Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességem 36. hetében...

Terhességem 36. hetében járok.1 db pecsét van a kiskönyvemben a nőgyógyásztól, hiába kértem tőle. Kapok anyaságit?

Figyelt kérdés
A székesfehérvári Nővédelmi Központba járok november óta nőgyógyászhoz, de mindösszesen 1x pecsételt az orvos a várandós kiskönyvembe. Amikor rákérdeztem, azt válaszolta, hogy majd a szülészeten a kórházban kapok igazolást, ami az egyszeri anyaságihoz kell. NST-re a kórházba kellett és kell mennem, ahol viszont lecsesztek a lábról, hogy csak egyszer voltam terhesgondozáson. Hiába mondtam, hogy havonta jártam orvoshoz, mivel nincs a könyvben pecsét, nem hittek nekem. Vizsgálati papírjaim vannak, de pecsét csak 1. Most hova, kihez forduljak? Betegjogi képviselővel fenyegetőzzek???

2012. jún. 20. 16:30
 1/9 anonim ***** válasza:

Ne fenyegetőzz,jelentsd fel!!

Nálunk ez úgy van,hogy a 37. hétig- tehát míg koraszülöttnek számít a baba- 1 pecsét elegendő (mondjuk eddig ez mindenhol így van! de a többi már nem) utána már szükséges a 4 orvosi pecsét,a védőnőit nem igazolják le- Szülés után amikor haza mehetünk,akkor a baba születési anyakönyvi kivonata mellett ott van az igazolás is,ahol CSAK a nőgyógyászati pecséteket igazolják le!

(többen itt a gyk-n válaszokban írják,hogy a védőnői pecsét is bele számít,de nekem ezt még nem igazolták le,csak a nőgyógyász pecsétjét)

Nst-n kaptál pecsétet? Remélem meglesz a 4 pecséted!!!


Könnyű szülést és egészséges kisbabát!!


Üdv: 3 lányos

2012. jún. 20. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
hát de egy szemét!Tudja nagyon jól hogy 4 pecsét kell akkor miért szívózik?Lehet külön pénzbe kerül nála a pecsételés?
2012. jún. 20. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Mindenképpen kell a 4 pecsét a dokitól.De az NST-n is kell hogy belepecsételjen a doki.Nálunk legalább is adtak.Én is havonta jártam nődokihoz(sztkba),minden alkalommal adott pecsétet.Az NST-t egy másik doki csinálta de ő is beírta az eredményt+pecsételt.Nekem a végén tele volt a kiskönyvem.

Hogy most hova menjél hát nehéz kérdés.Szerintem próbálj meg beszélni a dokiddal hogy adjon egy igazolást hogy havonta megjelentél nála.Nálunk kérték a kiskönyvemet is az Államkincstárban.Vagy hívd fel az Államkincstárt és kérdezd meg tőlük hogy mit tehetnél.

2012. jún. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Az NST-n egy A4-es papírt kaptam, amit a kiskönyv első fedlapjához tűzött az ottani doki. Azon van eddig 1 pecsét, és még lesz (ha nem szülök előbb) még 3. Remélem, ez is elég lesz.
2012. jún. 20. 17:28
 5/9 anonim ***** válasza:
Az én dokim mondjuk pecsétel, de a 36. héten kapok tőle egy igazolást, hogy részt vettem a terhesgondozáson és azt kérik a Klinikán, nem a kiskönyvet. Nálatok nincs ilyen?
2012. jún. 20. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Mindenképpen kell a 4 pecsét, nem tudsz másik orvostól kérni vagy védőnőtől? Olyan nincs amit a dokid mondott, valakitől érdeklődd meg sürgősen.

Boldog Babavárást!

32 hkm

2012. jún. 20. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nálunk ez úgy működik,hogy ha megyek terhestanácsadásra ott a főorvos úr megnézi a papírjaimat,beír a kis könyvembe és pecsétel is.Pont ma voltam a 32 hetes uh-s papírral,és ezzel a pecsétemmel már meg van a 4.
2012. jún. 20. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Barátnőm a szfvári kórházban dolgozik, próbált másik orvos(ok)tól pecsétet kérni a kiskönyvembe, de nem tudtak neki adni. Kedvesek, segítőkészek voltak vele, de sajnos nem tudnak segíteni, mert a számítógépben sem tudták megnézni, hogy a másik rendelésen hányszor voltam. Mindent próbáltak, de mégiscsak oda kell visszamennem pecsétért, ahová terhesgondozásra jártam. Csak ne így állnának ott hozzá...
2012. jún. 20. 20:01
 9/9 anonim ***** válasza:
Vagy ha nem pecsétel kérj tőle igazolást. Nekem mondjuk volt pecsétem sok, de a dokim külön adott egy igazolást is, hogy majd azt csatoljam az anyasági kérelemhez.
2012. jún. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!