Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szabad-e ilyenkor Lándázs...

Szabad-e ilyenkor Lándázs útifű szirupot alkalmazni?

Figyelt kérdés
Még a terhesség elején járok, épp ma 6 hetes a kis pocaklakom Sajnos nagyon köhögök! Kicsit a torkomat is éreztem, hogy fáj, de inkább a köhögés rossz nagyon! Ugye a gyógynövény nem árt picinek, így a terhesség elejénsem?
2012. ápr. 28. 12:29
 1/6 anonim ***** válasza:

Az elso trimeszterben nem ajanlanak semmit, azt kell komolyan venni. Ilyenkor alakulnak ki, fejlodnek a baba szervei, nem tudni, hogy mi milyen hatast gyakorol ra. a masodik trimeszterben mar sokkal lazabban lehet alkalmazni a gyogyszereket, gyogynovenyeket.

En maradnek a mezes teanal. :-)

2012. ápr. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, akkor én is annál maradok.
2012. ápr. 28. 12:52
 3/6 anonim ***** válasza:
Én a leírásában azt olvastam nem, de viszont piríthatsz egy kis cukrot vagy gyümölcs cukrot, majd ha kész a karamell, öntsd fel vízzel, tégy bele 1 db vörös hagyma külső piros héját és azt főzd 5-10 percig. A hagymának nem érzed az ízét viszont több legyet ütsz egy csapásra: köhögés csillapító, hurut oldó és természetes antibiotikum. / nem szeretem a hagymát, de itt nem is érezhető/ Kellemes karamellás tea. Gyógyulást!
2012. ápr. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ja és ezt minden trimeszterben ihatod, nőgyógyász mondta.;)
2012. ápr. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyom köszönöm szépen! Szerintem ki fogom próbálni!
2012. ápr. 28. 13:40
 6/6 anonim ***** válasza:

A gyógynövények hatóanyaga ugyanaz, mint a gyógyszereké, csak azokat valamilyen okból bátrabban használják az emberek.


A férjem orvos, ő azt mondta, hogy minden ilyen katyvasz max. a 3. trimeszterben ajánlott, de ilyenkor meg már jobb, ha akkor a rendesen dozírozott, sokak által rettegett szintetikus változatot használod (lándzsás útifű pl. = ACC). Első trimeszterben méz, tea, C vitamin, ha nem csillapodik, akkor pedig orvos, aki lehet, hogy a felülfertőződés megelőzésére antibiotikumot ad. Én. pl. 30 hetesen nagyon durva hörghurutot kaptam, akkor már gyógyszerek kellettek, az elején megfázásra (láz nélküli, orrfolyós-köhögősre) csak sima C vitamint meg hagymateát használtam. Ha láz jönne, vagy rosszabbodna, akkor orvos. De nem fog rosszabbodni. :)


És sok boldogságot!!!! :)))


38 hkm


(És én utálom ezeket a kotyvasztott teákat, de a hagymatea egy csoda... Próbáld ki!)

2012. ápr. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!