Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák! Veletek is előfordul...

Kismamák! Veletek is előfordult ilyen?

Figyelt kérdés
31 hetes kismama vagyok, mindig is alacsonyabb volt a vérnyomásom, a terhesség előtt is, de ma össze-vissza ingadozott, szédelegtem, ezért megmértük a vérnyomásom, 108-ról indult, a pulzusom 80 valamennyi volt, ittam kávét, hátha jobb lesz, nem lett, így megint megmértük, addigra lement 100-ra, a pulzusom ekkor 103 lett, nagyon magas, még később pedig még lejjebb ment a vérnyomásom, 94-re. Ekkor lefeküdtem és felraktam a lábam párnákra, 10 percig így voltam, és utána feljebb ment 110-re. Este szintén megmértem, mert még mindig szédelegtem meg kába voltam egész nap, és 108 volt, a per nagyjából rendben volt, a pulzusom ekkor szintén 80 valamennyi volt. Ha nektek is volt vagy van ilyen problémátok, mitől állt vissza a vérnyomásotok vagy mit csináltatok, hogy ne ugráljon össze-vissza?
2012. jún. 1. 21:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem is ingadozik a vérnyomásom. Én ugyan ilyen kába voltam ma, bár nem mértem meg.. Nekem alapból alacsony, de most terhesség alatt még van hogy lejjebb is megy. A pulzus számom szokott magas lenni. Igazából én nem tudok mit csinálni, szerintem te se fogsz tudni. Ez a várandóssággal jár.
2012. jún. 1. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Tehát:

108 volt, 90-es pulzussal

100, 103-as pulzussal

94

110

108, 80-as pulzussal


A pulzus ingadozása terhesség alatt élettani, a vérnyomásod pedig klinikai értelemben nem ingadozott abszolút.

2012. jún. 2. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez nem ingadozás, ez élettani, ahogy az előttem szóló is írta. Ingadozás az amikor nem indokolt (semmilyen plusz megterhelés nem ér) és 90-100-ról 140-150-ig felmegy és vissza. 135-140 körül van baj, addig normálisnak tekintik, max ha ehhez közel van, gyakrabban nézik. Ezen ne aggódj, teljesen normális.

36 hetes kismama

2012. jún. 2. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Akkor valószínű, hogy a terhesség miatt van, de ma sem jó a vérnyomásom, pedig a terhesség alatt eddig ilyen nem igazán volt, reggel megmértem, mert erősen éreztem, ahogy ver a szívem, és szédültem, 100/59 volt, a pulzus meg 125. Remélem lejjebb megy a pulzusom, mert már az ájulás környékez.
2012. jún. 2. 13:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!