Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha van egy munkahelyem, ahol...

Ha van egy munkahelyem, ahol már 1 éve dolgozom és amikor bejelentem, hogy terhes vagyok, akkor elém tolhatja a papírt, hogy írjam alá a közös megegyezéssel való felmondást?

Figyelt kérdés
És ha így megvan az 1 éven és netán elküld akkor jogosult vagyok a gyedre és a tgyásre? Bocs ha tudatlannak tűnök, csak gondoltam rákérdezek mert nekem ezek még nem világosak. Volt itt előttem egy csaj akkor ment el amikor és bekerültem a céghez és mondta a kolleginám h közös megegyezéssel felmondtak neki amikor mondta h terhes és elment. Én meg kérdeztem hogy az hogy lehet h kirúgta, ha még közös megegyezéssel is? Ilyenkor nem az van hogy nem lehet elküldeni az illetőt. Engem is küldtek már el anno úgy hogy elém tették a papírt és közös megegyezéssel fel kellett h mondjak. Nem tudtam mit csinálni. Köszi a válaszokat!

2012. ápr. 25. 17:05
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem küldhet el, és nem kötelezhet hogy írd alá. Azt viszont megteheti, hogyha nemet mondasz, megkeseríti a napjaidat... Sajnos ilyen világban élünk.
2012. ápr. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
elédtolhat bármit, de te nem vagy köteles aláírni.
2012. ápr. 25. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%

ja és nem értem,hogy fordult ez máér elő veled. Pisztolyt fogtak a fejedhez? Vagy hogy érted, hogy nem tudtál mit csinálni? Mit tehet? Max.kirug. Akkor legalább kapsz ellátást. Ha terhes vagy még ki se rughat.

Nincs olyan,hogy alá kellírnod.

2012. ápr. 25. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
24%
Én azt hallottam, hogy most már nem védi a kismamákat ilyen szinten a törvény és ki lehet őket rúgni, ha terhesek. Egyik nap volt róla szó a híradóban. Úgy tudom 2 év munkaviszony után jár a gyed és gyes.
2012. ápr. 25. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
65%
így van,jog véd minket kismamákat!!!
2012. ápr. 25. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%

kedves 4,nincsigazad,érvényes a törvény, nem is akarta senki megváltoztatni.

Az nem érvényes,hogy ha visszamész gyes után akkor 2évig nem rughatnak ki.

2012. ápr. 25. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%
Ha terhes vagy, és határozatlan idejű munkaszerződésed van, nem tehetnek ki, amíg a gyereked be nem tölti a harmadik életévét. Papírforma szerint viszont a közös megegyezés azt jelenti, hogy te is menni akartál, vagyis nem ők tettek ki. Ilyenkor NEM SZABAD ilyesmit aláírni, illetve csak akkor, ha sikerül számodra kifejezetten előnyös feltételeket kiharcolni (magas végkielégítés). A munkaügyi bíróságok az ilyesmit nagyon szigorúan veszik, elég csak megemlíteni a főnöknek ahhoz, hogy visszakozzon vagy igencsak bőkezű legyen. Egyik barátnőm fordult bírósághoz, mert leépítette a cég, amikor a kisfia másfél éves volt, és a végén több millió forintban egyeztek meg, hogy elálljon a pertől.
2012. ápr. 25. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

nem fogtak pisztolyt a fejemhez... :) egyik nap amikor rendesen mentem dolgozni, behívták a kolleginámat is hogy jön a főnökség stb... mindkettőnk elé oda rakták a közös megegyezéssel való felmondást, hogy megszorítások kellenek nem megy jól az üzlet stb. stb. most mit tehettünk volna? tudom h nem vagyok köteles de mi kellett volna csinálnunk? aláírtuk és ennyi nem vagyok az a balhés típus...

De mondom aki előttem volt csaj az terhes lett és mondták h el is küldték a közös megegyezéssel...a csaj nem akarta de most mit csináljon? de ha netán nekem is így alakul akkor kapom a támogatásokat? ez nincs ahhoz kötve h elküldtek? megvan az 1 évem meg előtte is voltak munkáim...

2012. ápr. 25. 17:22
 9/28 A kérdező kommentje:
az lemarad h az előző munkahelyemnél kaptunk 100 forint végkielégítést.... akkor szerintetek mit mondjak ha így alakul? egyébként jó fej nincs vele bajunk, igaz nem is sokat lájuk. Egyébként ez egy kft. 3an vagyunk alkalmazottak. akkor mondjak h adjon végkielégítést vagy mi? olyan kellemetlen lesz ez...
2012. ápr. 25. 17:26
 10/28 anonim ***** válasza:
100%
100 Ft-ot? WOW!!! Pofás kis érmécske, na de azért végkielégítésnek....
2012. ápr. 25. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!