Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagyon szégyenlem magam, de...

Nagyon szégyenlem magam, de ez van. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Ici-pici kislány koromban eldöntöttem,hogy nekem csak is kislányom lehet.Lesz egy szép,barna hajú Zsófiám.Már a nevét is eldöntöttem kislányként.A férjemnek is tettszett a Zsófia név.Ő ugyan fiút akart.Tegnap kiderült,kisfiút várok.Szörnyen szégyenlem magam,de sírva fakadtam.Ez nem anyához méltó,nem örülök a gyerekemnek,akit annyira vártam:'( Szörnyen rossz anya vagyok.Ezt sohasem fogom tudni megbocsátani magamnak:( Reménykedem a következő Uh-ban,hátha.De tudom,nincs rá sok esély,mert egyértelműen látni lehetett a kis kukacát.Volt valaki hasonló helyzetben?Ha igen,leírnátok a történeteteket?És ha lehet,akinek kisfia van,legyen kedves írja le a nevét,mert a nevekkel is hadilábon állok/állunk:( De a kislány neveket is leírhatjátok:)

2012. jún. 24. 10:07
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
89%
Ha meglátod imádni fogod, hidd el! :)
2012. jún. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
88%

Szia!

Ugyan sírni nem sírtam, de határozottan nem a boldogság ült ki az arcomra mikor 14 hetesen kiderült 4D-n, hogy nem kislányom hanem kisfiam lesz.

Elég hamar túltettem magam a dolgon és boldogan vártam.

Most 1,5 éves és ha lest kistestó azt szeretném ha ő is fiú lenne (: Na ekkorát fordult velem a világ.


Fiú, lány...tökmindegy. Mivel a tiéd lesz úgy is imádni fogod.

2012. jún. 24. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem nem arról van szó, hogy nem örültél a kisfiúnak csak volt egy gyerek kori elképzelésed és nem úgy alakul a dolog. Ettől függetlenül nagyon fogod szeretni a kisfiad.

Én kislánykoromtól fiút szeretnék :)

Név:Áron, Ábel, Álmos, András, Botond, Flórián, Csongor, Csanád.

2012. jún. 24. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Ma 10:12-es. Leírnád,hogy mi a neve a kisfiadnak?:)
2012. jún. 24. 10:18
 5/25 anonim ***** válasza:
86%

Én az elsőnél nagyon szerettem volna kislányt, fiú lett. Örültem neki, imádtam, csak hát mégis.. Másodiknak már biztos voltam benne, hogy kislány lesz, de ő is fiú lett.

A harmadiknál meg már úgy voltam, hogy nekünk bevált a fiú, minden cuccunk fiús, legyen kisfiú... hát lány lett. (több nem lesz :)

2012. jún. 24. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
71%
Szia. Ugyanebben a cipőben járok. Mindig is csak kislányt tudtam elképzelni. 20 éves vagyok és anyagi helyzetem miatt 1 gyereket tudok vállalni legalábbis a mostani helyzet szerint.. Gondoltam meglesz a kislányom és majd 10év múlva jöhet a 2.baba akinek teljesen mindegy a neme. A 18.heti uh-n a doki azt mondta úgy néz ki kislány és tényleg nemvolt semmi a lába közt, a saját szememmel láttam. Én voltam a legboldogabb ember a világon. 23hetesen voltam 4d ultrahangon nem kevés pénzért hogy láthassam a picikém arcát és hogy azért tuti biztos legyen a neme mielőtt megveszem a rózsaszín babakocsit....... Hát közölték hogy 100% fiú. Alig tudtam visszatartani a könnyeimet de nem akartam a hölgyet kellemetlen helyzetbe hozni hiszen nem tehet róla. Azóta 4hét telt el és egyre jobban ráhangolódom a kisfiúkra. Az elején még azt éreztem hogy örülök hogy fiú de ezerszer boldogabb lennék egy kislánnyal, viszont már nincs bennem ez az érzés és alig várom hogy megszülessen a kis törpe :-) viszont nevet még mi sem találtunk Neki.........lánynevekkel sokkal könnyeb a helyzet
2012. jún. 24. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
56%

Én világéletemben kislányt (is) szerettem volna. Az első babánk fiú lett, gondoltam, nem baj, majd a következő. Amikor újra babás lettem, azt mondogattam mindenkinek, ez biztosan lány lesz. Persze ő is kisfiú, még pocakban van. Szó szerint belebetegedtem, pedig győzködtem magam sokat, hogy nem baj, ha fiú, akkor is imádni fogom, akár a nagyobbikat. A kineziológusom kiderítette, hogy tudat alatt még mindig nem tudom elfogadni a tényt, hogy kisfiú. De sikerült kikezelnie, a betegségem is elmúlt ettől.

Az a szomorú, hogy több babát már nem tudunk vállalni, így már biztosan nem lesz lányom. De ettől még szeretem a kisfiamat, és a pocakomban lévő babát is. Szerencsére pár hónap alatt az embernek van ideje gondolkodni, és helyre tenni magában a dolgokat.

Ne félj őszintén beszélni a pároddal és a családoddal, barátokkal az érzéseidről, sírhatsz is, ha az megnyugtat. Ettől még nem vagy, nem leszel rossz anya. Amikor megszületik a picid, biztos vagyok benne, hogy imádni fogod, még ha kukaca is van... Engedd el magadból ezt a kislánymániát egy időre, és képzeld el, milyen lesz a kisfiad.

Ha pedig másodiknak kislányt szeretnétek, ajánlom a kínai termékenységi naptárat és a Jónás-naptárat.

Nekem talán azért adott a Jóisten még egy kisfiút, nehogy egy kislány háttérbe szorítsa az elsőszülött kisfiamat, így legalább mindkettőt egyformán fogom szeretni :)

2012. jún. 24. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
67%
en is kislanyt akartam de ugy nez ki kisfiu lesz. mikor eloszor mondtak (mar a 12 hetesen) akkor en is csalodott voltam, nem sirtam azert de rogton az futott at az agyamon hogy mit kezdek en egy fiuval? aztan szepen lassan athangoltam magam. a boltban pl nem is nezem a kislany ruhakat es a gyerekszoba berendezesenel is kisfius dolgokban gondolkodom. most vagyok 21 hetes es ha azt mondanak most hogy kislany lesz no akkor is bajban lennek most mar. :) igazabol mast nem tudsz tenni minthogy elfogadod es a pozitiv oldalat nezed. pl hogy olyan lesz mint a ferjed csak kicsiben :)(remelhetoleg ez pozitiv)
2012. jún. 24. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
53%

2 kisfiunk van, Viktorka és BAlázska :) Viktorka második neve még a Zalán.


elsőre mindegy volt mi lesz, kisfiú lett. 2.babánál elgondolkoztam hogy jó lenne egy kislány is, de mikor megtudtam hogy ő is kisfiú akkor nagyon örültem. már nem adnám oda őket egy lányért :) Jó hogy egyneműek, nagyon elvannak együtt. 4 éves a Viktorka és októberben lesz 3 éves Balika. 17 hónap van köztük. de ha egyszer lesz 3.baba akkor ő legyen lány :) :)

2012. jún. 24. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
53%
Egy barátnőm a kisfia után 4 évvel ismét kismama lett, kislányt várt (volna). Kisfia lett, és ő otthon sírt amikor kiderült. Nem azért mert nem lány, hanem azért, mert érezte hogy egy lánynak örült volna igazán, és mardosta a lekiismeret furdalás. Azóta elsős a kisfia és az egyik legjobb anya akit ismerek! Csak tedd túl magad rajta mielőbb:)
2012. jún. 24. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!