Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamik, akik dolgoztok hogy...

Kismamik, akik dolgoztok hogy bírjátok a munkát? Akik táppénzen vannak, mennyire terheli meg a családi kasszát ez a "rengeteg" táppénz?

Figyelt kérdés

10. hetemet taposom, és én rettentően fáradt vagyok állandóan. Két műszakból egy műszakra rétem magam, de a munkaidő beosztásom nagyon megváltozott és nagyon rosszul jártam. Bizonyos okokból mi heti 35 órában vagyunk, de rendes 40h-ban vagyunk bejelentve, ez elég bonyolult. Nagyon kedvező volt a beosztás is, 7:30-14:30, + a du., de az most mindegy. Nekem a szokásos munkába járásra módosult a beosztásom: 8:30-16:30. péntek 8-14:00. Az eddigi kedvezményeket érthetetlen módon nem kapom meg.

Akik dolgoztok, és ilyen sokáig, és későn értek haza (én 17:30-ra) hogy bírjátok a terhességet, a főzést és a többi teendőt? Én most kétségbe vagyok esve mert így nem tudok pihenni semmit, pedig kéne az orvosom szerint.

Szerintem még tudok járni dolgozni,eddig a táppénzt nem indokolta semmit. De a táppénz nagyon kevés. Még is hogy lehet eldönteni, h. mivel tennél jót? Dolgozni vagy otthon maradni? Kinek mi segített ebben? (Lehet nem kéne ennyire felhúznom magam előre?)



2012. jún. 9. 16:54
 1/5 anonim ***** válasza:
43%

Szia!



Én most 23hetes vagyok, 20hetes koromig dolgoztam. A munkát (úgy gondoltam elöszőr), hogy Ó majd Én bírom akár nyár közepéig is. Csakhogy a munkám sok autókázással jár, ami elég kényelmetlen volt. Ki-be szállni, rázkódni, főleg az elején mikor még hányásos voltam. Megbezséltem a főnökömmel, hogy mikortól tud nélkülözni és eljöttem táppénzre közös megegyezéssel. Én nem bánom. Minél tovább akartam dolgozni, eddig bírtam. A 20ik héten már keményedett alul a hasam és főleg mikor autókáztam, nem volt kényelmes.


Most már, hogy itthon vagyok feltalálom magam. Itthoni teendők , és családi ház-szóval van mit tenni.

Szerencsére (lekopogom) a mi családi kasszánkat nem terheli meg, hogy táppénzen vagyok, mivel a Férjem eleve is a többszörösét kereste mint Én. És örül, hogy már itthon vagyok.


Van akinek az otthoni lét nem tesz jót, mert nem találja fel magát, depressziós lesz stb. Szóval ezt mindenkinek magának kell eldöntenie. Persze ha egészségügyi ok indokolja akkor egyértelmű.


Boldog babavárást!


23hkm

2012. jún. 9. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

én kb 12. héten voltam utoljára melózni. azóta csak az egyetemi teendőimet végzem-tanulok-.

hát szerencsére nekünk sem terheli meg, mert én a munkámat átadtam egy barátunknak, amiből ugyanúgy részesedem és a vállalkozásunk többi része is elégséges pénzt hoz+ ehhez jön amit a férjem még külön keres, szval elég.


az elején nagyon nem bírtam a dolgokat, sem a melót, sem a tanulást, de ez aztán idővel szépen változott.most ezerrel a vizsgáimra készülök.-ami azért fáraszt eléggé :(


én azt mondom, ha megteheted, akkor maradj otthon, nyilván mindkettőtöknek most a pihenés lenne a legjobb. húgom külföldön él és ők sajnos nem tehetik meg, hogy leálljon-nem keresnek túl jól-, de így is azt mondta júliusban leáll-akkor kb 26-27 hetes lesz-, így kapni fog ott az államtól támogatás.


boldog babavárást!:)

2012. jún. 9. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 34 hetes vagyok és még 2 hetet megyek dolgozni. Minden nap 5:30kor kelek, 7-re járok és 15:30-ig vagyok pénteken pedig 7-13:00-ig. Szerencsére az egész terhességem alatt minden rendben volt (és van is), így nem volt megeröltető számomra a munkába járás. Ha hazaértem igyekeztem valami gyors kaját főzni, hogy azzal se fárasszam le magam, ami már így a vége fele persze fárasztó, főleg a melegben. Az utolsó pár hónapban mindig kivettem 1 hét szabit, így ekkor tudtam pihenni többet.

Ha nem bírsz munkába járni, mert nagyon megterhelő a számodra akkor inkább maradj otthon, nehogy bajotok essen. Vagy te is néha menj el szabira vagy 1 hét betegállományba, ahogy érzed. Vigyázz magatokra!

További minden jót és kitartást!

2012. jún. 10. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én veszélyeztetett lettem, a korai keményedés és a rövidülés miatt. Ennek ellenére közös megegyezéssel táppénzre mentem, mert veszélyes munkakörben dolgoztam (zoonózisok) és a téli időszakban napi 100-110 km.t kellett volna autóznom. Átadtam a munkámat 1 hónap alatt és a 11. héttől itthon vagyok. Szerencsére a táppénzem 30-al kevesebb, mintha dolgoznék.

37 hetes kismama

2012. jún. 10. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
én mindennap 4.30-kor keltem és 6-ra jártam dolgozni. Én 23.hétig dolgoztam. Az otthoni teendöket apuka is el tudja látni. te most terhes vagy, ne akard megváltani a világot. Majd mindent kisuvickolsz akkor amikor már otthon leszel, addig nem ráér??
2012. jún. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!