Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha az orvos pihenést ír elő,...

Ha az orvos pihenést ír elő, az mit jelent, egész napos fekvést vagy néha egy kis séta beleférhet?

Figyelt kérdés
Kulfoldon elo kismama vagyok es sajnos az elozo evben a 11 heten elveszitettem a babamat /verzes, alhasi gorcsok/most ismet kisbabat varunk 22 heten jarok es legalabb 3 hete mehszajrovidulest allapitott meg az orvos de a mehszajam zarva maradt!gorcseim is elofordulnak amire simaizomlazito gyogyszert is kaptam, pihenest irt elo az orvos de mit jelent a pihenes egesznapos fekvest vagy egy kis seta neha beleferhet?volt-e valakinek hasonlo jellegu problemaja es idoben vagy idoelott hozta vilagra a picit?Rettegek, hogy baj van ezert kerem a mielobbi valaszokat !Koszonom
2007. aug. 16. 08:49
 1/2 anonim ***** válasza:

szia!

én 15 hetes terhes vagyok.sajnálom, hogy az első babát elveszítetted. szerintem ha pár percet kimész a friss levegőre estefele a pároddal és sétáltok lassan, nem lesz bajotok. csak tényleg percek legyenek és ne menj egyedül. ha valami baj lenne úgyis észre vennéd rögtön/de kívánom ne legyen/. az orvos se úgy gondolja hogy egész nap feküdj, legyengül a szervezeted is, meg is betegedhetsz. csak légy nagyon óvatos. szerintem a félsz is ott van benned, ez még jobban megakadályozza, hogy bármit is mozogj. ne félj, és ha belegondolsz, szerinted egész nap lehet feküdni?kívánom, hogy problémamentes legyen a babavárás és egészséges legyen a pocaklakó. ennyit tudtam segíteni, mint kezdő kismama, de a védőnőt kérdezd meg nyugodtan

2007. aug. 16. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A pihenés annyit jelent, hogy ne végezz megerőltető munkát. Ha feküdnöd kéne, azt így mondta volna az orvos. De ha csak annyit mondott, hogy pihenj, akkor az azt jelenti, hogy ne állj neki egyedül a nagytakarításnak, csak annyi munkát végezz, amennyi nem esik nehezedre, ha fáradt vagy, feküdj le, satöbbi. Nekem is azt mondta a doki, hogy pihenjek, ne dolgozzam túl magam, de azért menjek néha hosszabb sétákra, mert az muszáj, különben a terhesség végére már felkelni sem fogok tudni, annyira nem leszek hozzáedződve a többletmunkához, amit a magzat cipelése jelent. Járkálj nyugodtan, akár vásárolgatni is, csak vedd figyelembe, hogy ilyenkor egyik percről a másikra el lehet fáradni, ja, és persze ne cipekedj, szóval nálam a vásárlás sem volt egyszerű, mert buszon hazavinni mindent nem éppen egyszerű, szóval nekem mindig meg kellett várnom, amíg anyukám el tud vinni kocsival.
2007. szept. 20. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!