Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Gyulladáscsökkentő terhesség...

Gyulladáscsökkentő terhesség alatt?

Figyelt kérdés
beágyazódás időszakában kiműtötték a bölcsességfogam, így Cataflamot és Algoflex Forte-t szedtem utána egy hétig - még nem tudtam a terhességről. Árthattam a babának? A gyulladás még az állkapcsom egy részénél megvan, egy ideje nem múlik, csak a mellette lévő egyébként gyökérkezelt fogra nem birok ráharapni. Erre ugye ne szedjek semmit? Csak nem tudom, a gyulladás a fogamban árt-e kevesebbet a babának, vagy a gyógyszer? Most 10 hetes vagyok.
2009. jún. 25. 13:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Nőgyógyásszal konzultálj, mit szedhetsz rá. A gyulladás nem jó. Nekem a végén magas volt a crp értékem, ami gyulladásra utal, és kezeltek, mert koraszülést okozhat, gondolom kora terhességben sem jó a gyulladás.
2009. jún. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

szia!


Jóhír: a beágyazódást követő 2 hétig nincs kémiai kapcsolat közted meg a baba közt. Rossz hír: valamivel kezelned kellene ezt a gyulladást; mert inkább most múljon el, minthogy később még nagyobb galiba legyen belőle.Fogorvostól, háziorvostól kérj nyugodtan tanácsot, szerintem vannak olyan szerek, öblögetők , amiket nyugodtan használhatsz. A gyulladás mulasztása most mindkettőtök érdeke!

2009. jún. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A fogorvosodtól esetleg nem tudnád megkérdezni mert ez így elég nehéz az se jó ha van gyulladás de az sem ha erős gyógyszerrel kezeled, nekem 11 hetesen húzták ki a fogam, de szerencsére hamar begyógyult, de én hiába mentem a gyógyszertárba, hogy adjanka fogfájásra valamit, semmit nem mertek mert még nem töltöttem be a 12 hetet, kérdezz rá a fogorvosra ő fogja tudni mi a teendő, mielőbbi jobbulást,

Boldog babavárást,

33 hetes kismama:)

2009. jún. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A fogorvos azt mondta, jegeljem. Most majd megkérdezem a nőgyógyászt is. Köszi a válaszokat!
2009. jún. 25. 14:15
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Esetleg próbáld ki a szegfűszegolajat (Herbáriában lehet kapni, régebben dm-ben is volt, most nem tudom van-e, de 100%os tisztaságú vegyél).

Cseppents egy bevizezett fültisztító pálcikára 2-3 cseppet és dörzsöld be vele az ínyedet a fognál. Antibakteriális hatású, csökkenti a gyulladást és még érzéstelenít is. Ez teljesen természetes. Nekem bevállt, azért írtam mert épp én is használom (a bölcsességfogam nő és gyulladt be az ínyem).

37 hetes kismami

2009. jún. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi, mindenképpen kipróbálom!
2009. jún. 28. 11:54
 7/7 anonim válasza:

Kedves Kérdező!

Bár a kérdés már régi, de én jelenleg vagyok hasonló helyzetben. Érdekel minden rendben volt-e a babával, és hogy alakult a történet. Köszi előre is ha megírod. :)

2017. nov. 4. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!