Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 36. hetes km vagyok és sajnos...

36. hetes km vagyok és sajnos nagyon súlyos aranyér gonddal küzdök. Melyik a legerősebb kenőcs gyógyszer amelyet használhatok rá?

Figyelt kérdés
Pár napja irta egy kismama hogy vmi D. betűs gyógyszert szedett, de sajnos most nem találom. Már a menés is fájdalmas lehet így szülni egyátalán?
2009. jún. 21. 10:36
 1/6 anonim ***** válasza:

Detralex.

Lehet, hogy én írtam, de nem biztos.

Én azt szedtem, szülés előtt két héttel jött ki az aranyerem. Először próbálkoztam kúppal, krémmel, mert azok is jók, de eljött az a nap, amikor azok már nem segítettek. Szinte téptem magam, annyira fájt.

A detralex-et az orvosom javasolta, terhesség alatt és szoptatáskor is szedhető, nem árt a babának. Vény nélkül kapható, nem is drága.

Lehet szedni hosszabb ideig, de a tájékoztatójában benne van, hogy aranyeres roham esetén hogyan kell alkalmazni, arra emlékszem, hogy elég sokat kellett bevenni egy nap.

Viszont megérte, mert harmadik napra már semmi bajom sem volt. Nagyrészt visszahúzódott, igaz nem teljesen, de egyáltalán nem fájt már és szülésnél sem lett rosszabb. Szülés után el is múlt.

Én összesen egy hétig szedtem a detralexet, az első három napban intenzíven, utána már keveset.

2009. jún. 21. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Jah, igen. És én úgy voltam vele, hogy reggel ébredés után közvetlenül még nem fájt annyira, dél körül már ülni sem tudtam, délután már feküdni sem. Annyira fájt, hogy minden este bőgtem. komolyan mondom, hogy a vajúdás nem volt ilyen rossz, mert akkor legalább éreztem, hogy van értelme a fájdalomnak...

Nagyon féltem attól, hogy nem múlik el szülésre és mondogattam a férjemnek, hogy nem akarok szülni, mert konkrétan a kórházba sem tudnék besétálni az aranyér miatt. Hihetetlenül fájt.

Szóval tudom, hogy mit érzel.

2009. jún. 21. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem IV.fokú aranyerem volt a 4.babával,a MastuS krémet használtam és használom most is és sikerült visszaszoritani!Igaz néha kijön,de nem vérzik és nem fáj,vissza is megy magától!Próbáld ki,szerintem nagyon jó!

Jó egészséget és könnyű szülést kivánok!

2009. jún. 21. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
én is a Mastut használom,eddig az a legjobb,12.56-tol szeretném megtudni,hogy meddig lehet folyamatosan használni,mert nemtudom ,és nem akarok bajt,hogy egyfolytában használom.Bocs ,hogy belekérdeztem.
2009. jún. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Bocs 12.58-astol,elozo voltam.
2009. jún. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

12.58-as vagyok.Végig használtam,de csak naponta 1x és amikor nem fájt vagy nem jött ki,akkor naturlandos körömvirágkrémmel kentem be.De szakorvos azt mondta,hogy a Mastut lehet használni bátran,de én jobbnak láttam pihentetni néha!Jó egészséget nektek!

2009. jún. 21. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!