Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hetente max. Csak 2-szer...

Hetente max. Csak 2-szer eszek főtt ételt. Nem is kívánom. Mennyire baj ez? Jobb lenne sűrűbben? Ti mit esztek terhesség alatt? 17hkm

Figyelt kérdés
2012. ápr. 27. 13:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
66%
en nem vagyok terhes de en meg ennyit sem eszem! de szerintem nem egesseges
2012. ápr. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Reggeli péksüti.

Tízórai gyümölcs.

Én melózom, így minden nap jön a kész főételem ebédre, kis adag levessel (imádom) és kis adag főétellel, ezt próbálom minél változatosabban és zöldséggel teli, amennyire lehet.

Uzsonna gyümölcs.

Vacsira CSAK a sós kiflit kívánom, párizsival, paprikával.

Hetek óta ezt eszem :(

Sokszor van lelkiismeretfurdalásom, hogy kevés salátát eszem, (előtte csak azt ettem) de NEM kívánom, egyszerűen NEM megy le.


De a napi 1 meleg főételt én nem hagynám el- mondjuk én kívánom is. :)

2012. ápr. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez baj, minden nap kéne főtt ételt enni, legalább egy jó zöldséglevest. És hideget miket eszel?

A legfontosabb az, hogy vitamindúsan, egészségesen táplálkozz, mert bár a babád elfon tőled mindent, amire neki szüksége van, de gondolom te sem szeretnél lerobbanni. Én terhesen ötször ettem egy nap nem túl sokat, de minden nap ettem friss zöldséget, gyümölcsöt, préseltem magamnak mindenféle levet, mert vitamint nem akartam szedni. A főtt étel a gyomornak is nagyon jól esik, egy főzeléket például sokkal könnyebb megemészteni, mint egy pizzát akár.

2012. ápr. 27. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Jobb lenne sűrűbben, bár az sem mindegy, amit eszel az micsoda. Ha csak péksüti, az nem jó. Ha finom egészséges saláták, zöldségek, gyümölcsök, az jó.

Én minden nap eszem főtt ételt, de én egész nap eszem valamit, mindig ez van, amikor terhes vagyok (harmadszor). Épp most ettem egy nagy tányér krumplilevest :)

2012. ápr. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Pl:Reggeli: májkrémes kifli , vagy fonott kalács vajkrémmel kakaó vagy tej mellé.

Ebéd: szinte ugyan az ,de van ,hogy veszek valami konzerves kaját.

Uzsona: csak nasi

Vacsora : ez nagyon változó, van hogy ugyan ez, de van ,hogy pizza, vagy melegszendvics.


Így ,hogy leírtam már tudom is a választ,hogy ez így nem jó. Soha nem ettem ennyire egyoldalúan, nem is értem eddig ,hogy nem vettem észre. Terhességem előtt sűrűbben főztem, de most semmit se kívánok :( és félek ha megfőzöm akkor dobhatom ki,mert nem bírom megenni.

2012. ápr. 27. 13:56
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jót tenne a babádnak a vitamin,tápanyag az egészségedről meg nem is beszélve aki nem terhes annak is azt mondják,hogy naponta egy főtétel.

Nekem a reggeli:szendvics(rozskenyérrel,sajt,sonka,paradicsom,paprika,néha főt tojás)

Tízórai:gyümölcs saláta ,joghurt(ez mindig fix)

Ebéd:leves (ezt minden nap,,nagyon kívánom),saláta minél több zöldséggel,1xhal vagy 2csirke mellé,heti 2x főzelék,1x tésztás étel,1x palacsinta vagy túró gombóc mikor mit kívánok

Uzsonnám:leves

Vacsora:mindig változó

3,5éves és 29hetes pocaklakó anyukája

2012. ápr. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem lenne ezzel baj, ha minden szelet kenyér mellé ennél egy paradicsomot v paprikát, vagy közte ennél gyümölcsöket, szóval valami vitamindús rostot :)
2012. ápr. 27. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Én azért a napi levest vagy főzeléket is ajánlanám!!
2012. ápr. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Májkrém mellé szoktam enni paprikát, vagy retket. Meg savanyúkáposztát is szoktam enni magába.

Most már akkor próbálok változtatni ezen.Max rendelek heti menüt.

2012. ápr. 27. 14:13
 10/16 anonim ***** válasza:
Hát, tényleg ehetnél több vitamindúsabb kaját. Csupa üres kalória, tápértéke alig van annak, amit leírtál. Tényleg próbálj meg zöldséget (paprika, uborka, paradicsom, retek, ahogy írtad) enni a szelet kenyér mellé, gyümölcsöt (alma, őszibarack, nektarin, sárgabarack, csresznye, körte, banán, narancs, grapefruit, szőlő) tízóraira, uzsonnára, esetleg utóvacsorának. Egyél leveseket és próbálj meg főzni, nem baj, ha nem fogy el, lehet főzés közben megjön az étvágyad. Na azért tényleg ne dobd ki minden nap a kaját, ha nem kívánod, ne főzzd meg, de azért próbáld ki. Vagy jó megoldás az is, ha rendelsz napi menüt. Férjed, párod mit eszik?
2012. ápr. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!