Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi cukornál kötelező...

Terhességi cukornál kötelező reggel 7-kor kezdeni a reggelit? Hisz ha vérvételre megyünk is csak 8 óra után ehetünk és úgy mérik rá 1 órára a cukrot újra.

Figyelt kérdés
Én 8-9 között szoktam reggelizni mivel itthon vagyok, nem dolgozom, így nem is kelek fel korán. Ez baj? A dokim nem küldött dietetikushoz, csak annyit mondott hogy 160g-os diétát csináljak.
2009. jún. 29. 09:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A cukrosoknak a kajarendje általában igy szokott kinézni:7-kor reggeli,10-kor tizórai,13-kor ebéd,16-kor uzsi,19-kor vacsi és ha szükséges akkor 22-kor utóvacsi.

De van,aki 8-kor kezdi,de annak az utóvacsi már későre esik,azért választják az előbbi sémát.Akkor ha legközelebb mész és otthon már ettél,akkor már csak a terhelésest tudják megnézni.Ha éhgyomrit is néznek,akkor az tényleg gond.A 160gr Ch nem kevés egy kicsit?Általában a 180grCH-t szokták ajánlani.

2009. jún. 29. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Éhgyomorit is néznek, majd reggeliznem kell és utána 1 órával újra nézik. Majd ebéd után és vacsi után is. Én utóvacsorázni nem szoktam, reggeli:30g tízórai:20 ebéd:50 uzsi:20 vacsi:40g Így van amikor kicsit később ébredek meg hogy a vacsi este 8-kor van ami nem gáz nekem, mert úgysem 9-kor fekszem le...

Hát a dokim a 160g-os diétát mondta, sajna a terheléses értékem 8,8 lett ami magas. :( Remélem hogy csak azért mert előtte lévő napokban sok édességet ettem...

2009. jún. 29. 10:13
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Én ezt nem tartottam be. Mivel én később keltem és később is feküdtem le, ezért az egész étrendet elcsúsztattam kb másfél órával. A lényeg, hogy az egyes étkezések közötti időt és a grammokat betartsd!
2009. jún. 29. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok. Sajnos a korábban ett édesség nem befolyásolja, a terheléses sajnos tisztán megmutatja, hogy reagál az inzulintermelés az evésre.


160 gramm tényleg állati kevés. Én 180-ason voltam, pedig az terh.cukrom 9,3 lett.

Én néha kihagytam az utóvacsit, egyszer pont úgy, hogy épp pisigyűjtésem volt és akkora lett az éjszakai vizeletemben az aceton mint a ház, iszonyúan lecsesztek...

2009. jún. 29. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
mármint nem ett hanem evett :DDD
2009. jún. 29. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Én 200 grammos diétán voltam, a pótvacsora este 9-kor volt (20 gr ch) és amikor mondtam, hogy, én akkor már nem tudok enni, azt mondta a dietetikus, hogy akkor is kell. Meg kell enni a napi ch adagot, nem lehet se többet, se kevesebbet.

A vége felé meg mér alig vártam, hogy ehessek.

Szerintem egy dieteikushoz érdemes elenne elmenni, nekem még táplálkozási naplót is kellet vezetnem és nem volt rossz dolog, teljesen rendben volt végig a cukrom.

Mondjuk nálunk a kórházban, akinek magas volt a terheléses vércukorvizsgálat eredménye (7,8 felett), azt alapól küldték a dieteikushoz és volt külön laboros is, aki foglakozott vele.

3 hetente kellet vizsgálatra járni.

2009. jún. 29. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Én vagyok, aki szerintem az általad előző alkalommal feltett kérdésre írta, hogy 7-kor kell indítani a napot. Gondold el mekkora időkülönbség van aközött, ha mondjuk 9-kor reggelizel és este 8-kor vacsizol, akkor nem kap szénhidrátot a szervezeted 13 óráig. Ha 7-kor kelsz csak azért, hogy legyűrj egy kis reggelit és este 10-kor utóvacsizol, akkor ez az időtartam csak 9 óra, ami azért nem mindegy. Jól írta az első válaszoló, azért választják a diatetikusok a 7 órás reggelizést, mert így normálisan 3 óránként lehet étkezni, ami amúgy mindenkinek ajánlott lenne. És azért írtam csak 20-25 g-ot reggelire, mert valamivel be kell indítani a szervezetedet, ez csak arra jó (mondjuk 3/4 kifli, 1 kefír), nem szabad egyből nagy adaggal kezdeni. Nekem sajna a cukromat is méricskélni kell. Kitartást tudok csak kívánni és rákérdezhetnél egyébként, hogy ilyen cukor érték mellett nem kellene-e diatetikushoz fordulnod.
2009. jún. 29. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszaitokat. Igyekszem akkor korán felkelni, max evés után visszafekszem. Majd ha megyek a héten vérvételre akkor rákérdezek, hogy nem kéne-e dietetikushoz mennem.
2009. jún. 29. 10:41
 9/13 anonim ***** válasza:

Egy vércukormérő sem ártana otthonra.

utolsó előtti

2009. jún. 29. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Azt gyógyszertárban be tudom szerezni? Milyen árban vannak?
2009. jún. 29. 11:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!