Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mire kell vigyáznia egy 4...

Mire kell vigyáznia egy 4 hetes terhes kismamának?

Figyelt kérdés
2007. aug. 17. 07:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Igazán csak annyi, hogy ne emeljél nehezet. Nem betegség ez az állapot. Úgy csinálj mindent mint eddig, ez a legszebb időszak az ember életében. Élvezni kell a pocaklakó fejlődését. Én 7. hónapig dolgoztam. Most 4 hónapos a királylányom. Nagyon sok egészséget kívánok nektek:):)
2007. aug. 17. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

TErmészetesen cigi és alkohol semmiképp, de gondolom ez eszedbe se jutott.

Táplálkozás: Sok zöldség, gyümölcs, rost, kerüld a feldogozott ételeket, inkább mgad készíts mindent. Perzse nem dől össze a világ, ha néha becsúszik egy pizza, vagy egy hamburger. És lehetőéeg minnéál kevesebb cukrot fogyassz. Csak azt edd, ami jól esik.

Ital: Sok folyadék. Kerüld a szénsavast, és mesterséges édesítőszereket. Inkább vizet, gyümölcslevet igyál. A kávé és az erős teák nagy mennyiségben ártalmasak, mert vitamint vonnak el. De napi egy pohár nem árt.

Mozgás: Ha sportolsz folytathatod, de vigyázz, ne erőltesd túl magad. Kerüld sérüléssel járó sportokat. De egy séta, laza torna stb jót tesz.

Igyekezz minnél többet pihenni.

Vitaminok: Szedhetsz terhes vitamint, de nem msuzáj, ha szedsz, akkor csak az első 3 hónpaban.

Szex: Nyugodtan csinálhatjátok. SEmmi baja nem lesz a babának. Persze nem kötelező, csak ha kívánod.


Hát hirtelen ennyi jutott, eszembe.

Én 9 hetesen ehhez tartom magam.

Sok sikert!

2007. aug. 17. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az előző hozzászóló egy kicsit óvatos hiszen sokan még ilyenkor nem is tudják hogy egy kis élet fejlődik bennük, mindent a megszokott módon csinálnak.Persze ha amúgy is oda figyeltél magadra szerintem nem kell túl aggodalmaskodnod a tested végzi a dolgát és a baba fejlődik.Mivel még az első trimeszterben vagy jóval aluszékonyabb vagy rosszul is lehetsz de ne hagyd el magad a kezdetben mert a végét már nem fogod bírni.Szedjél vitamint és örüljél hogy átélhetsz egy ilyen fantasztikus érzést majd meglátod milyen jó érzés amikor pl megmozdul.Egy 32 hetes kismama

Sok sikert!!

2007. aug. 17. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

De ő tudja, hogy terhes!

Akkor miért ne vigyázhatna magára tudatosan?

2007. aug. 17. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor még bármi történhet.Túl fiatal terhesség még ez.A túlzott óvatosság rosszul is elsülhet
2007. aug. 17. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Kerüld ebben az időszakban az alkoholt, cigit és a koffeint, mivel ekkor fejlődnek a baba létfontosságú szervei. Utána már mértékkel fogyasztható koffein és alkohol is, a sört például én kívántam is - persze mértékkel. Azt mondta az összes ismerősöm, amit kívánsz. Én kerülném a helyedben az ugrálós és kűzdősportokat, továbbá a forró fürdőt, mivel méhösszehúzódást okoz és vetélést okozhat. A terhesség alatt mértékletesen egyél, sok gyümölcs és zöldség valamint fő a változatosság. Én csak 32 hetesen kezdtem el szedni vitamint a nehéz székletürítés miatt. Azóta csak a hátam fáj, de már csak három hetem van hátra. Ha vigyázol magadra, akkor minden rendben lesz. Sok sikert és kitartást az utolsó hónapra.

Egy 37 hetes kismama.

2007. aug. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!