Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Folsav (dm-es) mellett milyen...

Folsav (dm-es) mellett milyen vitamint szabad szednem?

Figyelt kérdés
5 hetes terhes vagyok! Már volt sajnos 2 vetélésem:(A kérdésem az lenne hogy folsav mellett (dm-es) milyen vitamint szabad még szednem! Ugyanis orvoshoz csak 3 hét mulva kaptam idöpontot de ennek ellenére próbálkozom soron kívül bejutni. Elöre is köszönöm a válaszokat!
2012. júl. 12. 18:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Bármilyet. Palástfű teát igyál!
2012. júl. 12. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem elejétől fogva kellett szednem a Magnerotot+vasat a folsav mellett+Elevit (nagyon rossz volt a vérképem).Nem ismerem a DM-es folsavat,de én inkább gyógyszertáriban bízom.Sztem vény nélkül lehet kapni.
2012. júl. 12. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
de még nem tudom mit fog felírni a nőgyógyászom ezért kezdtem magamtól szedni a folsavat igaz nem olyan rég óta mert a napokban tudtam csak meg h babám lesz és ti hogy javasoljátok a folsav szedését napi mennyit?és napi adag tea az mennyi lehet?
2012. júl. 12. 18:19
 4/6 anonim ***** válasza:
A legmegbízhatóbb, ha veszel terhesvitamint. Ajánlom a Gravidát, az magyar termék. Én is azt vettem, bár mi előre beruháztunk belőle, mert sajnos, nem itthon élek, de mikor jöttünk, bevásároltunk belőle. Kérdezd meg akár a patikust, hogy mellé milyen kiegészítőterméket javasol, tea vagy kapszula formájában. Nem kell szégyellni, mondd el, hogy csak későre kaptál időpontot, de nagyon aggódsz két szomorú vetélés végett. Mindenki egyedi, de nekem anno napi egy Gravida volt, mellé C-vitamint szedtem (már nem tudom hány mg-osat), napi kötelező két bögre tej és rengeteg zöldség. Igaz, nekem ezt orvos javasolta, egyénileg, mert elég gyatrán állt a Ca-szintem, és a fogaim is hajlamosak romlani. És ami fontos: ne erőltesd meg magad, ne stresszelj és a legfontosabb: hidd el, hogy minden rendben lesz, a legfontosabb a pozitív hozzáállás! Kívánom a legjobbakat! :)
2012. júl. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom a DM-es folsav hány mg-os.A gyógyszertáriak ugyan olyanok,csak más a nevük.Nekem abból napi egyet kellett szednem+a terhesvitamin+egyebek (fenn írtam korábban).Sztem napi 1-nél többet ne vegyél be.Jól tetted,hogy elkezdted szedni,nagyon fontos; a terhesség elején meg főleg!És ahogy az utolsó is írta:fejben rendezd el,hogy minden rendben lesz! :)
2012. júl. 12. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én patikában kapható 3 mg-os folsavat szedek, mellette Gravidát.
2012. júl. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!