Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az abortuszt ellenzők többnyir...

Az abortuszt ellenzők többnyire a vallásos emberek közül kerülnek ki? Vannak akik nem vallásosak és mégis ellenzik? És akkor mi alapján?

Figyelt kérdés
2012. máj. 5. 20:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
78%
Én igencsak vallásos vagyok, és nem ellenzem. Pont azért, mert vallásos vagyok, és tisztában vagyok azzal, hogy senki felett semmilyen jogom nincsen ítélkezni.
2012. máj. 5. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
67%
Én nem vagyok vallásos egyáltalán! Ellenzem, mert ő is egy élet, csak nem olyan állapotban, mint mi! De él!
2012. máj. 5. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
51%
Én sem vagyok vallásos,de elítélem az abortuszt!nem utólag kell gondolkodni,hanem védekezni! Nemrég 3 napot töltöttem kórházban 21 hetes terhesen, a 2 szobatársamnak elment a babája,mégis betettek hozzánk egy abortuszost,aki csak azért nem akarta mert 3. baba lett volna! Ő is egy kis élet,és biztosan van oka annak,hogy megfogant! 29 hkm
2012. máj. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Akkor ezek szerint a nem vallásosak is úgy fogják fel/foghatják fel úgy mint gyilkosságot?
2012. máj. 5. 20:52
 5/14 anonim ***** válasza:
77%

Én nem vagyok vallásos...de nem is tudom eldönteni, hogy ellenzem vagy sem...

Nem tartom jó dolognak, mert én is úgy gondolom, hogy egy élet van a nőben...

Viszont vannak olyan élethelyzetek amikben igenis teljesen egyetértek...

Pl.:

Egy régi ismerősöm hiába védekezett, teherbe esett. Sajnos egy nagyon lehetetlen helyzetben. Nem tudta kié a gyerek...Az egyik kapcsolatából kifelé...az újba befelé tartott...nem volt sem munkahelye, sem egy olyan háttér, hogy biztos lehessen benne, hogy a gyermeke nem fog koplalni, és egészséges lesz... Amikor az abortusz mellett döntött, hiába fájt neki, mindenki mellette volt, aki szerette egy kicsit is, mert tudtuk, hogy igaza van, és nem tehet ki egy ártatlan gyermeket egy ilyen helyzetnek...


Viszont hangsúlyozom! Soha életemben nem tudnám elvetetni a babámat! Én sem vagyok a legjobb helyzetben, de én megtartottam, és nem is fogom megbánni soha!

2012. máj. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
25%
Én se vagyok vallásos,de mégis ellenzem.
2012. máj. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
63%
Nem vagyok vallásos, ellenben orvostanhallgató, leendő gyermekorvos. Én csak akkor nem ellenzem, ha beteg a baba. Pontosan tudom, hogy az első hetekben is mennyire él, és szememben az életet kioltani bűn. Én még egy bogarat sem ölök meg, pont ezért.
2012. máj. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
úgyan azt gondolom mint 7-es válaszoló
2012. máj. 5. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
7 es válaszoló: kicsit eltér a tárgytól, de és ha az anya beteg? Jobban mondva valamilyen okból veszélyezteti a baba az egészségét. (egyáltalán milyen egészségügyi okai lehetnek egy abortusznak az RH-n és a baba genetikáján kívül??)
2012. máj. 5. 21:33
 10/14 anonim ***** válasza:
60%

Nem vagyok vallásos, és az esetek 99%ban ellenzem az abortuszt.

Mégpedig azért, mert rengeteg az abortusz ma Magyarországon, statisztikailag eléggé valószínűsíthető, hogy az abortuszok nagy része nem védekezésbe csúszott hiba miatt történik, hanem mert sz*rnak a védekezésre. Amit én elítélek. Az abortuszok többsége akkor történik, amikor a babának már beindult a szívműködése, végtagjai vannak, mozog, és valószínűsíthető, hogy fájdalmat is érez.

Ha valaki tényleg mindent megtett hogy elkerülje a nem kívánt terhességet, és mégis terhes lesz úgy, hogy nincs lehetősége arra, hogy normális körülmények között felnevelje a gyereket, azt megértem. De csakis ilyen esetben.

Na meg persze ha beteg a baba. Bár ott is vannak túlzások. Pl sokan elvetetnék a babájukat mondjuk csak azért, mert hiányzik egy ujja. Én csak akkor vetetném el a babámat, ha élettel összeegyeztethetetlen rendellenessége lenne, vagy ha csak vegetálna egész életében.

2012. máj. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!