Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt milyen támogat...

Terhesség alatt milyen támogatás jár?

Figyelt kérdés
Az utóbbi 2 évben másfél évig volt bejelentett munkám és most fél éve munkanélkülin vagyok,tőlük az első 3 hónapban kaptam pénzt,most pedig a polgár mesteri hiv.tól kapom a 22800 ft-os segélyt.Jár nekem valami támogatás amég terhes vagyok?És jogosult leszek a gyedre?

2012. júl. 27. 13:08
 1/10 anonim ***** válasza:
Sajnos nem leszel jogosult gyedre csak gyesre. Szüléskor kell lennie munkaviszonynak különben nem jár. Erre a 22800-ra szerintem jogosult vagy terhesen is.
2012. júl. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
csak gyest fogsz kapni, illetve csp-t, a kettő összesen kb 40 ezer forint
2012. júl. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A szülés után pedig - ha rendesen jársz terhesgondozásra, akkor szülészorvosi igazolás alapján - jogosult leszel egyszeri anyasági segélyre, ami 64e Ft. Ezt igényelned kell majd, nem fogják automatikusan küldeni. Önkormányzatnál érdeklődd meg, hogy adnak-e valamilyen egyszeri támogatást a gyermekszülésre. Sok helyen vagy valamilyen csomagot, vagy pénzt adnak, máshol meg semmit.
2012. júl. 27. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha a férjednek van munkája, kérhetsz családi adókedvezményt, terhesség 91. napjától,10 ezer ft/hó
2012. júl. 27. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nekem azt mondták,hogy ha az utolsó 1 vagy 2 évben biztosított voltam,azaz be voltam jelentve és fizették utánam a tb-t,akkor elvileg kapom.És a terhesség alatt valamennyi táppénzt is kapok az államtól,mivel biztosított voltam.De akkor lehet nem jól értesültem...Ez elég gáz,hogy évekig dolgozik az ember és ha összejön a baba,akkor terhesség alatt nincs semmi...Családi kedvezményt nem hiszem,hivd kapnék,mert a párommal nem vagyunk összeházasodva.Amúgy köszi a válaszokat!:)
2012. júl. 28. 13:35
 6/10 anonim ***** válasza:

Voltam bent nem rég a Magyar Államkincstárban és épp erről érdeklődtem. Bent a nő azt mondta nekem 1 éven át biztosítottnak kell lenned és ha 30 napot túlhaladva nincs munkád az előző munkaviszony megszűnését illetően elszáll az előtte lévő időszak is mintha nem is dolgoztál volna. A másik meg az h munkaviszonyodnak mindenképpen folyamatban kell lennie h kaphass Gyedet. Tavaly még 51.000 Ft volt a Gyed most levitték 41.000Ft-ra akinek meg az emelt járt eddig 81.000FT volt és felvitték 91.000Ft-ra.

Sajnos MAgyarországon egyáltalán nem támogatják a terhes kismamákat. Sírni tudnak h kevesen szülnek de vajon miért? Semmibe se néznek minket. A gyes-t is a meg a Gyed-et is majd csak szülés után igényelheted meg a családi pótlékkal együtt. Ha viszont van munkád el tudsz menni táppénzre és szülési szabadságra ami alatt ugye kapod a fizetésed 70% de ebbe nem vagyok biztos h annyi bocsi a téves infóért ha nem annyi. Így tudod megoldani h kismamaként kapj valami pénzt még meg nem szülsz.

2012. júl. 28. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem kell házasnak lennetek a pároddal, hogy igénybe vehessétek az adókedvezményt a terhesség 91. napjától.
2012. júl. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
És azt nem tudjátok,hogy terhességem alatt is fogom kapni ezt a 22800 forontot?
2012. aug. 2. 17:14
 9/10 anonim ***** válasza:
nem
2012. aug. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
bocsánat, folytatnám, szóval nem, helyette fogod a gyes-t kapni, ami 26 ezer forint, meg mellé a csp-t, aki 12 ezer
2012. aug. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!