Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Egyszeri anyasági támogatás....

Egyszeri anyasági támogatás. Segitene valaki?

Figyelt kérdés
12 hetes vagyok, 3szor voltam már uh-n, kétszer a sima sztk-s rendelésen, harmadszorra a 12.hetin a kórházban. Az ambuláns lapom mind megvan, de azt nem tudom, hogy mikortól lehet kérni a szakorvostól igazolást amit majd az egyszeri anyaságihoz kell benyújtani. 4 ilyen alaklmat kell igazolni.De hogyan jön össze ez a négy alkalom? A kötelező uh vizsgálatokból, vagy az összes vizsgálatból? tehát a 36.hét után már hetente kell menni,azok is bele fognak számitani? Vagy ez sem tudom jól. Kérem olyan írjon, aki mostanság intézte a támogatást, vagy akinek pontosan megmondták mi a teendő. Köszi.
2012. máj. 30. 08:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Minden olyan alkalom beleszámít, amikor terhesgondozáson veszel részt. Legyen az uh, nst, egy vizsgálat a dokinál, vagy egy látogatás a védőnőnél.

Ezek mind beszámítanak a 4 alkalomba.


Az orvos a szülés után állít ki egy igazolást, melyre ráírja, hogy 4 alkalommal megjelentél terhesgondozáson, azt kell beküldened majd a MÁK-hoz.


Ha nincs fogadott orvosod, akkor a kiskönyved alapján állítja ki az a doki, akinél szülsz. Csak szólj rá, nehogy elfelejtse mielőtt hazamégy, mert akkor mehetsz érte vissza.

2012. máj. 30. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Én nekem a védőnőm intézte az egyszeri anyaságit. Kértem dokitól igazolást csak akkor adja ki ha a KÖTELEZŐ uh-n és szűréseken voltál. Én úgy emlékszem hogy kötelező

UH::első vizsgálat

12.hét

18-20.hét

32-36.hét

És ezek a kötelezők. ha ezek megvannak kérsz nőgyógyásztól igazolást hogy megjelentél mindegyiken, akkor vagy a védőnőd, vagy beküldöd a MáK.hoz.

2012. máj. 30. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

[link]

Előző vagyok ezek a kötelezőek terhesség alatt.

2012. máj. 30. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Szerintem is beleszámitják az egyéb vizsgálatokat is, mert ha csak a 4 kötelezőt uh-t vennék, és ugye minimum 4szer kell terhesgondozáson megjelenni. Szóval ezért gondolom, hogy egyéb vizsgálat is beleszámithat.
2012. máj. 30. 08:54
 5/13 anonim ***** válasza:
9%
Nekem nem kellett igazolás, a TB-nél bemutattam a kiskönyvet, lefénymásolták, és kész volt. A kiskönyvedbe mindig beírják, amikor mész, havi 1-szer úgyis menni kell dokihoz, szóval bőven meglesz.
2012. máj. 30. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
53%

"a TB-nél bemutattam a kiskönyvet"


Na ott biztos nem volt semmi haszna, hiszen a TB-nek az égvilágon semmi köze az anyasági támogatáshoz...

2012. máj. 30. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Az Anyaságit a MÁK-nál kell intézni.
2012. máj. 30. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Kötekedj csak, a mi városunkban minden 1 épületben van, ezt pedig mindenki TB-nek hívja.
2012. máj. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Mindegy, ki hogy hívja, ha már válaszolsz, akkor adj korrekt választ. Nem lakhat mindenki a te városodban...


A TB és a MÁK nem ugyanaz. És pont. Nem kell érzékenykedni, hanem pontos választ kell adni. Ha ez nem megy, akkor minek válaszolsz? Óh, te jó ég...

2012. máj. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Nekem a védőnőm azt mondta, a terhesgondozásos alkalmak számítanak. 4 pecsét kell a kiskönyvbe, az havi 1. Ha előbb jön a baba, akkor elég egy pecsét. A kötelező vizsgálatokat nézik. Legalábbis nekem így mondta a védőnénim és a doktor úr is.
2012. máj. 30. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!