Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 36 hetesen az ultrahangon...

36 hetesen az ultrahangon megallapitottak hogy a pici 2400g es picit kicsi a sulya! Mindent megneztek, es azt mondtak egeszseges, csak valami miatt nem gyarapszik a sulya! Lehet a mehlepennyel van valami?

Figyelt kérdés
Mivel farfekveses, itt (angliaban) beirtak 39. hetre csaszarra! Hozzateszem en sem vagyok nagy darab,55 kg-ral kezdtem,166cm magas vagyok!
2012. jún. 17. 07:16
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nem rossz. Ha (!) jól saccoltak, akkor is 3100 gramm körül lesz a 39. hétben, amennyiben a méhlepény jól látja el a feladatát, de ha nem tenné, az uh-n látható volna.


Ami érdekesebb, hogy várhatóan kis súlyú baba mellett rögtön a császár mellett döntenek pusztán mert faros. Vagy kint meg sem lehet próbálni? No, mindegy, a lényeg, hogy jól legyen, és szerintem nem vészes a súlya, genetika...


Orvos anyuka

2012. jún. 17. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Elotte volt problema, hogy 36. hetre is kaptal scant? Csak mert hogy itt alapbol ilyenkor nincs. Vagy azert mert faros? Meg hizhat a kicsi!

Jo egeszseget kivanok nektek!

2012. jún. 17. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 37 hetesen saccoltak 2500 gr sulyunak, es a 39. heten 3600 gr-al szuletett meg:).

Jo egeszseget kivanok Nektek!

2012. jún. 17. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

nekem a 32-ik héten nézték, hogy kcsit kisebb mint kellene, de benne van a határban és ennyi. azóta meg sem nézték, pedig 37 hetes vagyok. az orvos szerint (és ezt olvastam is), a ctg minden elmond. ha a baba nem érzi jól magát akkor a ctg jelzi ezt.


habár nekem már befordult, és méhszájat néz ott már érzi a fejét.


németországban élek itt sem hiszem hogy engednék csak ha valaki nagyon akarja a faros szülést, de alapból szerintem nem engedik.


Èn egyetértek hogy ilyet az orvos döntse el, és ha az orvos ajánlása felett valaki mást akar, akkor az már megfontolt és nem rábeszélt.

2012. jún. 17. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok: nem rábeszélni akartam ám, a mi klinikánk protokollja szerinte nem rögtön sectio ha faros baba, csak ha nagyfokú a téraránytalanság.


Természetesen a saját orvosa ismeri a részleteket, de úgy tudtam, hogy pont Angliában nem így megy, ezért érdeklődtem. :)

2012. jún. 17. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat,meg is nyugodtam kicsit!Igen,itt valoban nagyon a termeszetes szules mellett vannak!A baba a 20.hettol ebben a pozicioban van,es valaszthattam h megforditsak vagy csaszar!En a csaszart valasztottam!Amugy 20.hetnel pre-eclampsiat vettek eszre,ezert kaptam meg 2uht!28. Es 36.hetre!Szerencsere mar a 28-nal minden rendben volt!

Es az ultrahangon latszana ha a mehlepennyel valami gond lenne?

2012. jún. 17. 09:35
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, nekem 39 hetesen 2900 gr-ra mérték az ultrahangon.

2 nappal később tervezett császárom volt, 3333 gr-al született a lányom!

Én ebben a súly becslésben nem nagyon hiszek.

Akkor az én babám cirka két nap alatt hízott közel fél kg-ot???XD

2012. jún. 17. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Igen,mar tobben mondtak h ez csak becsles,en azt hittem vhogy kiszamoljak!Igaz pici pocakom van mert vekony vagyok,de anyukamnak meg kisebb volt,es en is 3,55-tel,batyam 3,20-al szuletett!Ezert nem ertem h lehet o ilyen picike,egeszseges voltam,vagyok,rendesen eszem!Egesz vegig azt mondtak minden rendben,most meg h nem tudjak mitol van!
2012. jún. 17. 10:59
 9/9 anonim ***** válasza:
fiam 36 héten született,előtte nap 2600grammra saccolták,születési súlya pedig 3000gramm lett:o)
2012. jún. 17. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!