Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesen fogfájás mit tegyek?

Terhesen fogfájás mit tegyek?

Figyelt kérdés

27 hetes vagyok, és letört egy fogamból egy kisebb darabb, de azt hiszem lyukas is...

baromira fáj, tegnap nem is bírtam aludni este max 2-3 órát.

valami olyan fájdalomcsillapító van amit szedhetek?

vagy más módszer?

köszi



2012. ápr. 26. 08:05
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
85%
Fogorvos.
2012. ápr. 26. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

őt szeretném egy kicsit elkerülni ezért tettem fel a kérdést:)

de azért kösz a választ -.-

2012. ápr. 26. 08:19
 3/17 anonim ***** válasza:
92%
Én igaz, még csak most teszteltem pozit, de nekem a gyógyszerész a panadolt ajánlotta. Abból vettem tegnap be egyet, mert elviselhetetlenül fájt. Igaz, én ma megyek fogdokihoz, mert eléggé rossz a helyzet :)
2012. ápr. 26. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

én 30 hetesen voltam fogtömésen, nem volt semmi gond!

helyileg érzéstelenítenek, egyáltalán nem veszélyes, és nem kell akkor gyógyszerekkel tömnöd magad, meg a gyereked. és nem utolsó sorban véglegesen megoldja a problémád.


ha mégis kerülgeted, akkor panadol, de fogfájásra nem nagyon használ.

2012. ápr. 26. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

hát akkor úgy néz ki muszáj lesz elmennem, de elég körülményes eljutnom odáig azért kerülöm csak

köszi a válaszokat

2012. ápr. 26. 08:50
 6/17 anonim ***** válasza:
82%

Veszélynek teszed ki magad és a babádat, ha begyulladva hagyod a fogad! Nem csak a szívedre van veszéllyel,de az egy gócpont a szervezetedben, ami a babádra is hat.

Fogorvoshoz ilyenkor lehet menni, húzhat, tömhet, gyökérkezelhet, fájdalom csillapíthat és mindent csinálhat. Nyilván, amit nem tehet, azt ő is tudja, tanulta :)


fájdalomcsillapítóból kék panadolt lehet bevenni, tablettában.

2012. ápr. 26. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
köszönöm neked is :)
2012. ápr. 26. 08:55
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

8:38-as vagyok.

Igen, én is kék panadolt vettem :)

Igaz, 1-2 óra biztos volt, mire megszüntette a fogfájást, de mással nem akarom magam mérgezni. Ezért, bármennyire is utálom a fogorvost, ma elmegyek. Te is menj el, és utána már nem lesz gond rá :)

2012. ápr. 26. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Nekem egy tömésem esett ki, elmentem és tett bele ideiglenes tömést, mert nem akart zsibbasztót adni (fájdalommentesen csinálta ezt meg), majd szülés utén fogok visszamenni hozzá. Ami remélem, a napokban megtörténik, és nem a fogam miatt :)

40 hkm.

2012. ápr. 26. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

A 6-os válaszolónak teljesen igaza van. Ilyenkor főleg el kell menni fogorvoshoz.

Amikor terhes voltam, kb. 20 hetesen, nekem is letört a fogamból egy darab. Elmentem fogorvoshoz, adott fájdalomcsillapítót és pótolta a hiányzó darabot. Nem lett semmi baja a babánknak, most már egy éves.

2012. ápr. 26. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!