Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az orvosom rühelli Rubint...

Az orvosom rühelli Rubint Rékát (én is) és határozottan megtiltotta. Jóga, vagy gyógytornához hasonló mozdulatsor? Ki hogyan mozgott és mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés
A doki szerint Réka csak árt a mamának és a babának is. Szerinte a séta és a légzőgyakorlatok kellően felkészitenek a szülésre, de én nem tudok a popsimon maradni, tele vagyaok energiával. Az úszás méhszájseb miatt szóba se jöhet, sajna. Köszi, 27h km
2009. júl. 11. 18:23
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom! Megoszlanak erről a vélemények. Én a II. trimeszter óta a Rékára tornászom /jó mondjuk nem mindennap, csak mondjuk minden másnap/, és én elégedett vagyok vele!

Segít kicsit kondiba maradni, meg azért mégis csak mozogsz!

Szerintem a séta nem elég, főleg, ha te is "örökmozgó" vagy, de ezt úgyis neked kell eldönteni!

-31 hetes km-

2009. júl. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
31%

Nem sértésből mondom,isten ments,hogy valakit megbántsak,csak kíváncsi lennék,hogy csináljátok.

Én reggel fél 8-kor kelek,megyek üzletbe,reggelizek,nekiállok főzni,eltakarítok főzés után,tálalás,mosogatás,felmosás.Van hogy heti 2-szer mosok,vasalok...nem ragozom...nekem estére már éppen elegem van,elfáradok rendesen.Egyszerűen nem tudom elképzelni,hogy lehetne még emellett tornázni.Ketten vagyunk csak,első babás leszek.

2009. júl. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A 18:36-os írásra válaszolva:

Mi is az első babánkat várjuk. Én is szinte mindennap főzők, vagy takarítók, vagy mind 2 egyszere /kívéve a hétvégét, vagy ha kell menni vlahova/, de nekem így is jutt időm a tornára...

2009. júl. 11. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nekem sem az idővel van gondom,hanem a fáradtsággal.Pedig nem vagyok lusta,csak 60 kg vagyok 36 hetesen,de mégsem bírom.


Elnézést,ha eltértem a témától!

2009. júl. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld meg a jógát, nem egy eröltető mozgás, és a végén mindíg van egy kis relax, babára hangolódás.Sok helyen csinálnak, de ha nincs kedved kimozdulni a You tube-on találsz egy csomót. Írd be: Yoga for Pregnant Women,

vagy pragnant yoga

Kismama tornákat is tartanak. Ezek nem szülésre felkészítők, sokkal inkább azért vannak, hogy mozogj, és hogy jól érezd magad. Innetől kezdve minden mozgás belefér, ami nem fáraszt, jól esik és van hozzá kedved.Az észszerűség határain belül. Jó mozgást!

2009. júl. 11. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is a második válaszolónak írok először: nekem elsőként az jutott eszembe, hogy mindenkinek arra van ideje és energiája, amire szánni szeretne. Nem negatív zengéssel írom!

Én az első terhességem alatt végig dolgoztam, fizikai munkám volt, munka után főztem. Bevásárolni a férjem járt, mosogatni én mindig egyből mosogatok, ha valami bekerül a mosogatóba, így nem halmozódott fel, takarítani meg akkor egy héten egyszer bőven elég volt, mert a férjem is dolgozott, nem koszolta a lakást, én sem voltam otthon túl sokat. Húsz perc volt a torna naponta, minden reggel ébredés után, munkába menetel előtt tornáztam.

Most várom a második babát, még az első is kicsi, egy év alatti, egész nap felfedez, sokat kell vele sétálni. Most dolgozni nem járok, de a gyerek miatt naponta kell takarítani, a mosogatni való már felhalmozódik. Én kelek hajnalban korábban, mint ő, akkor letudom azt a húsz perces tornát, mert ha későbbre hagynám, akkor már nem lenne rá erőm, így viszont nagyon jól esik. Belefér minden a napomba, csak úgy alakítottam ki a napirendemet (már néhány évvel ezelőtt), hogy a torna is biztosan benne legyen.


A kérdezőnek: én is Rubint Rékázok jelenleg, nekem tetszik, de mások vagyunk. Tudom még ajánlani neked Kállai Ildikó terhestornáját, valamint Béres Alexandráét, amit Détár Enikővel forgatott. Nekem megvan mindkettő, belenéztem, hát ezek inkább gyógytornához hasonlóak. Szerintem. Legalábbis én terhesség előtt elég keményen edzettem, nekem nagyon lassúnak és könnyűnek tűnnek, de próbáld ki őket, lehet, hogy neked tetszeni fog. Ezektől szerintem senkinek sem lehet semmi baja.

2009. júl. 11. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Köszönöm szépen tényleg rendesek vagytok,hogy nem hurrogtatok le,és nagyon szépen köszönöm a tanácsot is!


De most már koncentráljunk a kérdezőre!!!


:-)

2009. júl. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Megnéztem a jógás videókat,tényleg fantasztikusak!Ajánlom a jógát a kérdezőnek is.Most már csak azt bánom,hogy nem előbb tetted fel ezt a kérdést! :-)
2009. júl. 11. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Rékában a hangja irritál nagyon-nagyon. Biztos jó kis mozgás progija van, de nem nekem való. Megnézem a Kállai Ildikót és a Béres Alexandrát. Időm van, mint a tenger. Egyedülálló vagyok, kert nincs a másfél szoba meg nem nagy... És mit jelez a babátok a testmozgás alatt? Az enyén olyan kis izgága lesz, ha érzi, hogy sétálunk a friss levegőn. Kismama tornára járok és azt is szoktam otthon, ha elkap a mozoghatnék.

Mindenkinek sok boldogságot a babához/babákhoz és még egyszer köszönöm.

2009. júl. 11. 19:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!