Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 6 hetes vagyok és szokott...

6 hetes vagyok és szokott görcsölni a hasam. Sokan írták hogy szedjek magnéziumot. Németországban lakom egy nagyon kicsi városba és ott a boltba tudok egyedül ilyesmit venni. Ezt találtam. Vajon ez jó lesz?

Figyelt kérdés
[link]

2012. máj. 18. 11:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ha fél tablettában van 200mg magnézium, akkor mindenképp napi 2-3 alkalommal, attól függ mennyire fáj a hasad,2-3x 1 szemet szedj! és ha görcsölgetsz, akkor szigorúan kell pihizni :) nem egész nap,de el kell dőlni mindenképp :)
2012. máj. 18. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Tökéletes lesz. Kezd fél szemmel, és ha továbbra is görcsölgetsz, akkor vegyél be naponta 1 szemet (én ezt úgy csinálnám, hogy reggel is fél szem + este is fél).
2012. máj. 18. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Én is szoktam görcsölgetni, és nekem a 250 mg-os tablettából napi 1 elég szokott lenni. Csak ezért írtam, hogy én hogyan csinálnám. De lehet, hogy neked nagyobb adag kell, és akkor az első válasz is jó. Szerintem először kisebb adaggal is próbálkozhatsz, aztán majd meglátod.
2012. máj. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Én is 400mg-at szedek,igaz nem ezt. :)

Nekem azt tanácsolták,hogy este vegyem be,mert akkor jobban fel tud szívódni a szervezetedben.

2012. máj. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat és hogy ilyen gyorsak voltatok. :D

Nincs körülöttem olyan ember aki segíteni tudna ezekben a kérdésekben ezért nagyon jó hogy itt ennyi segítőkész ember van. köszönöm még 1x. :)

2012. máj. 18. 11:57
 6/13 anonim ***** válasza:

de egyébként nagyon szívesen segítenek neked a gyógyszertárban is...:) ráadásul a németek sok mindenben fejlettebbek is mint nálunk..

úgyhogy ne félj megkérdezni!:)

2012. máj. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Macko87 válasza:
En csak most tudtam meg, hogy babas vagyok s nekem is gorcsol a hasa (mintha kessel szurkodnak) a doki azt mondta h "azert van mert elmaradt a verzes de a testem meg nem dolgozta fel vagy a closty tabletatol". En ez uobbira tippelek m mikor regebb szedtem akkor is ugyanezek voltak a tunetek. De szerintem a doki megkerdezese nelkul ne szedj semmit...lehet, hogy pont mas vitamin hianya miatt gorcsolsz...vagy kulso hatasok miatt: stressz, szorit a nadrag... de irj ha segitett a magnezium :) 5 hetes km
2012. máj. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Kedves Utolsó!

Külföldön kicsit más a terhesgondozás, mint itthon.

Az én dokim alapból szedeti a MagneB6-ot, panasz nélkül. 2-3*1-et. Nekem ez nem használt görcsölgettem továbbra is. Olyan magnéziumot írt fel (MagneB6-ban kb 50mg van) amiben 500 mg magnézium citrát van, ebből szedtem idáig 4-5 szemet naponta. A görcsök vitaminhiánytól nem alakulnak ki, a magnézium sima izmokat lazítja, nekem még No-spát is kellett szednem, ha a pihenés és a magnézium nem használt.

Most kezdtük csökkenteni, hogy a 36. hét után el tudjam hagyni, csak naponta 2 szemet szedek. Ha van olyan ismerősöd, aki ki tudja neked küldeni, akkor a Magnesii citrici-t recept nélkül is kiadják, 350 forint egy 10 db-os doboz, küldess magadnak néhány levéllel.

34 hetes kismama

2012. máj. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, inkább próbálj meg sima magnéziumot beszerezni és terhes vitamint szedj mellé, kint is van Femibion.
2012. máj. 18. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
szia! En is nemetorszagban elek es a masodik babamat varom, az elso is itt szuletett. Szal szerintem markatol fuggetlenul szedhetsz magnesiumot, tenyleg a mennyisegre kell figyelni, ahogy elottem irtak napi 400 mg kezdetnek sztem eleg. Eloszthatod, hogy reggel es este veszed be. En is ennyit szedtem, igaz en nem rendszeresen, mert nagyon ritkan, szinte nem is voltak kemenyedesim. A doppelherzes cuccok meg amugy is jok, minden drogeriaban beszerezhetoek. A femibionban sztem nincs magnesium, ugyhogy az magaban a fajdalom ellen nem sokat hasznal, amugy en is ezt szedem, ha erdekel este utananezek az osszetetelenek. Amugy van magnesium pezsgotabletta is szinte semmi ize pl aldiban is lattam. Meglep hogy a dokid nem adott semmifele olvasmanyt az ilyen kerdeseket illetoen. Amgy merre eltek? Mi Bayernben, en 7 hetes vagyok.
2012. máj. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!