam, senkit nem érdekelt. Azt viszont fontosnak tartottam, hogy mielőtt megszületik a kislányom, meglegyen a nagytakarítás, mert most még ráérek, akkor valószínűleg nem ez lesz a legfontosabb. Vasalni, mosni mindig is szerettem, a kisruháit mindenképp én akartam megcsinálni. Takarítani pedig muszáj volt, mert megszívtuk a festéssel, 2X kellett megcsinálni, óriási kupival, kosszal járt. Segítségem nagyon nincs, mert a szüleink nem élnek, a húgom dolgozik (mondjuk őszintén szólva tőle vártam volna több segítséget, de nem tette, én meg nem könyörgök). Mivel az ablakpucolásért, fürdőért fizettem, mást már inkább én csináltam. Egy barátnőm 16 éves fia (!) segített a legtöbbet, ő nagyon szeret nálunk lenni! Nálunk a főzés, vásárlás amúgy is a férjem dolga (szakács), ágynemű húzás is az ő dolga (mert tologatni, emelgetni kell az ágyat). Amikor dolgozik a férjem, éjfélkor ér haza, akkor már nem tud segíteni, a szabadnapjain meg inkább a vásárlásokat intézzük nem a takarítást. Sokat hajolgatok, alig birok cipőt, zoknit venni, de a babám már a 32.héttől be van fordulva. Én űgy vagyok vele, hogy terhes vagyok nem beteg! Ha valamihez nincs kedvem, akkor azt nem csinálom meg és kész, nem óhajtok mártír lenni! Amúgy meg halálra untam volna magam itthon! Bocs, a hosszú válaszért, de a hozzászólásokat olvasva, ez kikívánkozott!
2012. ápr. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/66 A kérdező kommentje:

Nahát, tényleg mennyi hormon egy helyen :)... No sebaj.

Csak azt mondja már meg valaki, hogy mi az összefüggés a baba befordulása és nem befordulása között?! Itt már mindenkinek befordult a babája a házimunka vonatkozásában vagy nem vonatkozásában, csak az enyém nem, vasalás ide vagy oda!

2012. ápr. 19. 21:29
 29/66 anonim ***** válasza:
80%

Kedves Kérdező!


Én is mindent megcsináltam a terhesség alatt, vasaltam, takarítottam, szülés napján még rakott krumplit csináltam és porszívóztam. :) A kiírt napon született a kislányom, teljesen egészségesen. A kisasszony már a 23.héten befordult takarítás ide vagy oda. Ennyi böszmeséget még nem olvastam egy helyen, mint amit a nagy családos anyuka leírt. :)))))))


" Őket sajnálom nagyon, mert a babavárás kemény munka. Tudom, nekem negyedik. Alig élek. "-


Ezen nem tudtam sírjak vagy nevessek. Szánalmas, ilyet még soha nem olvastam sehol, senkitől, hogy a babavárás kemény munka... Persze vannak rosszullétek, kinek így kinek úgy, de ez szerintem azért nagyon durva... :D:D


A többit inkább hagyjuk is. Személy szerint én azokat VETEM MEG, aki a saját lusta trampliságát azzal magyarázza, hogy Neki most szabad, mert ő terhes.. Vicc az egész. A terhesség egy állapot!!! NEM BETEGSÉG!

Kíváncsi lennék, hogy a nagyságos asszonynak hány év korkülönbség van a gyerekei közt, mert Nálunk a két baba közt 14 hónap lesz.


Magyarázza már el valaki egy egy éves babának, hogy figyelj bameg! legyél már önálló, anyád most terhes, és csak tesped és lustul, mert a kis tesó nagyon nagy munka!!!!! :)))))))))))))))))))

2012. ápr. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/66 A kérdező kommentje:
Bocsánat, rosszul írtam. Azt akartam írni, hogy "mi az összefüggés a baba befordulása és a házimunka között"
2012. ápr. 19. 21:57
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!