Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák! Mikor kezdtétek el...

Kismamák! Mikor kezdtétek el a babaholmikat vásárolni? Mik a legfontosabb dolgok? Miből mennyit vegyek?

Figyelt kérdés
Novemberben fogok szülni.

2012. júl. 19. 12:37
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!Én november 2.-re vagyok kiírva.:)

Mi már majdnem megvettünk mindent,hogy semmi ne maradjon ki,na meg persze így anyagilag is könnyebb volt.Nekünk még hiányoznak a higéniai dolgok(pl,textíl pelus,sima pelus,Popsitörlő,mosópor a kicsinek....)

A babakocsit megvettem már 9 hetesen,mert beleszerettem...:)

Kisfiú vagy kislány lesz?:)

Boldog babavárást...:)

24hkm

2012. júl. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én a 28. héten kezdtem el vásárolni, már csak a babaágy hiányzik, de holnap az is meglesz. Hát Nekem ruhát nem kellett vennem, mert rengeteget kaptam. Mindenből minimális készletet vegyél, pl. cumisüvegből ilyesmire gondolok, mert nem biztos h szükség lesz rá egyhamar...Az első amit megvettem a pelenkázó szekrény volt, hogy legyen hova pakolnom :) aztán jöttek az " apró " dolgok, mert azután kell a legtöbbet rohangálni ( pl. körömcsipesz, textilpelenka, stb. ). A nagy dolgokat ( babakocsi, babaágy ilyesmi ) a pelenkázószekrényen kívül hagytam a végére, mert úgy is csak a helyet foglalná :) legalábbis amig a kislány itt nincs.


35 hkm

2012. júl. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi elég sok mindent kaptunk az elejétől kezdve,így vásárolnunk nagyon nem is kell.

Itt nagyon hasznos kis listát találsz:

[link]

Az alap kb.6db body(56-62es méret)és ugyanennyi rugi,a lényeg,hogy a lába között legyen patentos a pelenkázás miatt.

Mivel téli babóka,kelleni fog kabátka,pulóver,harisnya,zokni,overál,sok-sok sapi,vékony is,vastag is,esetleg kis kesztyű.

Textilpelusból vegyél minimum 10db-ot,sokat fogod használni,büfiztetéshez,vagy a kiságyba párna helyett.

Pelenkából és popsitörlőből legyél jól felszerelkezve,abból sosem elég,valamint szükséged lesz még hintőporra és babaolajra,popsikrémre,alkoholra(a köldökcsonkhoz),nagy fejű fülpálcikára,vattára,steril gézlapra,és fürdető kenőcsre.(ezek javát a gyermekorvos fogja felírni receptre)

Cumisüveget egyénfüggő,ha szeretnél neki,akkor abból is egy 2-3db-ot érdemes venni.

Biztosan írnak még sok okos dolgot,ha valamit kihagytam volna,így hirtelen ennyi jutott eszembe. De sok hasznos tippet találsz a neten is :)

Nagyon boldog babavárást!

29hkm

2012. júl. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kiságy,matrac=24.hét

Pelenkázó,lepedő,törcsi=28.hét

Ruhák,egyéb apróságok=30.héttől

2012. júl. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Kislányunk lesz, november 13-ra vagyunk kiírva! Mi még semmit sem vettünk, nem engedték, hogy bármit is vegyek, babonából is... A 16. heti AFP rossz eredményt mutatott, el kellett mennünk genetikára, majd magzatvízvételre, most pedig még izgulunk, hogy ne legyen semmi baj. Pedig annyira szeretnék vásárolgatni, alig bírok már magammal. Egy pár ruhácskát, overált, kiscipőt, babakocsit azért már kinéztem magamnak, remélem, meglesznek még, mire odaérek, hogy megvehetem őket... :)
2012. júl. 19. 13:04
 6/6 anonim ***** válasza:

hmm

első kérdés mennyit tudsz rá szánni

ha ez megvan akkor lehet nézelődni :-)


én olyan 3 hónaposan kezdtem el nézelődni felmérni mi mennyi

és 5 hónaposan kezdtem el vásárolgatni gyűjtögetni :-)


kiságy : ha jót akarsz akkor olyan amit át lehet alakítani heverővé később nekünk 70*140-es van ez kb 4-5 éves korig jó (kérdés mekkora lesz a gyerek akkor mert a 10 éves lányom még csak 137cm :-)


babakocsi : érdemes olyant ami legalább 2 évig tudod használni

nekünk fektethetős sport kocsink van és télre vettem bele egy meleg zsákot aminek volt merev lapja amit ki lehetett venni és akkor lábzsák lett belőle , teljesen jól szuperált 2 télen is most is az van meg csak leszedtem a kupolát és egy esernyő van helyette és ha véletlen elalszik benne akkor kényelmesebben tudd pihenni -- de ahogy gondolod nekünk volt csili-vili óriás is de azt meg kínszenvedés volt a buszra felrakni kb 1 hónapig volt meg -- az is szempont tömegközlekedsz-e majd vele


hordozó : max ha van autó olyat nézzél amibe nem kell belehajtani a gyereket vagyis a gerince egyenesen van


kiskád : sima egyszerű és bele egy szűkítő amit ki lehet majd venni ha már ül a baba, nem rossz ha van leeresztője (mondjuk kérdés h hol fürdeted majd) ha kell akkor állvány is


babruháknak valami : vagy egy pelenkázós komód vagy szekrény és az ágyon pelenkázó lap


egyebek : ágynemű 2 garnitúra

baba pléd 2db

tetra türcsi 2db

amit az orvos felír a babának

cumis üveg, cumi -- ki tudja kell-e / pl ha a nagyi vigyázz rá / 1-1 db legyen max nem használod

mellszívó + amiben tárolod a tejet ha...

kanálka -- gyógyszer vitamint beadni ,

olló vagy csipesz -- körmöt vágni

pohárka -- ha nem akarod cumis üvegből itatni

játékok forgók stb... mondjuk majd meglátod mit kedvel :-)

tároló doboz a apróságoknak

textil pelus 10db -- büfinek feje alá orvoshoz stb...

sterilizáló lötyi

tálka tányérka -- ha már csipeget

pelus -- a 2-4kg nem kell sok max 2 cs

szerintem nem kell külön mosópor és öblítő, ha bírja a bőre akkor jó amit te használsz max bedobod még 1 kör öblítésre sima vízzel



ruha : 62-es --> 86-ig (kb 1 éves korig)

nem kell olyan sok mert 1 éves koráig sokat és hamar kinő egy méretből

8-10 body ezekből nem árt több fajtát venni ahogy az évszakok vannak télre hosszú ujjút nyárra ujjatlant

10-12 rugi ezekből sem nem árt több fajtát venni ahogy az évszakok vannak télre melegebbet nyárra vékonyat

pulcsik nacik pólók -- piciknek nem éppen a legjobb majd ha jár már de 1-2 csini darab nem árt ha van

harisnya 5-6 db zokni 5-6 db

sapi 2-3db meleg kintre télre 2-3 vékony ha már melegebb van

overall vagy zsák 2-3db az első télre elég egymás utáni méretek legyenek


és ami a legfontosabb : mama és papa h szeretgessék és játszanak vele :-)

2012. júl. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!